Rakieta Korei Północnej niemal uderzyła w chiński samolot pasażerski

Kategorie: 

Źródło: własne

Samolot linii lotniczej "China Southern Airlines" prawie zderzył się z północnokoreańską rakietą bliskiego zasięgu wystrzeloną w niemal tym samym czasie kiedy znajdował się on w okolicy Półwyspu Koreańskiego.

 

Feralny lot był wykonywany z międzynarodowego lotniska "Narita" w japońskiej prefekturze Chiba, a celem podróży było chińskie miasto Shenyang. O godzinie 16:24 czasu lokalnego, samolot pojawił się tuż poniżej toru lotu rakiety balistycznej średniego zasięgu.

 

Pocisk na szczęście nie zderzył się z samolotem. Korea Północna nie ma w zwyczaju dawać żadnych ostrzeżeń o odpalaniu testowych pocisków rakietowych.

„Ten bezprecedensowy akt narusza wszystkie możliwe normy międzynarodowe,." - powiedział rzecznik Ministerstwa Obrony Korei Południowej Kim Min Sec.

W ciągu ostatnich dwóch tygodni, Phenian rozpoczął manewry rakietowe. Strzelania odbywają się w kierunku Morza Japońskiego. Odpalono już co najmniej 13 rakiet. Poligon rakietowy znajduje się w pobliżu miasta Wonsan, na południowo-wschodnim wybrzeżu kraju, a wystrzeliwane pociski zwykle spadają do morza. Regularne strzelanie rozpoczęło się tam 21 lutego.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Skomentuj