Aneksja Krymu do Rosji oficjalnie zatwierdzona przez Putina

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Chyba już nikt nie ma wątpliwości, że czasy spokoju za wschodnią granicą się skończyły, a wysoka cena węglowodorów na rynkach światowych wywołała sytuacje, w której Rosja - nazywana przez senatora McCaina "stacją benzynową" - wzbogaciła się tak bardzo, że Władimir Putin może sobie pozwolić nie tylko na absurdalnie drogą olimpiadę, ale też na powolną odbudowę ZSRR. Aneksja Krymu jest pierwszym tego etapem.

 

Dzisiaj oficjalnie potwierdzono, że niedzielne referendum secesyjne na Półwyspie Krymskim, wedle którego ponad 97% głosujących opowiedziało się za wstąpieniem w skład Federacji Rosyjskiej, będzie niosło za sobą natychmiastowe skutki polityczne. Dzisiaj na konferencji prasowej Putin oświadczył, że udziela zgody na wejście Krymu w skład Federacji Rosyjskiej.

 

Oznacza to, że nastąpiła zmiana granic w Europie. Coś co jeszcze niedawno wydawało się niemożliwe. Na dodatek wygląda na to, że Rada Federacji zamierza stworzyć prawo, które da możliwość łatwiejszego anektowania dawnych radzieckich terytoriów. Następne jest zapewne Naddniestrze, a potem powolny rozbiór Ukrainy zaczynający się od przejęcia w podobnym modelu wschodnich i południowych obszarów tego kraju.

 

Można się spodziewać, że następnym kąskiem mogą być republiki nadbałtyckie oraz Polska, która jeśli zostanie zaatakowana to jako forma ukarania nas za to, że nasi władcy zgodzili się robić to co im kazali inni przywódcy. W wersji Putina jednak nikt nam nie kazał i to polska inicjatywna z tym Majdanem. Niewiele potrzeba od takiej retoryki do retoryki wojennej - cel już jest wskazany. Zaczynają to już rozumieć nasi politycy, którzy robią coraz bardziej przerażone spojrzenia.

 

Oczywiście na Ukrainie kontynentalnej nie będzie już tak łatwo jak na Krymie. Tam też wielu rosyjskojęzycznych mieszkańców woli należeć do Rosji, a sytuację podgrzewają ta, rosyjscy prowokatorzy. Putin zdaje się mówić nam w ten sposób, że on robi tylko to co zrobiła Polska. Dzisiaj nawet nazwał zajęcie Krymu do secesji Kosowa, któremu to mocno się sprzeciwiała Rosja a zależało na tym Zachodowi.

Wszyscy politycy są zszokowani tym jak szybko następują zmiany. W niedzielę było referendum a we wtorek Krym stał się rosyjski. Brakuje okresów przejściowych, ba tam nawet nadal stacjonują ukraińskie wojska, ale według Rosji to już jej terytorium. Ukraińcy zostali wezwani do opuszczenia jednostek wojskowych na Krymie do 21 marca. Wtedy prawdopodobnie aneksję podpisze Rosyjski Parlament, dzisiaj zrobił to sam Putin z władzami Krymu.

 

Putin powiedział dzisiaj też, że Krym jest i rosyjski i ukraiński i krymsko-tatarski i jest dla wszystkich narodów, "ale nigdy nie będzie banderowski". Ukraińscy politycy proponują zerwanie stosunków dyplomatycznych z Rosją. Za to zachodni organizują jakieś dziwne pseudo sankcje, które są tak śmieszne, że mogą zaszkodzić Putinowi tylko wtedy o ile z rozbawienia spadnie z krzesła.

 

Słabiutka odpowiedź Zachodu to też zachęta do działania dla Putina, który wie, że może dużo więcej. Jego postawa pokazuje o ile skuteczniejsze jest zarządzanie w formie władzy autorytarnej od korporacyjnej Unii Europejskiej, która nic nie jest w stanie uzgodnić, a jeśli już to trwa to tygodniami. Dla Putina przyłączenie Krymu to dwa dni.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Impuls

"Uwarzam rze, nas miuościwje

"Uwarzam rze, nas miuościwje panujoncy nam Kim H** Tusk jest jedynym slusnym pszywutcom dla naseko kraió. On jedyny, miuościwje nam panujący wietrzny phłemieł bendonc jedynym slusnym pszywutcom, jest w stanie nas dziełny narut wybafić od ruskjei zarasy i chouoty, swojmj naiiaśnieisymi dżalaniamj bendocymi prafdźywimi cehamj pułboga, nie ustrasźoneko bulem anjoła. Putin to wruk iednoszći naszei umjłofanej ónji jefropeiskjei, dźiauaioncy na sżkotę nasyh obyfatelj, hhronjonych przez naseko pszyfudcem fieljeko."
Tak może wyglądać nasze społeczeństwo za 5-10 lat.
Nie, tego nie pisał Bredzisław K.

