Rosjanie twierdzą, że to banderowcy kierowali snajperami na Majdanie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak wiadomo kryzys ukraiński wyeskalował się po krwawym ataku snajperów w Kijowie. W jego wyniku śmierć poniosły 103 osoby. Oficjalna wersja jest taka, że byli to ludzie Janukowycza, ale Rosja od początku twierdzi, że snajperzy byli kierowani przez tak zwaną "opozycję".

 

Szef MSZ Rosji, Siergiej Ławrow oświadczył dzisiaj, że Moskwa dysponuje informacjami potwierdzającymi, że działania snajperów w Kijowie były inspirowane przez nacjonalistyczną organizację Prawy Sektor. Ławrow potwierdził, że Rosjanie dzielili się tymi danymi ze swoimi partnerami, ale nie sprecyzowano kto został z tym zaznajomiony.

 

Niepokojąco brzmi oświadczenie Ławrowa o pewnej ambasadzie, która wielokrotnie w tym czasie kontaktowała się z przedstawicielami Prawego Sektora. Padają oskarżenia, że to stamtąd kierowano działaniami snajperów. Nie trzeba chyba dodawać, o którą ambasadę chodzi, bo skoro mówią o tym Rosjanie to w grę wchodzą tylko przedstawicielstwa dyplomatyczne UE, USA albo Polski i Litwy.

 

W tym kontekście warto przypomnieć rozmowę szefa MSZ Estonii i Kathrine Ashton, szefową dyplomacji UE. Padają tam dokładnie takie same sugestie. W tej rozmowie pada stwierdzenie, że snajperzy mieli związek z opozycją, a nowe władze nie chcą tego badać, co jest bardzo niepokojące.

 

Strona ukraińska twierdzi, że to dezinformacja Rosjan. Władze twierdzą, że tożsamość snajperów została ustalona, ale nie podadzą nazwisk zbrodniarzy. Jest to dosyć zaskakujące, bo skoro byli to ludzie Janukowycza i to z powodu tego krwawego ataku dokonano przewrotu za naszą wschodnią granicą, to dobrze byłoby wiedzieć kto właściwie strzelał do ludzi, bo to co wiemy teraz nie wygląda na pełny obraz sytuacji, tylko wypaczenie potrzebne dla objaśnienia aktualnego etapu realizowanego na naszych oczach planu.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika fiu

Hmm sprawa filmików mocno

Hmm sprawa filmików mocno podejrzana.
1. Nawet banderowcy nie są tak głupi aby filmować to że strzelają do swoich.
2. Ta grupa aktywistów rzeczywiście często się odwraca. Mogli wiedzieć że będzie ostrzał. Są grubo ubrani. A co jeżeli każdy miał kamizelkę kuloodporną?. Idźmy dalej. Nikt nie dostał prosto w głowę lub szyję - albo słabi snajperzy albo mieli taki rozkaz - strzelać w kamizelki, drzewa i tarcze.
Facet na filmiku który dostał w brzuch - normalnie po strzale w brzuch leżysz jak kłoda. Jeżeli został tylko draśnięty to po co biegł parę metrów, położył sie i odsłonił brzuch? Jeszcze akurat w strone okien gdzie był pierwszy kamerzysta.
3.  Kto był w armii wie co robi grupa na otwartym terenie jeżeli jest ostrzał snajperów, tym bardziej że z początku strzały były nieregularne ale już dosięgały towarzyszy. Czy zostajesz i rozglądasz się czy też krzyczysz "rozproszyć się?"
Grubymi nićmi szyte. Jeżeli strzelali ludzie Władka to chcieli zwalić na banderowców ale te filmiki - zbyt nieprofesjonalne. Jeżeli strzelali banderowcy do swoich to już w ogóle infantylne jeszcze to filmując.
To co teatrzyk dla mas?

Portret użytkownika saturas13

niech poplecznicy donka

niech poplecznicy donka nazywaja mnie rosyjskim agentem Jestem po stronie Putina bo on jao jedyny robi coś by odbudowac potegę swojego kraju a nie sprzedaje za 30 srebrnikow narodu sanchedrynowi na ukrzyżowanie Tylko ci którzy siedza na posadach u donka bija mu brawo i bronia go Zadłużaja kraj w żydowskich bankach Dlaczego nie zwrocą sie do Putina jak Orban o pozyczke na normanych warunkach tylko biora na lichwiarskich od  wiadomo kogo Za komuny bylo 40 mil długu i do dzisiaj ucza nas w szkolach ze ruscy zniszczyli nam gospodarke Tylko że jak ruscy odchodzili to mielismy stocznie ,huty  i przemysł Komunizm niszczyl nas 50 lat Dobrobyt uni jest kilnascie i mamy  ponad 800 mil długu a jedyny przemysl jaki mamy to  przemysł marketowy Obudzcie sie ludzie za chwilę osiagniecie wiek ponad 40 lat i nie bedziecie mieli gdzie pracowac a i o emeryturach zapomijcie Unia nas wydoii i zostawi Niech cieuroentuzjasci przedstawią argumety co zmienilo się na lepsze  Jakie zmiany wniosła unia i jak lepiejżyje się ludziom A przede wszystkimnapiszcie jakie perspektywy poza byciem robolem u niemca nam dala  Nic juz nie mamy swojego Kapitał przejety przez obcych wszystko co zbudowali polacy po wojnie i co przynosiło zyski sprzedane za grosze i terazpracuje na dobrobyt innych Polak nie czuje sie juz dobrze w swoim kraju Jakie macie argumety  o ktorych nie mõwi nasz rzad Powtarzacie głupoty bo jesteście bezmózgami  albo celowo mieszacie ludziom w głowach 

Portret użytkownika Wlodi

Widać kto skorzystał na tej

Widać kto skorzystał na tej zadymie.
Janukowycz bezpieczny z miliardami $ u wujka Wladimira a wujek Władimir zagarnął Krym.
Chyba inicjatorzy i główni gracze całego zajścia stali się bardzo czytelni, czyz nie?

A jak sadze i znam "prawość" rasiji to jeszcze nie koniec. Apetyt drapieżnika rośnie w miarę jedzenia.

Putin musi dostać nauczkę. Krym pokazał kompleksy i słabość tego przyrdzewialego "mocarstwa". Konsekwencja zachodu ws sankcji w ok rok powinna pozbawić Putina władzy. Pytanie kto po nim? Radykalizmy, faszyzm i nacjonalizm w Rosji jest tak silny ze być może lepiej mieć za wroga mniejszego wariata niż np zyrinowskiego.

Strony

Skomentuj