Uczeni twierdzą, że próba sklonowania mamuta może zakończyć się sukcesem

Kategorie: 

happynerdjohn.blogspot.com
Odkrycie zamrożonej tuszy mamuta na syberyjskiej wyspie Malolyakhovskiy, do którego doszło jeszcze w zeszłym roku, zwiększyło prawdopodobieństwo iż proces sklonowania tego stworzenia zakończy się sukcesem. Zamrożone szczątki tego mamuta są w bardzo dobrym stanie.

 

Na podstawie analiz oszacowano wiek szczątków mamuta na 43 tysiące lat, natomiast w chwili śmierci zwierzę miało 50-60 lat. Przez około 10 miesięcy od momentu odkrycia, międzynarodowy zespół ostrożnie rozmrażał części mamuta aby wydobyć tkanki i próbki krwi.

Okazało się, że tusza zwierzęcia jest tak dobrze zachowana iż sprawa jego sklonowania powinna wejść na zupełnie nowy poziom. Viktoria Egorova, szef Laboratorium Badań i Diagnostyki Klinicznej w Klinice Medycznej w Północno-Wschodnim Uniwersytecie Federalnym powiedziała, że udało się odnaleźć zhemolizowaną krew zawierającą erytrocyty oraz migrujące komórki w tkance limfatycznej. Wszystko to jest niezbędne dla procesu klonowania.

Jednak jak twierdzi Radik Khayrullin z Rosyjskiego Stowarzyszenia Antropologów Medycznych, sklonowany mamut nie będzie dokładnie taki, jakie żyły w przeszłości. Dodał również, że samo klonowanie będzie miało miejsce z dwóch powodów - dla nauki i poszerzania wiedzy oraz z czystej ciekawości.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/naukowcy-oglosili-ze-istnieja-duze-szanse-sklonowanie-mamuta

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika zapiski_Lancknechta

Czytałem o tym  troche, jest

Czytałem o tym  troche, jest sporo pracy żeby odczytac pełny genom ze zniszczonych szczątków, współczuję tylko tej słonicy surogatce która ma urodzić dziecko mamuta. Będzie o wiele większe od zwykłego słoniątka, chyba że wymyślą inny sposób.

Portret użytkownika Roobaczkowa

Straszna niekonsekwencja. Z

Straszna niekonsekwencja. Z jednej strony klonuje się wymarłego mamuta. Z drugiej z zabija żyjące współcześnie słonie. Z każdym rokiem jest ich coraz mniej. Ja bym tę kasę przeznaczyła na lepszą ochronę tych słoni, którym udało się jeszcze przetrwać.

Portret użytkownika Venture

34% tlenu (nie wspominając o

34% tlenu (nie wspominając o tych 40%) atmosfera osiągnęła ok 300 mln lat temu, a za życia mamutów ilość tlenu oscylowała na bardzo podobnym poziomie jak dzisiaj, a nawet była niższa. Równie dobrze mógłbyś napisać, że te zwierzęta oddychały 99% tlenem Smile
Poza tym proponuję byś się z nimi skonsultował i napisał, że pomylili się w określeniu wieku. Profesor AMR już to ustalił i tym samym jest zaniepokojony ich indolencją umysłową.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

No bardzo jestem

No bardzo jestem zaniepokojony Tobą... Te 300 mln lat jaka metodą okresliłeś? 
 Dla mnie 300 mln lat w kontekście obserwowanych za życia ludzkiego zmian izomorficznych materii to strasznie dużo czasu, w przeciagu którego kosci dinozaurów zamienilyby sie w atomy ...
Czy masz niepodważalny poza hipotezami dowód na wiek tych kości? Jesli nie, to powinieneś sie pomodlić do twojej pra-pra babki, która była biologicznymi pomyjami...herbu rzęsistek pochwowy...
Acha... te 34% tlenu odkryto w bursztynie zawierającym bańke powietrza... Uwzgldniając, że część pozostałego tlenu w tej bańce utleniła ścianki wewnątrz tej bańki to otrzymalibysmy wynik ok. 40% pierwotnej zawartości, co oczywiście wielbieni przez ciebie naukowcy zdołali przeoczyć.
 Te "200 mln." lat temu zarówno bursztyn jak i zawraty w nim tlen zostałyby zniszczone, gdyz materia nie moze trwac tak długo.
Przeprowadzane badania zniszczeniowe róznych skał i bursztynu wykazują jednoznacznie, że subatomowa struktura ulega rozpadowi w znacznie krótszym czasie.
Profesor Nauk Wszechrzeczy - Angelus Maximus Rex..
 Chyl czoła przed geniuszem...

Portret użytkownika Venture

W dalszej kolejności do

W dalszej kolejności do klonowania są smilodon (tygrys szablozębny), megaterium i dodo - planują to zrobić przed 2030.
@Jolss. Dinozaury to cięższy orzeszek do zgryzniena, brak odpowienio zachowanych próbek biologicznych, ale kiedyś i z tym sobie poradzą.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

.... Hahhaaaaaa... Dobry

.... Hahhaaaaaa... Dobry dowcip... A jakie to ulepszenie człowieka moze nastąpić, kiedy nasz gen jest silnie zdegradowany i nie sposób juz odtworzyć tej pierwotnej doskonałej spirali..
 Najwyżej możemy człowieka ulepszyć jakimś istniejącym genem zwierzęcym tworząc hybrydy..
 np. z mrówka, lub muchą....

Portret użytkownika esqsei

Nie sposób JUŻ odtworzyć...

Nie sposób JUŻ odtworzyć... To średniowieczna nauka na to pozwalała? Kiedy język programowania genów zostanie całkowicie rozszyfrowany nie widzę przeszkód żeby człowiek stał się Silniejszy, mądrzejszy i długowieczny. Będzie można nie tylko przywracać wymarłe gatunki ale i tworzyć nowe.

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Nie sposób... Nie o

Nie sposób... Nie o sredniowieczna nauke tu chodzi, lecz o nieodwracalne zmiany genetyczne ( bezwzgledne wymazanie danych z części dysku nie dających sie odtworzyć) przedpotopowej rasy ludzkiej.
 Zapomnij o programowaniu struktury DNA... To jest nieosiągalne. Można manipulowac genami wyłącznie w strefie dostępnych struktur. Nie mozna stworzyć "nowego" genu.

Strony

Skomentuj