Okręty szóstej floty USA mogą być w drodze na Morze Czarne

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Nagle nowego wydźwięku nabrało niedawne wysłanie w rejon Morza Czarnego dwóch amerykańskich okrętów, które miały rzekomo ochraniać igrzyska w Soczi. Bardzo możliwe, że w region Morza Czarnego wpłyną kolejne jednostki z Szóstej Floty USA, stacjonującej w regionie Morza Śródziemnego.

 

Informacja o wysłaniu nowych okrętów nie została jeszcze potwierdzona, ale dochodzą sygnały, że tak właśnie się stało i nowe statki już płyną. W okolicy Morza Czarnego znajduje się flagowy okręt Mount Whitney, który jest jednocześnie centum dowodzenia całej szóstej floty. Oprócz tego w okolicy znajduje się też niszczyciel USS Rampage oraz fregata Taylor, która na jakiś czas utknęła tam na mieliźnie.

USS Mount Whitney - foto: US Navy

W skład całej floty wchodzi około 40 okrętów, 175 samolotów i 21 tysięcy żołnierzy. Warto też zaznaczyć, że z portu w Norfolk już 15 lutego wypłynął lotniskowiec George H W Bush. Jest to okręt klasy Nimitz o duże sile bojowej. Oficjalnie wiadomo, że USS George Bush ma się udać w rejon Morza Śródziemnego, gdzie będzie pozostawał do dyspozycji VI i V floty.

USS George H W Bush - foto: US Navy

Wiele wskazuje na to, że część VI floty może zostać wykorzystana do wywarcia presji na Rosję. Miejmy nadzieje, że jeśłi amerykańskie statki wojenne znajdą się w obrębie Morza Czarnego to będzie to tylko próba ustabilizowania sytuacji w naszej części świata poprzez samą ich obecność. Niestety rezultat takiej manifestacji może nas zbliżyć do jeszcze większej eskalacji konfliktu na wschó od nas.

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Umarłem jako minerał i stałem się rośliną. Umarłem jako roślina i stałem się zwierzęciem. Umarłem jako zwierzę i byłem człowiekiem. Czegóż mam się obawiać? Czy poniosłem stratę umierając?

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

ciekawostka wyjasniająca kto

ciekawostka wyjasniająca kto ma interes na Ukrainie:
http://gazetawarszawska.com/2014/03/01/rabin-majdan-prawdziwy-purim/
 
cyt: "
„To co się w tych dniach stało w Kijowie to są oczywiste cuda miesiąca Adar kiedy wszystko obraca się w dobro. Teraz będziemy mogli naprawdę świętować Purim”-główny rabin Kijowa Moshe Reuven Asman.
Przypominamy, że:
-koordynatorem kampanii pijarowskiej „euromajdanu” był szef Syjonistycznego Komitetu Ukrainy, Josif Eisels (na zdjęciu), który przy pomocy żydowskich pieniędzy żydowskich oligarchów zatkał gębę lokalnej gminie żydowskiej jak i „czysto izraelskim” strukturom w rodzaju „Centrum Wiesenthala”, ośmielających wyrażać oburzenie z powodu działań nazistowskich bojówkarzy żyda Tiahnyboka-Frotmana, który był sponsorowany przez szefa Europejskiej Unii Żydowskiej, miliardera żyda I. Kołomojskiego.
-przed rozlewem krwi „euromajdan” nakręcał specjalnie zaproszony z Francji żydowski warchoł syjonistyczny i prowokator Bernard-Henri Levy, który przyczepił Ukrainie Krwawą Etykietę.
-to właśnie oficer CAHALU-u (armia izraelska) i 300 żydowskich bojówkarzy było wojskowymi instruktorami „euromajdanu” przy czym zaprosił ich osobiście główny rabin Kijowa Moshe Reuven Asman, który w styczniu przeszedł szkolenie w jednostce izraelskich sił specjalnych.
-ogień do milicji i demonstrantów prowadził „aszkenazyjski deputowany ludowy”, wiceprzewodniczący partii „Batkiwszczina”, Siergiej Paszinskij, u którego sami demonstranci znaleźli karabin snajperski z tłumikiem jaki jest używany przez siły specjalne.
Tak więc „świętowanie Purim” to jest jedno z najważniejszych świąt żydowskich upamiętniające masowy mord 75 tysięcy Persów, włącznie z dziećmi, którzy reprezentowali rządzącą elitę obawiającą się powstać przeciwko dominacji wyjątkowo wzbogaconych miejscowych handlarzy-”żydów”, którzy przeniknęli do struktur władzy poprzez „instytucję żydowskich żon”.
Główny rabin Kijowa Moshe Reuven Asman
Izraelskie i ukraińskie judeje dopomogli „euromajdanowi” wszystkim czym dysponowali.
Interesujące, państwo Izrael dokonawszy jakiegokolwiek czynu, może przy tym nie napaskudzić większości narodów innych krajów?..."

