Gdzie się podziało 19 mld złotych z OFE? Rząd chowa pieniądze na czarną godzinę?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak się okazało z oficjalnych informacji na temat "złotego przelewu”, jaki wykonał rząd pozbawiając nas połowy naszych oszczędności emerytalnych, wynika pewna niezgodność. Jeszcze dzisiaj rano żartowano, że zamieniono nam 153 mld złotych na 153 mld ZUS-coinów. Jednak te memy szybko się zdezaktualizowały. Oficjalnie poinformowano, że dług publiczny spadł ... o 134 miliardy złotych. A co z brakującymi 19 miliardami?

 

Zapytana o to wprost pani rzeczniczka rządu odparła w wywiadzie na antenie RMF FM, że nie wie gdzie podziało się brakujące 19 miliardów złotych. Wprowadziło to konsternację prowadzącego program. Za chwilę pani rzeczniczka stwierdziła, że na pewno żadne środki nie zostały zdefraudowane i cytując jej słowa "to są na pewno jakieś kwoty, które wynikają z różnych takich działań".

 

Potem dopiero pojawiły się doniesienia wskazujące na to, że brakujące 19 miliardów zostało przelane na konto Funduszu Rezerwy Demograficznej, tego samego, który był już wcześniej rabowany. Jeśli to prawda wygląda na to, że będą to pieniądze awaryjne, po które rządzący sięgną kiedy będą czuli taką potrzebę. Innymi słowy gdyby tak było to znaczy, że polski rząd schował sobie zaskórniaki poza zusowskim systemem emerytalnym.

 

Wyjaśnienia pani Kidawy-Błońskiej brzmią bardzo mało przekonująco, zapewne sama rzeczniczka zdała sobie sprawę, że wchodzi na grząski grunt, ponieważ zaczęła nagle recytować znane nam wszystkim formułki, że nie ma się co martwić, bo za emerytury i wypłacalność instytucji, które je przekazują dba państwo polskie i to ono gwarantuje, że wszyscy będziemy mieli je wypłacane. Czujecie się w związku z tymi zapewnieniami bezpieczniejsi?

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika anya67

tak jak i te pieniadze wzieli

tak jak i te pieniadze wzieli moga i zloto zabrac .. polecam poczytac historie USA jak widac historia kolem sie toczy
okradali ... okradaja ... i okradac beda
no chyba , ze ich wybijemy w jakims przewrocie
ale nie zanosi sie na to bo nasze spoleczenstwo zwyczajnie sie tym razem poddalo
 

Portret użytkownika cobe

Jedyne czego w tym nie

Jedyne czego w tym nie rozumiem, to fakt że nie ma na to reakcji społeczeństwa. Tym samym pokazaliśmy ponownie rządzącym że kiwanie nas to łatwizna. Żaden kraj starej unii europejskiej nie pozwoliłby sobie na takie zachowanie rządzących, którzy od tak sobie zabierają pieniądze NAS przyszłych emerytów. CO do ZUS to są przewidywania że utrzyma się tylko jeszcze 8 lat. Niestety 8 lat to szmat czasu i w przypadku ZUS niebędzie tych pieniędzy pod koniec 2019 r. Szkoda że mamy takie a nie inne społeczeństwo.

Portret użytkownika 460 Bandytów z Wiejskiej

Już Ci pędzę z odpowiedzią,

Już Ci pędzę z odpowiedzią, dlaczego społeczeństwo nie zareagowało.
Społeczeństwo tworzą ludzie, ja, ty, lekarz, rolnik, budowlaniec... Dlaczego ty nie zareagowałeś !? Przecież też należysz do tej grupy ludzi. Ja na ten przykład to mam to gdzieś, bo wiem jak wygląda cały ten system. Dopóki ludzie nie zrozumieją jak działa ten system i jakie ma założenia, dopóty będziemy tak beszczelnie okradani. Równie dobrze mogli by powiedzieć, że wydali te pieniądze na tajną operację, o której nie mogą powiedzieć i kropka.
Najpierw dowiedzcie się kto nami rządzi, bo jeszcze lemingi śpicie.
http://www.youtube.com/user/PRZEBUDZATOR528
Ten gość tłumaczy z angielskiego wiele filmów dających do myślenia. Polecam również http://youtu.be/CwPXmq4yBWg
 

