Opozycja twierdzi, że na Ukrainie działa kilka tysięcy komandosów rosyjskiego Specnazu

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Wczoraj na stronie internetowej największej ukraińskiej partii opozycyjnej "Batkiwszczyna" opublikowano sensacyjnie brzmiące oskarżenia. Według tych doniesień Rosja wysłała na Ukrainę kilka tysięcy komandosów Specnazu, którzy mają za zadanie dokonywać dywersji w celu skompromitowania protestujących.

 

Rosja zdementowała, że na Ukrainę wysłano komandosów, ale niektórzy twierdzą, że to tylko dyplomatyczna gra. Za 11 dni zaczynają się Igrzyska Olimpijskie w Sochi, które są oczkiem w głowie Prezydenta Putina. Aby zapewnić tam bezpieczeństwo okolicy strzeże ponad 100 tysięcy funkcjonariuszy. Putin zakładał, że problemem będą zwłaszcza kaukascy islamiści, ale w sąsiedztwie wyeskalował się konflikt na Ukrainie i przerodził się praktycznie w rewolucję.

 

Można założyć, że skoro zmobilizowano tylu żołnierzy i ludzi ze służb, to część z nich mogła zostać rzeczywiście oddelegowana na Ukrainę, gdzie mogą grać różne role wspierając tradycyjnie prorosyjskiego prezydent Janukowycza. Wśród ludzi rodzą się rozmaite legendy. Niektórzy wierzą, że snajperzy, których obecność zgłaszano w pewnym momencie przesilenia w Kijowie, mogli pochodzić właśnie ze Specnazu. Z pewnością na Ukrainie nakładają się obecnie działania rozmaitych służb specjalnych w tym między innymi rosyjskich.

Prezydent Putin - źródło: dreamstime.com

Mimo to z Moskwy płynie komunikat, że Rosja nie zamierza mieszać się w sprawy Ukrainy. Jednocześnie na Kremlu przyznano, że Putin utrzymuje stałe kontakty z urzędnikami wysokiego szczebla, czyli z pewnością na poziomie prezydenckim. Bardzo możliwe, że „bratnia pomoc” może być opcją braną pod uwagę, a kto wie czy, tak jak twierdzą przedstawiciele opozycji, nie trwa już w najlepsze w mniej formalny sposób.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika janprester

Kochani czytam te dziwne

Kochani czytam te dziwne Wasze komentarze w których widać waszą troskę,  zmartwienie i litość dla ,,ukraińców'' z tzw.Zachodniej Ukrainy.Dzisiaj ci  sami z ,,tryzubem" na czapce,chełmie czy kasku - mimo że potomkowie to to samo banderowskie nasienie. Jeszcze dziś w karczmach ukraińskich szczycą sie tym, że wymordowali dziesiatki tysięcy POLAKÓW-dzieci,kobiety, matki,córki, synów,ojców,babcie i dziadków bez litości w morderczy i okrutny sposób.   Nie ma w człowieczej wyobrażni miejsca na tak bestialskie mordy !!!!!!.       Oni w dalszym ciągu żywią tą nienawiść dotych Lachów. W ostatnich dniach jechał autobus z Polakami na tej waszej kochanej Ukrainie.Zatrzymali go ukraińcy,Polacy przeżyli chwile grozy,zostali brutalnie zmuszeni wrzaskami i grożbami gloryfikowania na głos banderowskich złoczyńców.Dusze mieli wszyscy bez wyjątku na ramieniu -więcej na Ukrainę nie pojadą.               Nasi mądrzy ,,posłowie i politycy" nie zdają sobie ztego sprawy co to jest WOLNA SAMOISTNA UKRAINA rzadzona przez nacjonalistów ukraińskich, którzy przewyższali w okrucieństwach nawet faszystów niemieckich.            Jest przysłowie stare ale mądre: ,,Ten kto ma krótką pamięć i miękkie serce ten będzie miał twardą d..ę i cięzki los ". POLACY-pochylmy głowę i wspomijmy dzieśiątki tysięcy pomordowanych naszych krewnych ,bliskich i dalszych RODAKÓW przez bestialskich banderowców ukraińskichw latach 1942-45r.
CHWAŁA DOWÓDCOM I ŻOŁNIERZOM 27 DYWIZJI PIECHOTY ARMII KRAJOWEJ ,która bochatersko broniła swego narodu na wschodnich ziemiach POLSKI. CHWAŁA POLEGŁYM W BOJACH i ZAMORDOWANYM przez  NKWD i UB....CHWAŁA IM.                                   Janprester 

Portret użytkownika Wojtowicz Tat

Kochani Polacy, Dlugo

Kochani Polacy, Dlugo czekalismy na washo odpowiedz dla tych opentanych nieczysto silo.
Tu we Francji,i w Europejskiej prasie  komentarze  so  bardzo prymitywne i pozbawione podstawowych wiadomosci historycznych.Urodzilam sie na Volyniu w miasteczku OLYKA, po wojnie  gdzie stoi zamek Radziwila Alexandra. Mama na wlasne oczy widziala jak banderowcy  w 1941 roku  24- 27 lipca Zmusili 5000 zydow kopac sobie wlasno mogile i  oni okrutnie zostali rozstrzelane.
Ale teraz  tam w Kijovie kierujo ci co   kreco calym swiatem,a     
Ukraîna jest  okrutnie wykorzystana  zeby  ponirzyc i oslabic Rosje, ktora jest tak wszystkimi nienavidzona.Szkoda slov, ale nikt nas i tak nie poslucha, Swiat jest tak zaklamany  ze juz nikomu nie wierzymy sami.
Moj daleki siostrzeniec z Poltavskiego regionu jest "Radykalem"
wita mnie na pierwshym w zyciu spotkaniu  na Skype haslem "HEIL" z wyrzucono reko jak hitlerowcy. Strach mnie bierze za EUROPE. Bruxela szykuje tym iluminatoram nacysto  vizy itd.
Tylko slowo Boze i milosc do Ludzi nas obroni.
Nie dla antychrysta co juz zjawil sie na  Ziemi.
 
 
 
 
 

Portret użytkownika Jacek.K

George Soros opłaca zarówno

George Soros opłaca zarówno opozucję jak i bandy wywołujące zamieszki na Ukrainie. Ludzie otwórzcie oczy! To wszystko jedna wielka manipulacja mająca na celu wciągnięcie Ukrainy do eurokołchozu. Kliczko to opłacony pajac

Portret użytkownika mlodyrob

rosja boi sie ze ten konflikt

rosja boi sie ze ten konflikt przeniesie do ich kraju.Ladnie ktos to obmyslił.Oby ten zryw nie rozlał sie bardziej (jak bedzie wojna domowa to bardzo prawdopodobne)Chiny,rosja.. kazdy bedzie chciał takiej demokracji jak w kraju który mozliwe ze podłorzył ten ogien;)

Strony

Skomentuj