Portret użytkownika uss iron

spadajcie ruskie  na syberjie

spadajcie ruskie  na syberjie ,i wszyscy anty us anty europie walcie sie na ry....j zawijajac tylek do waszej rusyji ,bedziecie mieli zajefajne zycie putin rozda kazdemu po klepce,BEDZIECIE RAZEM KLEPAC BIEDE HAHAAHAHA

Portret użytkownika Mojeimię44

Mnie to zaczyna już

Mnie to zaczyna już wku....ać. Dlaczego syjoniści stosują podwójne standardy? Tzn. USA mogła najechać Irak, Afganistan. Francuzi mogli najechać Libie i Senegal a Rosji nie można przejąć Krymu gdzie większość to Rosjanie? Ja na miejscu Putina też bym nie pozwolił żeby macki syjonistycznego NATO oplątały się do koła Rosji. Zachód z koleji jest na dnie i moim zdaniem nie ma szans żeby się podnieść bez wojny. Weźmy Włochy, Grecje, Hiszpanie , Portugalie. Przecież te kraje stoją gospodarczo gorzej niż Ukraina a można powiedzieć, że już leżą w bezsilności bo nie ma od dłuższego czasu żadnej recepty by je podnieść. Co nakręca najlepjej gospodarkę i zmiejsza bezrobocie?- wojna! To wydaje się jedynym lekarstwem na kryzys na świecie. Jedynym oprócz pożyczek od Banku światowego ale że właścicielami BŚ są syjoniści z tych pożyczek nici albo będą tak lichwiarskie, że faktycznie lepjej rozpętać wojnę 
 

Portret użytkownika greani11

leza gdyz brak produkcjii w

leza gdyz brak produkcjii w tych krajach  zyly z turystyki a ludzie majacy domy ciagnely kase do swojej kieszeni  to tak samop jak w poolsce ludzie pracuja ale w wiekszosci firmy ich zatrudniajace lapia kase na czarno staraja sei omijac podatki  korupcja i to samo czeka polske to nie zachod zrobil nie unia czlowieku tylko system obowiazujacy w danym panstwie. dlaczego wam w polsce podnosza ceny by gospodarke ratowac ale juz nie maja z czego ciagnac bo coniektorzy za duzo roztrwonili kasy zapytaj tych na gorze i przestan pier****c glupoty jak nie wiesz nabrala polska tyle kasy ez nie jest jej w stanie zwrocic  nie robila miejsc pracy dla pracownikow produkcyjnych tylko rozje***a na powiekszenie biurokracji a ta strona medalu nie produkuje nic tylko ssie kase z malo produktywnych firm dla ktorych nigdy nei ma porzyczek . dlatego producenci pouciekali za granice gdyz tam znalezli tansze i dogodniejsze warunki jakich nie znalezli w polsce czyja to wina?zapamietaj czlowieku pozyczke bierze sie na podstawie swoich mozliwosci jesli ktos ich nie mial przez osatnie 60 lat nie bedzie ich mial teraz bo system jest przestarzaly i tylko dobry byl w komunizmie ale nie w demokratycznym panstwie.prawo ustawy powinny byc zmieniane a wtej chwili masz ceny w polsce wyzsze jak na zachodzie  to tylko czekac jak zlotowka bedzei 5 € kosztowac dlatego nie wejdzie € w polsce bo musieli by juz ceny na wszystko zbijac.pierw patrz co masz kolo komina pozniej wypowiadaj sei odnosnie zachodu.a jesli chodzi o ukraine krym nei byl nigdy ruski  tylko za komuny a to ze mieli tam swoje dacze gowno kogo to obchodzi terytorium ukrainy przeszli jak po swoim trzeba nauczyc by nigdy wiecej pazerny na wszystko putin tego nie robil . no coz nie moze inaczej gdyz wielu ministrow kumpli ma tam swoje domy. ale to terytorium ukrainy i koniec.ma tyle kasy na olimpüiade bedzei go stac by takie same domy kolo sochi wybudowac dla tych co straca na krymie i koniec spiewania.

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Portret użytkownika sloun322

Witam wszystkich. Już długo

Witam wszystkich. Już długo czytam wszystkie wypowiedzi na tym forum odnośnie różnych tematów i jestem pod pozytywnym wrażeniem, ale ...proszę aby naprawdę tonować się nieco z wypowiedziami w sprawach wojny....czy któryś z was był w rejonie działań wojennych ????...zapewne nie 1....Byłem w BOŚNI i wiem co znaczy wojna....nie piszcie bredni o czymś o czym nie macie pojęcia !!....Wojna to najstraszniejsza rzecz jaka spotyka ludzkosć !.......miałem na rękach dzieciaka postrzelonego przez snajpera ,,,umarł w parę minut......admin kasuj głupoty.

Portret użytkownika greani11

ja bylem dla kasy i co a ja

ja bylem dla kasy i co a ja jestem ateista i nie wierze w to czego nie widze i nikt nie widzial a jak islamisci nei bede tez modlic sie do kamyka co spadl z kosmosu .jak ptak nasra tez sie bedziesz niedlugo modlic bo nowa religia wcvhodzi .wez wyluzuj

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Strony

Skomentuj