Portret użytkownika euklides

Lekarze siedzą zaczarowani w

Lekarze siedzą zaczarowani w budżetówce, rolników omamili dotacjami. Nawet produktywni ludzie boją się wyjść z tego systemu i to jest problem. Poza tym każda grupa społeczna zabiega o przywileje dla siebie, a resztę ma w d...e. Ja się już pogodziłem z tym, że żyję w g...y świecie, a otaczają mnie małostkowe istoty.

Portret użytkownika Mariella

Trafiłeś w samo sedno, 

Trafiłeś w samo sedno,  problem musimy  najpier dostrzec (  w jakim g.......
siedzimy i kim sa nasi kontrolerzy),  aby to sobie uświadomić  i zmiany zacząć    od siebie, jesli wszyscy się zmienimy  to znajdziemy sie w innym świecie, wolnym od  obecnych brudów.                            

Portret użytkownika apocal

Ale zes odpowiedzial..dobry

Ale zes odpowiedzial..dobry dowod dajesz dlaczego tak jest,cytuje;
"ja na ten przyklad to mam to gdzies.."
Ilu jest takich jak Ty,mysle cala masa.Udajecie glupich czy jestescie,bo wszyscy sie zachowuja jakby politycy to byli kosmici w zlotych skafandrach ,obdarzeni wyzsza inteligencja,wogle nietykalni w swych szybkich jak swiatlo statkach..HELLOO!! to zwykle urzedasy,zwykli ludzie tyle ze perfidni i zepsuci.Zdegenrowani! do tego sa zdrajcami praw i dobra kraju w ktorym zyja.a zyja za nasze pieniadze wiec nie powinno byc ani mru mru..
Po pierwsze wbrew temu co krzyczal DT i GWalc zeby nie robic referendum to wlasnie glos z ktorym trzeba dzialac w opozycji dokladnie na odwrot,czyli zebrac sie i robic referendum za referendum! Zadac a nie prosic!
W kazdym referednum zadac zmiany konkretnych ustaw zeby nie bylo haosu,tak jak w nie pokazywanej w TV rewolucji Islandzkiej.Ale problem tkwi w narodzie upokorzonym ktoremu w mowiono ze jest nic nie wart a deszcze jaki spada z nieba to nie kupa tylko zloty deszcz a oni zyja na zielonej wyspie.WSZYSCY JESTESCIE OMAMIENI,ZYJECIE W HIPNOZIE!
O WOLNOSC TRZEBA WALCZYC TAK BYLO JEST I BEDZIE.

Portret użytkownika salomon

No cóż, wielu z Was nie wie

No cóż, wielu z Was nie wie co robi HAARP.
Tak zwane otumanienie, to efekt działania SLF czyli częstotliwości w zakresie 4-8Hz.
Poszukajcie a znajdziecie w internecie opracowania naukowe z lat 70-tych, jak to zrobić aby sterować masami za pomocą SLF. wielu psychopatycznych naukowców pracuje dla rządów.
Chciałbym dodać, że nie tylko HAARP działa.
Rosjanie mają lepszą, mniejszą zabawkę. Jest ona znacznie bardziej skuteczniejsza niż HAARP.
Czy można się przed tym obronić ?
Tak
- mieszkanie w klatce Faradaya o dużej wielkości oczek (bo to fale bardzo długie) ale za to uziemienie R<1 Om aby było skuteczne
lub taniej i skuteczniej to posiadanie własnego pola.
Badania przeprowadzone przez prof. Delgado (dla mnie to psychopata) potwierdziły, że osoby które medytują nie są podatne na jakiekolwiek oddziaływania SLF.
Dlaczego tak się dzieje? - bo mózg tych osób wytwarza dodatkową barierę. To są fakty, które potwierdził nie tylko Delgado ale i inni badacze.

Strony

Skomentuj