Trzy słońca zaobserwowano na niebie w Argentynie

Kategorie: 

Źródło: Twitter

Kolejne już w tym roku halo słoneczne ze słońcami pobocznymi zafascynowało mieszkańców Argentyny. Zjawisko wystąpiło w mieście Santiago del Estero. Świadkowie twierdzili, że widzieli trzy słońca.

 

Media społecznościowe w Argentynie zostały dosłownie zalane zdjęciami i filmami przedstawiającymi niezwykłe zjawisko. To wskazuje na duży obszar obserwacji. Trzy słońca były wyraźnie widoczne na niebie w zachodnich dzielnicach Buenos Aires.

Źródło: Twitter

Zjawisko to znane jest jako parhelion, albo słońce poboczne. Takie odbicia pojawiają się zawsze na łuku halo słonecznego i czasami może być ich więcej niż dwa. Takie zjawiska są typowe dla obszarów polarnych, gdzie jest odpowiednio dużo diamentowego pyłu lodowego, który wyciągany na wysokie wysokości może działać jak gigantyczny pryzmat.

Źródło: Twitter

Do powstawania słońc pobocznych dochodzi też w krajach o nieco cieplejszym klimacie, co może być nieco zaskakujące. Aby powstało to zjawisko optyczne potrzebne jest spełnienie kilku warunków dobrego załamania światła, jednym z nich jest kąt oświetlenia ze strony Słońca. Gdy znajduje się ono niżej widnokręgu halo i parheliony mogą występować częściej.

Źródło: Twitter

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika Angelus Maximus Rex

jesteśmy jak pod kloszem...

jesteśmy jak pod kloszem... Nie wydaje się wam, że ktoś ten "klosz" celowo zrobił przez te kilkanaście lat oprysków z samolotów?.
Jakbyś wszedł do sferycznego ( okragłego) terrarium widok byłby podobny. A te "trzy" słońca to jedno oczywiscie, tylko jego promienie zeslizgując się z krawędzi czaszy ulegaja dyfrakcji tworząc dodatkowe dwa. Tak działa chemitralowa otoka Ziemi... Ale to tylko jedna strona.
  Od stropu tej czaszy odbija sie również promieniowanie, dźwieki i sygnały o róznych czestotliwościach i natężeniu, a "slizgając się po wewnętrznej "ściance tego klosz awzmacniają jego działanie... Ten klosz może stanowić rewelacyjny ekran dla wizualnych ilinminacji filmowych i holograficznych...
 Mamy więc swój nowy, zmknięty śewiat, w którym źli ludzie ( raczej gady) mogą z nami zrobic co tylko zechcą...
 Dobrego samopoczucia przy podziwianiu tych "pieknych" halo...
 Hej [email protected]... Czy ja źle widzę, czy mi się wydaje, że rozgniatasz swoim butem jakies gówno?

Portret użytkownika Kostek

Angelus Maximus Rex

Angelus Maximus Rex wrote:

jesteśmy jak pod kloszem... Nie wydaje się wam, że ktoś ten "klosz" celowo zrobił przez te kilkanaście lat oprysków z samolotów?.

Zapomniałeś dodać że to z niewidzialnych samolotów bo nikt takowych nie widział.
 
Quote:
Ten klosz może stanowić rewelacyjny ekran dla wizualnych ilinminacji filmowych i holograficznych...

Teraz wiem skąd się wam, zwolennikom chemtrails, narodziły samoloty hologramy Smile
 
Quote:
Mamy więc swój nowy, zmknięty śewiat, w którym źli ludzie ( raczej gady) mogą z nami zrobic co tylko zechcą...

Mówisz o sobie i o swoich kolegach.... to wasz, fantazyjny i wymyślony świat.
 

Portret użytkownika Kostek

Jak zwykle brak ci argumentów

Jak zwykle brak ci argumentów więc chwalisz się swoim słowotokiem z rynsztoka. Jak cie piszą, tak cie widzą, znasz to ?
I co ty mas z tą "zadartą rurą" ? Już ci tłumaczyłem co to jest i do czego służy, ale ty i tak wolisz swoje pierdolamento. Żebyś ty wiedział co ta "zadarta rura" potrafi to by ci szczena opadła. Smile

Strony

Skomentuj