Amerykańska policja zaczyna używać dronów aby namierzać przestępców

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com
Departament Policji w Los Angeles korzystał właśnie z bezzałogowca, który przemieszczał się nad miasteczkiem Compton i korzystał z raportów dotyczących przestępczości kryminalnej. Maszyna przetwarzając te dane próbowała przewidzieć gdzie w chwili obecnej dochodzi do przestępstwa.

 

Obecnie, policja w Stanach Zjednoczonych korzysta z wielu technologii, które pozwalają namierzyć potencjalnych przestępców. Wykorzystują do tego kamery znajdujące się na ulicach miast, dane biometryczne, obserwują działalność w internecie a FBI gromadzi zdjęcia twarzy obywateli USA i w najbliższej przyszłości będzie korzystać z systemu rozpoznawania twarzy. Również bezzałogowce są wykorzystywane do prowadzenia obserwacji z powietrza.

 

Policja w Los Angeles wykorzystała drona aby ten próbował namierzyć miejsce, w którym może właśnie dochodzić do przestępstwa. Gdy policja otrzymała zgłoszenie o napadzie na kobietę, kamera znajdująca się na pokładzie bezzałogowej maszyny pozwoliła namierzyć nie tylko miejsce przestępstwa ale również uciekający samochód.

 

Przestępca zdołał jednak uciec z pola widzenia kamery zamontowanej na bezzałogowcu a gdyby policja miała dobry wgląd na oddalający się pojazd, mogliby wykorzystać system rozpoznawania twarzy aby przygotować listę 50 osób, które zostaną uznane za podejrzane.

 

Zaletą tej technologii jest większe bezpieczeństwo obywateli, natomiast do największych wad można zaliczyć fakt iż osoby podejrzane, które w rzeczywistości nie popełniły danego przestępstwa, będą musiały mieć konkretne dowody na swoją niewinność. Ponadto, krążące nad miastem bezzałogowce mogą prowadzić obserwacje obywateli USA, naruszając przy tym ich prywatność, co z pewnością utrudni ukrywanie się przed Wielkim Bratem.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika PanKarmidełko

Kolejna ściema!!! przecież

Kolejna ściema!!! przecież każdy wie że te drony będą wykorzystywane do obserwacji narodzin UFO na terenie LOS ANGELES, i także do zbierania info. gdzie aktualnie przebywa jaki obcy i czy kartę pobytu!!!

Portret użytkownika TheDeus

cyt. "Maszyna przetwarzając

cyt. "Maszyna przetwarzając te dane próbowała przewidzieć gdzie w chwili obecnej dochodzi do przestępstwa"
Nie sądzę aby to maszyna latająca przetwarzała te dane. To raczej komputer na ziemi zbierał i analizował te dane a na podstawie jego wyników operator drona kierował go w wyznaczony rejon.
Nie mniej, przerażająca jest wizja latających nad miastem "dronów-policjantów". Pod płaszczykiem bezpieczeństwa tworzy się kolejny element umożliwiający inwigilację zwykłego człowieka.

Z naszych danych wynika, że zdobyć serce kobiety jest stosunkowo prosto. Zaczynamy od nacięcia wzdłuż linii mostka… Kowalski http://www.you

Skomentuj