Kometa Honda minęła Ziemię w odległości 9 mln kilometrów

Kategorie: 

Jak donosi serwis The Weatherspace już dzisiaj nad biegunem południowym przejdzie w pobliżu Ziemi kometa. Przejście nastąpi w odległości zaledwie 9 milionów kilometrów, co w skali astronomicznej jest znacznym zbliżeniem.

 

To jest około 23 razy dalej niż odległość z Ziemi do Księżyca. Czy komety mają wpływ na naszą planetę? Zwolennicy teorii elektrycznego wszechświata twierdzą, że znaczący. Większość ekspertów z głównego nurtu nauki twierdzi, że prawdopodobnie nie mają wpływu na naszą planetę, ale z pewnością Ziemia może zmienić jej trajektorię.

 

Sama kometa ma około kilometra średnicy a jej koma rozciąga się na 70 000 kilometrów, a obecnie posiada magnitudę jasności wielkości 8,0 przy obserwacji na południowym niebie. Koma widoczna 11 z Ziemi jest o połowę węższa od księżyca w pełni, co sprawia, że jest to ​​wielki obiekt nocnego nieba dla uprzywilejowanych obserwatorów z półkuli Południowej.

 

7 października 2011 r. kometa Honda rozjaśni się do magnitudy 5 i będzie można ją obserwować w konstelacji Lwa i za horyzontem przed wschodem Słońca dla obserwatorów nieba północnego.

 

To nie wszystko, do komety Honda dołączy kometa Elenin i oba ciała niebieskie będą widoczne, rano w tym samym polu widzenia, to wielka rzadkość prowadzić obserwacje dwóch komet na raz!

 

 

Źródło: http://www.theweatherspace.com/news/TWS-08_15_2011_hondaelenin.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen

Komentarze

Portret użytkownika tomas

akurat tego nie musiaz mi

akurat tego nie musiaz mi mowic. chodzi mi o top ze jako agencje rzadowe i publiczne korzystajac z pieniedzy wypracowanych przez podatnikow  powinni czuc sie w obowiazku o ostrzeganiu ludzi przed roanymi wydarzeniami.tak jak np   nibiru .  wymiguja sie tym zeby nie siac paniki  ale prawda ze rozwiazani jest w postaci tarczy ochronnej wkolo ziemi wytworzonej dzieki piramida na calym swiecie.

Portret użytkownika ILLUMIGEN

  Mieć zdrowy rozsądek, to

 Mieć zdrowy rozsądek, to mieć zdrowy dystans do sprawy.Poniekąd miło. Kilka razy dopadła mnie głęboka świadomość- co jeśli coś uderzy i życie ziemskie schyli się ku znacznemu wymarciu i to nie za 100lat, nie za tysiąc i milion, a teraz, niebawem- co by miało nie być, taka świadomość wpływa bardzo pobudzająco, a egzystencja tego świata z dnia na dzień wprowadza w stan uśpienia i widzimy to dopiero wtedy, gdy ponownie coś nami wstrząśnie.Może i nic się nie wydarzy, chciałbym, abyśmy bezpiecznie przeszli w wyższy wymiar, aby ta pozytywna energia, gdziekolwiek ona jest, uzdrowiła mentalność ludzką... .Coś się musi zmienić, dziś wielu ludzi trudno nazwać ludźmi, nie wiem czym oni są, a gdy patrzę na zwierzęta, to tym ludziom do nich daleko, ci ludzie sprawiają wrażenie, jakby nie mieli duszy- potworne twory współczesnej inteligencji.Inteligencja zabija w człowieku to, co dobre.Co wykreowała inteligencja dziś?; wieżowce, samochody, systemy zbrojne, w cholerę zasranej elektroniki- wszystko zelektronizowane, niedługo człowiek stanie się na wpół cyfrowy, na wpół biologiczny.Ile odkryliśmy obecnie?, zupełnie nic, tkwimy w dawnych wielkich odkryciach i rozkładamy procesy na czynniki pierwsze. Dawniej taki Isaac Newton odkrył grawitację- dzieło jego życia, to było odkrycie na miarę tamtych czasów. Da Vinci, Einstein, Darwin- to byli wielcy odkrywcy, którzy zmienili bieg historii, a teraz?..., teraz zupełnie nic, odkrywamy kolejne elementy tego co już zostało odkryte, gdybyśmy odkryli "raj" to byłoby odkrycie na miarę naszych czasów.Kiedyś wielcy magowie, mędrcy wschodu, ludzie głęboko uduchowieni, mądrzy, dziś garstka korzennych odrośli i rzesza oszustów.Wrażliwość, piękno, miłość- to wartości, których teraz ze świeczką szukać, niemal na próżno, bo prawie wszyscy wolą sex, emocje, dzikość, zwierzęcość, dziś cechy które imponują ludziom to; językoznawstwo, bo to takie inteligentne, uwodzicielskość, klasa, zabawa, bo to takie inteligentne- a w dupie mam inteligencje, ludzie zatracili prawdziwe wartości, dziś mało kto żyje w zgodzie z duchem, w harmonii, ładzie, spokoju, a gdzie ci ludzie się tak spieszą?!!, dokąd, w imię czego?Kiedyś człowiek żył w zgodzie z naturą, dziś inteligencja wypiera naturę.Inteligencja to najgłupszy twór ludzkich słabości, bo tak, jest to słabością, bo kto wyrzecze się inteligencji w zamian za mądrość życiową, dziś nikt jej nie potrzebuje, a wszyscy są najmądrzejsi.Jeden durny inteligent z drugim, wymyślili coś nie bacząc na konsekwencje dla zdrowia czy życia.Jest wiele rodzajów inteligencji, a człowiekowi wystarczałaby błyskotliwość, kreatywność, ale przede wszystkim mądrość- i to jest wartość, jaka powinna być od małego wpajana.Może i macie złe skojarzenia z czasami średniowiecza, ale w tych aspektach, to były czasy godne człowieczeństwa.

