Żel pod prysznic może uczynić człowieka bezpłodnym

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Do produkcji nowoczesnych kosmetyków stosuje się składników, które powodują poważne szkody dla zdrowia ich konsumentów. W mydłach toaletowych, szamponach i żelach pod prysznic, znajduje sie formaldehyd, parabeny, ftalany i innych substancje niebezpieczne. Poza oczywistymi reakcjami alergicznymi lub zatruciami, składniki te mogą również powodować bezpłodność.

 

Pracownicy amerykańskiego National Institutes of Health analizowali to zagadnienie już do czterech lat. Jako próba badawcza posłużyło im 500 par, u których pojawiły się problemy z poczęciem dziecka. Okazało się, że rodziny są bezpłodne głównie z winy mężczyzn.

 

Podstawowa przypadłość to słaba aktywność plemników, co jest skutecznym utrudnieniem dla poczęcia dziecka. Przyczyną takiego stanu rzeczy są przeważnie awarie układu rozrodczego. Naukowcy odkryli, że związek z tym mogą mieć produkty do utrzymywania higieny, wykorzystywane na co dzień.

 

Analizy próbek moczu uczestników badania, wykazywały zwiększoną zawartość ftalanów w organizmie. Według ekspertów, te środki stosowane są do wytwarzania wyrobów kosmetycznych. Ustalono, że przez lata akumulują się one w organizmie. Większość ftalanów odkłada się w układzie rozrodczym. Podwyższone stężenie tych substancji wywołuje męską niepłodność.

 

Amerykańscy lekarze zauważyli, że poziom ftalanów u kobiet wywiera znacznie mniejsze straty dla jej jajeczek niż dla męskiej spermy. Stąd już tylko krok do stwierdzenia, że nadmierna higiena osobista grozi kłopotami z posiadaniem potomków.

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika G.

Na skórę nie powinno się

Na skórę nie powinno się nakładać niczego, czego nie włożyłoby sie do brzucha. Bo skóra je. Zwyczajnie je, wchłania wszystkie substancje. Dlatego wiele lekow podaje sie obecnie przez skórę.
Dlatego również truje się ludzi przez skórę. Ot, takim niewinnym balsamem do ciała chociażby. Bo jest wielu, którzy mają w tym interes...

Portret użytkownika Medium

No tak, a GMO za to jest

No tak, a GMO za to jest całkiem obojętne... tak?
 
Co do chemii do mycia: od pewnego czasu mam bardzo suchą skórę, stosowanie mydła do codziennego mycia jest wykluczone, od lat nie używam szamponów do włosów, zastępowałam mydłem potasowym w płynie.
Małym dzieciom - bywało - myłam włoski odżywką do włosów. 
Teraz mam psy. I odkryłam, że najdelikatniejszym, najskuteczniejszym i najtańszym sposobem ich kąpieli jest... płyn do higieny intymnej Wink

Portret użytkownika Guebbyn

Nie, GMO nie jest obojętne,

Nie, GMO nie jest obojętne, jest szkodliwe jak cholera. Ten artykuł nie dotyczy jednak GMO więc nie wiem co to ma tutaj do rzeczy? Ani jedno słowo w tym tekście nie sugeruje że "GMO jest całkiem obojętne"...

Portret użytkownika Jowi

Płyn do higieny intymnej jest

Płyn do higieny intymnej jest równie szkodliwy co płyny, czy żele pod prysznic. 
W ich składzie tak same znajdziemy SLSy, glikole propylenowe i całą resztę świństw. 
Polecam wpisanie w google " Szkodliwe substancje kosmetyków", powinna Ci wyskoczyć strona stworzona przez pewnego doktora, który krótko i zwięźle napisał o składnikach produktów kosmetycznych.

Portret użytkownika Medium

Niewątpliwie są, racja. Ale

Niewątpliwie są, racja. Ale stokroć bardziej zaszkodzić można stosując szkodliwe substancje wewnętrznie.
Tak więc np. alkohol (ten zwykły), jest dobrym środkiem odkażającym, ale absolutnie nie powinien być stosowany wewnętrznie.
W dyskusji o szkodliwej chemii od alkoholu należy zacząć.
 

Strony

Skomentuj