Podpisano, Pieseł Wawerski

 

Portret użytkownika ACHILLES

Zanim zaczniecie tu dmieć w

Zanim zaczniecie tu dmieć w tubę wojenną tak zwani samozwańczy patryjoci weźcie pod uwagę i rozsąd zgodny ze swoim sumieniem, co tak naprawdę zawdzięczamy  stanom i zachodniemu światu. Ano zawdzięczamy ciągłe upokorzenia jako naród tak doświadczony wydarzeniami historycznymi, wystarczy nadmienić zachowanie zachodu w trakcie rozbiorów naszego narodu, podejścia i pomocy w pierwszej i drugiej wojnie światowej, oddania nas w JAŁCIE pod skrzydła wielkiego brata, na lat wiele. A obecnie kiedy nas wydoili i nadal doją ,wysyłają naszych OJCÓW, SYNÓW, BRACI i kolegów na front w wojnie z krajem, który to mimo wszelkich zażyłości historycznych z przeszłości, to jednak wyzwolił i pomógł odbudować, po zawieruchach historii czasów nasze miasta wsie, drogi i zakłady pracy. A co nam oni dali? od 89 ciągle nas drenują nasyłając korporacje bankowe, sklepy wielkopowierzchniowe z których kasa jest transferowana, na zachód, deprawując nasze społeczeństwo, durnymi filmami i historii fałszowaniem naszej i tak dalej bym mógł wymieniać, tylko po co, kto kumaty, ten sam rozumie. Lecz należy wspomnieć F16 złomie przestarzałym za ogromną kasę i ofcecie, który został przez stany olany, no i o wizach, które znieść nam przyjaciołom swoim przed wojną, która ma nadejść, gdzie to my ginąć mamy, nie mogą. Sprawa jest zawiła, ale ten kto myśli powinien mieć zdanie co jest dobrem dla nas, a co w DUPĘ przez zachód kopaniem.

Portret użytkownika Wojox

Popatrzcie na twarz Radka

Popatrzcie na twarz Radka Sikorskiego- on wyglada jakby go 'ssała zmora nocna'. Gość chyba jest ciągle w transie hipnotycznym. Aż zaczynam rozumieć Davida Icke'a.
Inni tez dziwnie wyglądają, jakby im ktos na karku siedział i rozkazywał.
To moje obserwacje...

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Portret użytkownika mirek

14:09 Na koniec,

14:09 Na koniec, wiceprezydent Biden zwrócił się bezpośrednio do Tuska. - Panie Premierze,

jesteśmy bardo wdzięczni za przyjaźń narodu polskiego. Mówi się, że trąby zniszczyły mur

Jerycha. Chcę powiedzieć to jasno: odwaga Polaków niegdyś rozwaliła komunizm, przez co

jesteście przykładem tego, co można osiągnąć, gdy stanowczo się do tego dąży.

Niech Bóg błogosławi Polskę i chroni nasze wojska - podsumował Biden
Art.5 Wsparcie militarne na wypadek zagrożenia.

Trzy etapy poznawania prawdy: najpierw wyśmiewana, później zaprzeczana a na końcu oczywista. Arthur Schopenhauer

Unia Europejska problemów nie rozwiązuje. Unia Europejska jest problemem, którego nikt nie potrafi rozwiązać. Nostra Damus.

Portret użytkownika loled

Raczej prorosyjska chciałeś

Raczej prorosyjska chciałeś powiedzieć. Wielu osób tutaj chętnie by przyjeło rosyjski paszport , bo tak żle im w naszym kraju. Przed chwilą zniknął komentarz jakieś osoby nie popierającej czerwonych dobry żart.Agentura ruska działa na tym forum całkiem sprawnie. Przecz z czerwoną zarazą !!! 

Strony

Skomentuj