Czechy zalegalizowały medyczną marihuanę, znajdzie się w aptekach

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Czeski Senat większością głosów opowiedział się za legalizacją marihuany dla celów medycznych.  Oznacza to, że będzie ona sprzedawana na receptę w aptekach. Biorąc pod uwagę doświadczenie niektórych stanów USA, które wykonały ten krok, oznacza to praktycznie legalizację obrotu suszem konopi indyjskich u naszego południowego sąsiada.

 

Według agencji ITAR-TASS , za przyjęciem tej ustawy głosowało 67 z 74 senatorów, przeciw było tylko dwóch z nich.  Zatem czeski ustawodawca zamierza położyć kres długiej dyskusji nad ustawą zezwalającą do wykorzystania marihuany w leczeniu niektórych chorób, takich jak egzema czy drgawki.  Zgodnie z decyzją, pierwsze dostawy marihuany do Czech zostaną zorganizowane z Holandii i Izraela, a następnie kraj zacznie rozwijać własne zakłady produkcyjne. 

 

Aby zacząć produkcję konopi indyjskich, lokalni rolnicy będą musieli uzyskać specjalne zezwolenie od państwa. Szacunkowy koszt takie koncesji na przemysłową uprawę wyniesie nieco ponad sto dolarów. Senatorowie podkreślają, że pomimo tej decyzji, nielicencjonowana uprawa marihuany w domach nadal będzie zakazana.  Zatwierdzone przez czeski Senat ustawy wejdą w życie po podpisaniu przez obecnego jeszcze prezydenta Czech Vaclava Klausa.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika boreckil

wodka jest najlepsza bo po

wodka jest najlepsza bo po wodce stajesz sie super bohaterem nie ważne jaki przeciwnik oby tylko zabic nie to co marichuana dobre samopoczucie ihumor oraz ta wyobrażnia wienc lepiej pić i sie napierdalać bo poco sie wyluzować
 

Portret użytkownika AnaZ

Ludzie! O co Wy się tak

Ludzie! O co Wy się tak kłócicie i wyzywacie?! Po co tyle agresji, braku szacunku do siebie i innych... Jak ten świat ma się zmienić na lepszy?! Poczytajcie swoje posty: Idioto! Nie to Ty jesteś idiotą! Debilu!... Gorzej jak dzieci w piaskownicy!
Przecież nikt nikomu nie każe zaraz iść do czeskiej apteki i kupować maryhy! A ci co będą chcieli to i tak zjarają to, czy tamto - nie macie na to wpływu, więc "martwienie się" o innych też nic nie da.
Dla jednych to ucieczka, dla innych lekarstwo, a jeszcze inni w ogóle wolą nie - jak kto woli. Żyjcie, koncentrujcie się na sobie i dajcie żyć innym tak, jak chcą...
 

Portret użytkownika Art

  U hu hu. To teraz w

  U hu hu. To teraz w Czechach wzrośnie zachorowalność na egzemę i drgawki Smile
 Lekarze zarobią. Ciekawe czy lewa marycha będzie tańsza czy droższa od opodatkowanej. Tania nie będzie - to w końcu lekarstwo Smile Bo z tytką to jest różnica i z lewymi fajami w stosunku do legalnych zasilaczy kasy budżetowej.

Portret użytkownika Zenek

"MECHANICZNA POMARAŃCZA" się

"MECHANICZNA POMARAŃCZA" się kłania. Za parę lat zacznie być problem jak najarana (nałogowo) i"wyluzowana (do granic zwidów i głosów w głowach)" młodzież zacznie jak w tym filmie "brać od życia to co najlepsze" nie przejmując się zupełnie konsekwencjami swoich czynów (i krzywdą czynioną innym). Czemu nie? Bo jaranie otępia. Gdyby jointy poprawiały cokolwiek byłyby zakazane. A ponieważ substancja aktywna zawarta w marihuanie wraz z płomieniem się degeneruje (rozpada) i ulatnia to z marihuaną jest jak z króliczkiem. Władza gania palaczy ale dba by coraz więcej wpadało w nałóg jej palenia a nie używania jej w inny sposób bardziej przemyslany sposób. ;p

Portret użytkownika KATHY

Uzywka jest wszystko. Nie

Uzywka jest wszystko. Nie smiej sie czlowieku z innych tylko przyjrzyj sie sobie samemu. Piwko wieczorkiem? Nie ? A moze wpierdalasz za dwoch? A moze objadasz sie slodyczami? Palisz? Nie!! Ty przeciez gardzisz uzywkami. Kawy , herbaty nie pijesz. Zapewne nie cierpisz czekolady bo to tez uzywka.
Czekolada zawiera tez związek o nazwie fenyloalanina, znakomicie poprawiający humor (obecny rowniez w narkotyku extasy).
Wiedziales ze sladowe ilosci THC znajduja sie nawet w mleku matki? Biedne niemowlaki! te to maja dopiero slabosc!!! LOL

CS Rulezzzz!

Portret użytkownika normalny?!

"KATHY" - zapraszam na ......

"KATHY" - zapraszam na ...... (tutaj wstaw nazwę swojego ulubionego trunku,niezależnie od tego czy jest używką) i oczywiście buszka po ewentualnym spotkaniu !!!  Biggrin
Mam dziwne wrażenie,że byłoby to naprawdę ciekawie spędzone kilka chwil naszego życia  :)   Jeżeli mieszkasz w okolicach Essex byłoby o wiele łatwiej,co nie zmienia faktu że jestem gotów do pewnych poświęceń w TYM konkretnym przypadku ;) 
Pozdrawiam serdecznie !!! Smile

Portret użytkownika KATHY

Moim ulubionym trunkiem jest

Moim ulubionym trunkiem jest dobrze zaparzona herbata ( uzywka! oops) z cukrem ( o kurde, tez uzywka). Mieszkam w Irlandii wiec troche daleko do mnie. Ja bym sie tyle nie poswiecala dla takiego swira jak ja! lol
Troche nie rozumiem tej gotowosci do poswiecen w TYM konkretnym przypadku? Wyjasnisz please?
Pozdro

CS Rulezzzz!

Strony

Skomentuj