Bardzo silne trzęsienie ziemi o sile 7,1 stopni wystąpiło w okolicy Papui Nowej Gwinei

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

W dniu dzisiejszym doszło do dwóch bardzo silnych trzęsień ziemi między Papuą Nową Gwineą i Wyspami Salomona. Silniejsze z nich osiągnęło magnitudę 7,1 w skali Richtera i wystąpił o 7:07 czasu uniwersalnego.

 

Głębokość wstrząsu wyniosła około 56 km pod dnem morskim. Głównie ze względu na to nie ogłoszono ostrzeżenia przed tsunami. Za jakiś czas doszło do wstrząsu o magnitudzie 6,5 stopni i on również miał epicentrum około 60 km pod dnem.

W promieniu 100 kilometrów od epicentrum mieszka około 95 tysięcy osób. Nie ma doniesień o poważnych uszkodzeniach infrastruktury lub ofiarach.

 

Papua Nowa Gwinea znajduje się w obrębie obszaru zwanego Pacyficznym Pierścieniem Ognia. To tam dochodzi do zdecydowanej większości występujących na naszej planecie trzęsień ziemi i erupcji wulkanów.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Boogie

Gdybyś śledził dane

Gdybyś śledził dane sejsmologiczne z kilku lub kilkudziesięciu lat, to wiedziałbyś, że nawet tak duże wstrząsy występowały w przeszłości, występują obecnie i będą występowały w przyszłości. Jednak ktoś taki jak ty wiedzieć tego nie może, bo jesteś zwykłym trollem, którego zadaniem jest rozsiewać strach podobnie, jak autora tego nędznego artykułu.
A odpowiadając na twoje pytanie:

Quote:
powinnismy szykowac sie do czegoes wiekszego ?

Tak, daj przykład innym idiotom i leć na Księżyc, Ziemia was nie potrzebuje.

Portret użytkownika prorok2404

mnie nayzywasz trollem placku

mnie nayzywasz trollem placku ? haha 
wyrazam tylko swoje poglady i odczucia...a jak Ci sie nie podoba to nie czytaj.
 
wiem ze były sa i bedą chodzi mi o czestosc tych zjawisk w ostatnim czasie... czytac ze zrozumieniem nie potrafisz ? 

Strony

Skomentuj