Śmiały chiński plan budowy transkontynentalnej linii kolejowej do Stanów Zjednoczonych

Kategorie: 

Źródło: c.diggita.it

Chiny myślą poważnie o budowie kolei dużych prędkości do USA, poinformowały oficjalne media w kraju. Przypuszczalnie droga kolejowa rozpocznie się w północno-wschodniej części Chin i przejdzie najpierw przez Syberię, a następnie tunelem pod Cieśniną Beringa, i dalej przez Alaskę i Kanadę, aby na końcu dotrzeć do Stanów Zjednoczonych, twierdzi gazeta Beijing Times.

 

Aby przekroczyć Cieśninę Beringa, trzeba będzie zbudować między Rosją i Alaską podwodny tunel o długości 200 km. Tunel pod Kanałem La Manche jest dobrym przykładem, że ludzkość posiada odpowiednią technologię. Projekt ten jest obecnie przedmiotem dyskusji. Nie da się ukryć, że kluczowe w jego przeprowadzeniu jest to co powie na to Rosja.

 

Długość linii kolejowej "Chiny-Rosja-Ameryka" powinna wynieść 13 000 km, dla porównania słynna kolej Transsyberyjska ma około 3000 km długości. Przejechanie tej trasy przy średniej prędkości pociągu wynoszącej 350 kilometrów na godzinę, wyniesie około 2 dni.

Wiele osób odnosić się do tych planów sceptycznie. Nie jest też jasne, czy rząd chiński prowadzi w tej sprawie jakieś konsultacje z Rosją, USA i Kanadą. Budowa tunelu pod Cieśniną Beringa wymaga z pewnością bezprecedensowego zaawansowania technicznego, będzie to najdłuższy podwodny tunel na świecie, cztery razy dłużej niż w tunelu pod Kanałem La Manche.

Według witryny China Daily, technologia do budowy tunelu już istnieje i będzie wykorzystywana do budowy kolei dużych prędkości na terenie Chin. Co bardzo ważne, projekt budowy kolei "Chiny-Rosja-Ameryka" będzie finansowany i wdrażany przez Chiny.  Jego kolejne szczegóły mają być ujawnione później.

Beijing Times nazwał budowę linii między Chinami a Stanami Zjednoczonymi jako jeden z czterech projektów międzynarodowych kolei dużych prędkości, które są obecnie opracowywane. Pierwszym z nich jest linia kolejowa, która wyruszy z Londynu przez Paryż, Berlin, Warszawę, Kijów i Moskwę.

 

Chińczycy inwestują również w drugą linię kolei transkontynentalnej. Budują już linię kolejową w zachodniej części swojego kraju i planują przeprowadzić ja przez Kazachstan, Uzbekistan, Turkmenistan, Iran i Turcję, aż do Niemiec. Trzecia nitka ma się rozpocząć w południowo-zachodnich Chinach, a skończy się w Singapurze. Wszystkie te projekty są obecnie na różnych etapach rozwoju.

Posiadanie sieci kolei dużych prędkości pozwalających na szybkie dystrybuowanie towarów z „fabryki świata” wydaje się być doskonałym pomysłem. Już nie trzeb będzie czekać tygodniami na dostawę zamówionego towaru wysyłanego głównie kontenerowcami płynącymi do wielkich portów przeładunkowych. Taka forma transportu to zabezpieczenie interesów Chin i przejęcie lukratywnego biznesu jakim jest transport towarów. W założeniu ma to pomóc Chinom jeszcze szybszy rozwój, a dla świat oznacza to skuteczniejszy podbój ekonomiczno-gosodarczy kontynuowany przez najludniejszy kraj świata.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ket

Fajne plany, ale zadanie

Fajne plany, ale zadanie niewykonalne, 200 km tunelu pod morskim dnem?, a ciśnienie, a ruchy tektoniczne?, to już prościej by było zbudować most przez cieśninę Beringa, poza tym, kto przy zdrowych zmysłach zdecyduje się podróż takim pociągiem, jak zdarzy się jakaś awaria składu w połowie drogi, to co dalej? ludzie będą dreptać 100 km w ciemnościach :-), szybkie koleje mają sens na krótkich trasach w zaludnionych regionach, np. Europa, Japonia. Poza tym trzeba to rozpatrzyć z ekonomicznego punktu widzenia. Czy wydatek na energię niezbędną do przeprawy z Chin do USA będzie miał uzasadnienie.

Portret użytkownika STOP NWO

Czytaj uważnie ;) na jednej z

Czytaj uważnie Wink na jednej z fotografii jest opis " NO ANCHORING TO SEA BOTTOM" ten tunel w założeniach ma unosić się w wodzie na pewnej głębokości Wink Co do ciemności to przypuszczam, że każdy z tych tuneli będzie miał oddzielny układ zasilania i stąd jak mniemam są 3 tunele a nie 2. Ten trzeci zapewne awaryjny właśnie dla takich szczegolnych przypadków. Uważnie czytaj artykuły

Portret użytkownika ARTUR

Chiny są tak niesamowicie

Chiny są tak niesamowicie rozwiniętym krajem , że nikt już im nie może zagrozić . Oglądałem programy z budowy kompleksu oczyszczania i dostaw wody dla Hongkongu na bazie odwróconej osmozy i odsalania wody morskiej i tak właściwie Europa w tej kwestii nie ma nic do zaoferowania . Oglądając ich budowy wielokilometrowych i biegnących po łuku mostów przez zatoki można nabawić się kompleksów mieszkając w Europie , przepływają pod nimi statki oceaniczne a w miedzyczasie uderzają cyklony . Najbardziej zdumiewająca jest ich szybka kolej magnetyczna  długości ponad 5 000 km, biegnąca górami i przełęczami w rejonach sejsmicznych , to tak jakby w Europie zbudować tor na szybką kolej z Moskwy do Rzymu - to raczej niemożliwe . Wracając do tematu , mysle że może wykonają zadanie w prostszej formie czyli podwodny tunel kolejowy przez Pacyfik , może gdyby mieli wolne środki to mogli by przerzucić most autostradowy Polska - Borholm ?

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Portret użytkownika HTX

Zgadza sie co do Chin, tylko

Zgadza sie co do Chin, tylko prosze zauwazyc, ze Chiny sa prawie, ze idealnym panstwem NWO. Chinscy Syjonisci pokazali do jakiego poziomu da sie czlowieka zdegradowac i widac ten model sie "elitom" podoba i za tym modelem bedzie podarzac teraz caly swiat NWO... 
 
Cos za cos:
http://www.youtube.com/watch?v=HmXZPB4jIpo
 
Mowilem to dawno i caly czas bede powtarzal - NWO bedzie budowane na bazie takich eskperymentow jak owczesne Chiny czy chociazby Szwecja w Europie. Choc wiadomo - jestesmy jeszcze na etapie testowania roznych scenariuszy w roznych panstwach...

Portret użytkownika euklides

Moim zdaniem nie ma to

Moim zdaniem nie ma to żadnego uzasadnienia ekonomicznego, a takie projekty rozłożą w końcu Chiny, które po śmierci Xiaopinga robią coraz większe głupoty.
Przy przewożeniu przewozie większości towarów liczy się płynność dostaw i niskie koszty transportu, a nie prędkość. Poza tym od czego są samoloty? Lotniska są w większości miast, a nie tylko w "pińciu" stolicach do których dojedzie pociąg wysokiej prędkości.

Strony

Skomentuj