Dziwne, niepokojące odgłosy zarejestrowane w Kijowie

Kategorie: 

Dziwne dźwięki zanotowano w Kijowie na Ukrainie. Natężenie dźwięku było tak duże, że wstrząsało oknami w budynkach. Od razu pojawiło się wiele teorii wyjaśniającej, co to właściwie jest.

 

Powyższe wideo nakręcono 11 sierpnia 2011. Było zarejestrowane z 5 piętra na blokowisku w stolicy Ukrainy. Jedno z wyjaśnień fenomenu to wykonywane prace budowlane. Ale odgłosy pracy budowlańców dobiegające z sąsiednich domów słychać również na filmie i brzmią bardzo słabo w porównaniu do tego strasznego dudniącego hałasu.

 

Co ciekawe podobne zjawisko miało tam miejsce na początku czerwca, trzeba przyznać, że jest to ten sam dźwięk tylko zarejestrowany nocą. Co to może być? Brzmi to jak praca wielkiego wiertła o ogromnej mocy, ale może to być również zjawisko naturalne. Jeśli ktoś potrafi to wyjaśnić czekamy na propozycje.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)

Komentarze

Portret użytkownika Daro

Straszne dźwięki. ;) U mnie

Straszne dźwięki. ;)U mnie na dzielnicy było kiedyś słychać bardzo podobne odgłosy. Jak jakieś przedpotopowe potwory;) Okazało się, że to pracowała pogłębiarka na pobliskiej Odrze.Dziwne jest tylko to, z jaką częstotliwością te dźwięki się "ukazują" no i może to, że umilkły kiedy weszły dzieci do pokoju z kamerą. Może to magnetofon albo coś w tym stylu;)Na takim osiedlu dźwięk rozchodzi się długo i z dużym echem pomiędzy blokami odbijając się od nich. Ulega naturalnemu wzmocnieniu przez to, do tego piękny pogłos i zwykła pracująca maszyna (duża) staje się potworem albo statkiem kosmicznym ;)))

Portret użytkownika eXpeL

TAK - symetrie dźwięków można

TAK - symetrie dźwięków można uzyskać za pomocą komputerów. NATURA  nie produkuje symetrycznych dźwięków - od dźwięku komara po echo pulsara nie mamy w nich 100% symetrii.  ODPADA również symetria dźwięków maszyn oraz innych pochodnych. JEŚLI rzeczywiście dźwięki posiadają pełną symetrię jest to niepodwarzalny dowód że KIJÓW jest 'nawiedzany' przez zaprogramowane dźwięki...

Portret użytkownika Iv

Od jakiegoś czasu czytam

Od jakiegoś czasu czytam Wasze wypowiedzi na różne zamieszczane tu tematy. Muszę się przyznać , że słyszałam identyczne odgłosy na moim osiedlu w Bydgoszczy. Na początku czerwca tego roku , bardzo póżnym wieczorem , mogło to być nawet około północy , właśnie wyszłam na chwilę z moim psem (jest już leciwy i słuch ma już gorszy ) i usłyszałam te przerażliwe dżwięki . Jak to na osiedlu - dookoła bloki , mialam wrażenie , że żródło dżwięku znajduje się tuz za blokiem na przeciwko mnie. Idąc za odgłosami rozglądałam się , patrzyłam w niebo ale niestety nic nie zobaczyłam ... Z początku myślalam , że jakiś wariat włączył coś na cały regulator, chociaż nie wydawało mi się to prawdopodobne ze wzlędu na metaliczny charakter tego dżwięku i jego natężenie. Teraz po odsłuchaniu zamieszczonego tu nagrania z Kijowa , utwierdziłam się w przekonaniu , że to nie człowiek był sprawcą tego kosmicznego hałasu. Wtedy słyszałam to samo...Zbyt wiele dzieje się teraz na świecie dziwnych zjawisk , to jakaś kumulacja efektów specjalnych...Ziemia , natura przywołuje nas do porządku ...Majowie nie napisali czy Polska ocaleje... Czy nadal jesteśmy ^narodem wybranym* ?..

Portret użytkownika Obrońca Ziemi

"Naród wybrany" nie odnosi

"Naród wybrany" nie odnosi się do jakiejś grupy narodościowej lub rasy ludzi. O tym należy zapomnieć, i nie brać żadnego słowa dosłownie. "Naród Wybrany" ma inny podtekst, inne zanczenie - o wiele większe i znaczące niż to się ogólnie zakłada.Ale nie będę tu wzniecał religijnych dyskusji, jestem rad że nawiedzeni się uciszyli.Pozdrawiam.

---
Miłego pobytu na Planecie Ziemi
 

Portret użytkownika Roni Tornado

Andrzeju1, dzięki za Twą

Andrzeju1, dzięki za Twą fatygę, niezwykłe odkrycie zrobiłeś ! Smile To niesamowite, że te dzwięki są symetryczne ! Zawsze wszelkie dzwięki nie brzmiały symetrycznie.Czy możliwe jest stworzenie sztucznie dzwięków brzmiących tak samo po odtworzeniu w dwie strony ?

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem