Pierwsze reklamy Marihuany w amerykańskiej telewizji

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Jak wiadomo od początku 2014 roku w kilku stanach USA zmieniło się restrykcyjne prawo zwalczające konopie indyjskie. Władze postanowiły zalegalizować tak zwaną marihuanę, czyli suszone kwiatostany konopii indyjskiej. Teraz przekroczono następne tabu, w ogólnokrajowej telewizji pojawiła się pierwsza reklama tej popularnej używki.

 

Kampania reklamowa nie ma na celu propagowanie marihuany, ale zwraca uwagę na to, że zamiast zaopatrywać się w susz konopii w niepewnych źródłach lepiej skorzystać z legalnych możliwości. Sam pomysł na reklamę może być dyskusyjny, ponieważ film przedstawia podejrzanego jegomościa, który sprzedaje rzekome "sushi" zachwala różne rodzaje swoich produktów deklamując menu typowego baru sushi.

 

Tak naprawdę jest to jednak alegoryczna forma narkotyków. Na końcu pada pytanie: kupiłbyś sushi od takiego sprzedawcy? Reklama zwraca uwagę, że zamiast dawać zarobić mafii i dealerom, lepiej zadzwonić pod numer wskazany na ekranie. Usługa polega na tym, że osoba, która chce być konsumentem suszu konopii zostaje skojarzona z odpowiednim lekarzem, który po konsultacji przepisuje po legalną medyczną marihuanę dostępną w specjalnych punktach po okazaniu recepty.

Lekarze w USA w celu leczenia depresji, zaburzeń łaknienia oraz przeciwbólowo w terminalnych fazach terapii onkologicznych. Posiadanie marihuany jest surowo zabronione w wielu krajach świata, ale w ostatnich latach dominuje trend legalizacyjny, ponieważ walka z narkotykami nic nie daje, tylko nakręca biznes mafiosów, tak samo jak stało się na początku XX wieku w przypadku prohibicji alkoholowej w USA.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika staryzenek20

Legalizacja narkotyków

Legalizacja narkotyków miękkich to jest pierwszy krok. Następnym będzie legalizacja heroiny czy kokainy. Ja nie mam nic przeciwko temu bo sam nie ćpam i ćpać nie będe. Ale wystarczy spojrzeć na to jak zachowuje się człowiek po alkoholu a jak po narkotykach żeby zobaczyć że ćpanie jest zdecydowanie gorsze niż picie. Uwierz mi, gdyby było inaczej niż napisałem to partie lewicowe w całej Europie nie domagały by się zakazu palenia fajek a jednocześnie zalegalizowania marihuany.

 
Przetrwać apokalipsę: Bunkier FEMA w Denton
http://youtu.be/ZzrYy2Nj00A
Schron przeciwatomowy w Kaliszu
http://youtu.be/wEv0Mq70kNY
 

Portret użytkownika Kalina

staryzenek20 napisał:  Ale

staryzenek20 wrote:

 Ale wystarczy spojrzeć na to jak zachowuje się człowiek po alkoholu a jak po narkotykach żeby zobaczyć że ćpanie jest zdecydowanie gorsze niż picie.

Powiem tylko tak po alkoholu wsiadasz do samochodu i jestes nie tyle co zagrozeniem dla innych ale powodujesz wypadki w ktorych gina ludzie(nie wspomne o agresji), po joint'cie jak (podkreslam) jak wsiadasz za kolko to jedziesz30/godz.
Zreszta alkohol wyniszcza ci organizm co powoduje raka a konopie dzialaja jak dobra medycyna pod warunkiem, ze ja nie palisz.
Interesuje sie naturalna medycyna bo moja babcia upatrzyla sobie mnie do przekazania mi swojej madrosci i pamietam ja pielegnujaca konopie w jej zieleniaku.

Matka Polka

Portret użytkownika Gringo

Medyczne

Medyczne zastosowania:

aborcja, afrodyzjak, apetyt, astma, beri-beri, biegunka, bole miesiaczkowe, bol plecow, bol ucha, bezsennosc, bol zeba, cholera, choroba weneryczna, drgawki, flegma, lumbago, kaszel, krwawienie, menstruacja, malaria, migrena, nerwobol, nietrzymanie moczu, odwyk alkoholowy, oparzenia, porod, psychiatria, reumatyzm, roztargnienie, rzezaczka, srodek przeciwbolowy, srodek znieczalujacy, temperatura, tezec, trad, udar sloneczny, uplywy, wscieklizna, wydzielina ropna zapalenie, obstrukcja, zoltaczka

... i wiele innych zastosowan ktorych nie przytoczylem tutaj.

Lista zaczerpnieta z ksiazki . Ernest L. Abel  "Marihuana pierwsze dwanascie tysiecy lat"
 
 
Opis książki
 
"Znakomita książka, niedawno wydana przez amerykańskiego uczonego Ernesta Abla. W swojej historii pierwszych dwunastu tysięcy lat marihuany Autor przedstawia bogaty materiał na temat upraw i wykorzystywania konopi na przestrzeni dziejów do różnych celów, a także referuje pokrętną historię delegalizacji marihuany, opartą na mistyfikacjach, pomówieniach i biurokratycznej propagandzie. Dzięki tej pracy polski czytelnik dostaje do rąk materiał źródłowy w postaci fragmentów raportów komisji lekarskich oraz stenogramów z przesłuchań przed komisjami parlamentarnymi oraz rządowymi, który pozwala na samodzielną ocenę zagadnienia szkodliwości i kryminalizacji konopi. Jeśli chcesz się dowiedzieć jak to było naprawdę to jest to pozycja, która w pełni wytłumaczy Tobie całą pokręconą historię tej niezwykłej rośliny. Dowiecie się w jaki sposób człowiek odkrył możliwość zrobienia Haszyszu z żywicy, dlaczego Harry Anslinger rozpoczął ogólnoświatową krucjatę przeciwko Marihuanie. Obowiązkowa pozycja, którą czyta się jednym tchem zarówno dla zapaleńców, miłośników jak i sceptyków! Jest to pozycja, która naszym zdaniem ma szanse zdecydowanie poszerzyć świadomość przeciętnego obywatela do otoczającego go świata."

Strony

Skomentuj