Korea Północna posiada własną agencję kosmiczną NADA

Kategorie: 

Źródło: Korean Central News Agency
Jak się okazuje, Korea Północna również posiada swoją agencję kosmiczną. 1 kwietnia minął rok odkąd doszło do jej założenia a kraj nadał jej nazwę oraz logo, które w znacznym stopniu przypomina agencję kosmiczną NASA.

 

Jak informują media, północnokoreańska agencja otrzymała nazwę "National Aerospace Development Administration", w skrócie NADA. Media zdążyły już zwrócić uwagę, że w języku hiszpańskim, skrót ten dosłownie oznacza "nic" a same logo bardzo przypomina emblemat należący do amerykańskiej agencji kosmicznej NASA.

 

Tak więc NADA, jak donosi Północnokoreańska Centralna Agencja Prasowa (KCNA), ma za zadanie wprowadzić w życie idee i zasady rządu Korei Północnej oraz prowadzić rozwój w przestrzeni kosmicznej do celów pokojowych. Opracowane logo ma reprezentować charakter, misję, pozycję i perspektywy rozwoju agencji NADA.

 

Jak można zauważyć, opracowany emblemat zawiera 7 gwiazdek, tworząc "Wielki Wóz". KCNA informuje, że gwiazdozbiór ten ma odzwierciedlać wolę naukowców Korei Północnej oraz wychwalać kraj Kim Ir Sena i Kim Dzong Ila jako siłę kosmiczną. Kula umieszczona w logo reprezentuje ideę pokojowego rozwoju a pierścienie wykazują wolę uruchomienia satelit na wszystkich orbitach.

 

Korea Północna tuż przed rokiem 2013 wyniosła swoją pierwszą satelitę na orbitę okołoziemską. Jednak sonda tuż po wyniesieniu przestała prawidłowo funkcjonować i kontakt z nią został utracony. Wygląda na to, że kraj chce zostać mocarstwem zarówno atomowym jak i kosmicznym.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu

loading...


Komentarze

Portret użytkownika Medium

Gdyby w szkołach pozostawiono

Gdyby w szkołach pozostawiono naukę łaciny i greki, jak za czasównaszych (pra)dziadków, takiego błędu by się nie spotykało Smile
 
Wszystkim, którzy się śmieją z symbolu koreańskiego polecam przypomnieć wiadomości o Ursa Maior. Już samo jego użycie oznacza, że Korea Płn politycznie wcale groźna nie jest.
 

Portret użytkownika chronos

Tak to jest , żeby zrobić coś

Tak to jest , żeby zrobić coś czasem trzeba sie trochę spreżyć. Taka biedna i zniewolona korea i maja broń jądrową i zagospodarowują kosmos. A taka bogata i wolna polska i mamy lasy państwowe i kosmiczne dlugi po tak zwanej prywatyzacji. Gdybyśmy w polsce od czasu do czasu mogli zamiast bigbradera oglądnąc egzekucje w telewizji jakiegoś polityka, to napewno było by lepiej.

Portret użytkownika pilip

wsiadasz w samolot z biletem

wsiadasz w samolot z biletem w jedną stronę -> końcowo wysiadasz w korei północnej -> palisz wszystkie dokumenty -> zostajesz tam -> dalej możesz sobie narzekac na Polskę i porównywac ją do twojego nowego kraju :) 

Portret użytkownika chronos

To najpierw musialbym w

To najpierw musialbym w sejmie troche popracowac zeby na bilet zarobic. Bo jako zwykly obywatel to nietylko niemoge zaoszczedzic na bilet ale niemoge nawet godnie zyc w swoim kraju. Bo mnie gniota jakies debilne pacholki na wiejskiej.

Portret użytkownika staryzenek20

Już kiedyś pisałem że Korea

Już kiedyś pisałem że Korea Północna za kadencji młodego Kima zmieni się nie do poznania. Oczywiście na lepsze. Ale musi to jeszcze trochę potrwać. Za jakieś 20-30 lat będzie to zupełnie normalny kraj. Oczywiście zamordyzm pozostanie tam jeszcze bardzo długo.

 
Przetrwać apokalipsę: Bunkier FEMA w Denton
http://youtu.be/ZzrYy2Nj00A
Schron przeciwatomowy w Kaliszu
http://youtu.be/wEv0Mq70kNY
 

Skomentuj