Pierwsze reklamy Marihuany w amerykańskiej telewizji

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Jak wiadomo od początku 2014 roku w kilku stanach USA zmieniło się restrykcyjne prawo zwalczające konopie indyjskie. Władze postanowiły zalegalizować tak zwaną marihuanę, czyli suszone kwiatostany konopii indyjskiej. Teraz przekroczono następne tabu, w ogólnokrajowej telewizji pojawiła się pierwsza reklama tej popularnej używki.

 

Kampania reklamowa nie ma na celu propagowanie marihuany, ale zwraca uwagę na to, że zamiast zaopatrywać się w susz konopii w niepewnych źródłach lepiej skorzystać z legalnych możliwości. Sam pomysł na reklamę może być dyskusyjny, ponieważ film przedstawia podejrzanego jegomościa, który sprzedaje rzekome "sushi" zachwala różne rodzaje swoich produktów deklamując menu typowego baru sushi.

 

Tak naprawdę jest to jednak alegoryczna forma narkotyków. Na końcu pada pytanie: kupiłbyś sushi od takiego sprzedawcy? Reklama zwraca uwagę, że zamiast dawać zarobić mafii i dealerom, lepiej zadzwonić pod numer wskazany na ekranie. Usługa polega na tym, że osoba, która chce być konsumentem suszu konopii zostaje skojarzona z odpowiednim lekarzem, który po konsultacji przepisuje po legalną medyczną marihuanę dostępną w specjalnych punktach po okazaniu recepty.

Lekarze w USA w celu leczenia depresji, zaburzeń łaknienia oraz przeciwbólowo w terminalnych fazach terapii onkologicznych. Posiadanie marihuany jest surowo zabronione w wielu krajach świata, ale w ostatnich latach dominuje trend legalizacyjny, ponieważ walka z narkotykami nic nie daje, tylko nakręca biznes mafiosów, tak samo jak stało się na początku XX wieku w przypadku prohibicji alkoholowej w USA.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

No tak... "Medyczne

No tak... "Medyczne zastosowania: aborcja, afrodyzjak"
Faktycznie to bardzo ciężkie choroby... Widać zgniłku co przede wszystkim cie kreci i do czego na pierwszym miejscu ci to służy..
 Mam nadzieję, że "depopulacyjna aborcja" takich jak ty sięgnie w pierwszej kolejności..

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

Gringo ... następny

Gringo ... następny manipulant... Wynocha z takimi informacjami na portal medycyny naturalnej... Tu jest mowa o zalegalizowaniu narkotyku jako używki
 Nikt nie kwestionuje marichuany jako surowca medycyny naturalnej.
Piszesz nie na temat i moderator powinien ciebie zbanować

Portret użytkownika Kalina

a czy ja mowie o paleniu?

a czy ja mowie o paleniu? palenie jest przeciez tak nie zdrowe! Posluchaj zjadaczu umyslow jezeli masz jakas problem ze soba to prosze na jakas terapie zebys sie odstresowac albo sport polecam chyba ze wdeptywanie ludzi na tym portalu zadowala cie w zupelnosci.

Matka Polka

Portret użytkownika Kalina

ad vocen napisał: Sprawdzę to

ad vocen wrote:

Sprawdzę to posiłkując się opinią mojej znajomej,która jest /odpowiednik polskiego ordynatora/ szefem oddziału chorób płucnych  w Poliklinik Darmstadt.Odpowiem po 21.00

Ja nie mowie o paleniu! Zalej nasiona konopii wrzatkiem i parz jak herbate.

Matka Polka

Strony

Skomentuj