Stacja kosmiczna w punkcie libracyjnym otworzy drogę na Marsa

Kategorie: 

Źródło: NASA

Rosyjscy naukowcy zaproponowali stronie amerykańskiej współpracę w eksploracji Marsa. Według specjalistów z Rosji kolonizacja i odkrywanie Czerwonej Planety będzie możliwe tylko po połączeniu sił.

 

Jako pierwszy krok na drodze tego ambitnego celu traktowana jest budowa stacji kosmicznej, która mogłaby stanowić przystanek dla podróży na Marsa. Budowa stacji pośredniej do lotów na czerwoną planetę byłaby realna tylko dzięki współpracy międzynarodowej, a mogłaby się zacząć po 2025 roku. Planowane jest umieszczenie stacji w punkcie Lagrange'a, zwanym też libracyjnym.

 

Według doniesień medialnych trwają już negocjacje są między Roscosmosem, NASA i ESA. Rosjanie twierdzą, że ich przedsiębiorstwa zaczęły już tworzyć naukowe podstawy dla modułów zasilania nowego typu, które mogłyby zostać wykorzystane przy takim przedsięwzięciu.

Obecnie trwa dyskusja na temat tego ile modułów ma mieć ta stacja, w którym z punktów równoważenia grawitacji ją umieścić i jak zapewnić bezpieczeństwo przy słabszym niż na orbicie okołoziemskiej, poziomie ochronnego pola magnetycznego. Są to jednak wyzwania, które trzeba podjąć również w przypadku lotów międzyplanetarnych.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika dex

Obecnie trwa dyskusja na

Obecnie trwa dyskusja na temat tego ile modułów ma mieć ta stacja, w którym z punktów równoważenia grawitacji ją umieścić i jak zapewnić bezpieczeństwo przy słabszym niż na orbicie okołoziemskiej, poziomie ochronnego pola magnetycznego.

W punkcie libracyjnym nie istnieje żadna osłona przed promieniowaniem pochodzącym z rozbłysków słonecznych. Jedynie ESA robi coś w kierunku wspólnej organizacji misji na Marsa - praca przy module serwisowym Oriona.
Rosja od lat zapowiada stworzenie napędu jądrowego oraz rakiet o nośności większej niż SLS ale nic z tego nie wynika. Przez słabą organizację lotów w poprzednich latach nastapiło kilka awarii rakiet przez co polecieli ludzie z zarządu Roskosmosu.
Poza tym nie ma sensu tworzenia stacji w punkcie libracyjnym. Znacznie lepszym wyjściem byłoby stworzenie jej na Fobosie.

Portret użytkownika pasjonat

Dopiero podano ze na Marsie

Dopiero podano ze na Marsie odkryto pył chlorowy ktory z wilgocia tworzy silnie zracy kwas, Utrudnia to znacznie powrot ze spaceru i detoksykacje ubran, kombinezonow. Dostanei sie odrobiny tego pylu do obiegu powietrza spowoduje smierc zalogi w ok 2-3 dni.

Portret użytkownika maniek

nie prościej przesunać tam

nie prościej przesunać tam międzynarodową stację kosmiczną - przecież ma ona własne silniki służace do podnoszenia orbity, a niedługo ma być wysposażona w dodatkowy silnik vasimr - który ma być właśnie testowany jako podnośnik orbity...

Portret użytkownika mlodyrob

niech ameryka i rosjanie

niech ameryka i rosjanie wyslą tam swoje drony i roboty google;)jak ktos tam mieszka to wpadnie w panike jak zacznie tam biegac banda blaszanych terminatorów a teraz po planecie jezdzi badziewny lazik z aparatem ze satarej motoroli.No i rosja mogla by tam prewencyjnie uderzyc ta nowa rakieta z głowica atomowa.

Skomentuj