Liczy sie to w co wierzysz, lecz wiara ma jedynie tylko wtedy sens, gdy mozesz jej wartość uzasadnić

Portret użytkownika Obrońca Ziemi

A może jest odwrotnie? To

A może jest odwrotnie?To Izaak Newton był inteligentny, To Da Vinci był inteligentny. To Sheakspeare był inteligentny. To dawni i sławni myśliciele posiadali inteligencję. Poeci.... Pisarze... Platon.... To była Inteligencja. Nasza Cywilizacja (cywilizacja) świeci chytrością lisa, ale nie inteligencją. Budowanie wieżowców i Atomowych Maszyn Parowych (tylko mały przykład) to nie inteligencja, to idiotyzm. My straciliśmy inteligencję na rzecz egoizmu i egocentryzmu, na rzecz żądzy pieniądza, posiadania i kapitalistycznego diabelskiego materializmu. Myślenie zastąpiliśmy religią...  My inteligencji nie posiadamy ani za grosz.Tylko niektórzy z nas zdają sobie z tego sprawę.... Co do Raju i innych odkryć...Ja wiem gdzie Raj i wiem gdzie Nibiru. Właśnie go odkryłem.Pozdrawiam.

---
Miłego pobytu na Planecie Ziemi
 

Portret użytkownika ILLUMIGEN

Nie potrafię sobie tego

Nie potrafię sobie tego wyobrazić. Od lat obserwuję ludzi i świat, takie chiny i ich "inteligentna" technologia cyfrowa. Elektrownie atomowe, powoli człowiek zaczyna sobie przypominać, co to natura.Rodzajów inteligencji jest doprawdy wiele.Dla mnie Newton, czy Da Vinci to byli ludzie; bystrzy, zdolni, pojętni, mądrzy przede wszystkim- ich cytaty są znane do dziś, także te życiowe. ...Też wiem Obrońco... :).Pozdrawiam Gdzie czyste serce Twe wleje choć kroplę miłości, tam raj w mocy jej zagości...

Liczy sie to w co wierzysz, lecz wiara ma jedynie tylko wtedy sens, gdy mozesz jej wartość uzasadnić

Liczy sie to w co wierzysz, lecz wiara ma jedynie tylko wtedy sens, gdy mozesz jej wartość uzasadnić

Portret użytkownika m3rc

Nibiru? Prosze Cię... Nie ma

Nibiru? Prosze Cię... Nie ma dowodu na istnienie Nibiru! Bajka dla łatwowiernych! Bzdury, które krążą po internecie są wręcz żałosne. Gdyby informacje na temat Nibiru podawane przez tzw. ekspertów były prawdziwe, to sam mógłbym już Nibiru obserwować przez teleskop, który posiadam. Jest mnóóóstwo astro amatorów na Ziemii którzy obserwują niebo i uwierz, gdyby tylko jeden z inch to zauważył to szybko by się o tym pochwalił. Chyba nie uważasz, że każdy amator nocnego nieba uczestniczy w rządowej konspiracji :). Piramidy wytwarzające tarcze ochronne... które mają nas uchronić przed wielką planetą... Powiedz, zę Ty nie na serio...

Strony

Skomentuj

Filtered HTML

  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Dozwolone znaczniki HTML: <a> <em> <strong> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd><img><h5>
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
  • Emotki będą zastępowane odpowiednimi ikonami.
  • Możesz cytować inne posty osadzając je w tagach [quote]

Plain text

  • Znaczniki HTML niedozwolone.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.
CAPTCHA
To pytanie sprawdza czy jesteś człowiekiem, aby zabezpieczyć witrynę przed spamem