Polska bankrutuje na naszych oczach, czy to już czas na ewakuację?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Mimo, że media głównego i jak to zwykle bywa w Polsce, mętnego nurtu starają się jak mogą implementować propagandę sukcesu, staje się coraz bardziej jasne, że nasz kraj bankrutuje. Na dno ciągnie nas upadający system emerytalny i zadłużenie, które jest głównym osiągnięciem kilku rządzących nami band zwanych politykami.

 

Jak mówi stare porzekadło, nie ma takiej niegodziwości, do której zdolny jest liberalny rząd, gdy brakuje mu pieniędzy. A lewacki rząd? Bo chyba nikt nie powie, że mamy liberalny rząd. Ludziom wmówiono, że w Polsce upadł komunizm, podczas gdy on tylko wyewoluował w kierunku systemu socjalistyczno-kolesiowskiego i tkwimy w tym do dzisiaj.

 

Po chwilowym okresie wolności gospodarczej zapoczątkowanym ustawą Wilczka, w kolejnych sejmach ciężko pracowano, aby jak to nazwano „uszczelnić” cały system, czyli powrócić do poziomu prawnego z czasów poprzedniego ustroju. W takim systemie interesy mogą robić tylko znajomi tak zwanego królika. I udało im się, obecnie, jak za PRL liczą się znajomości, a jak na kogoś jest urzędnicze zlecenie, to biurokraci zaczynają działać jak rój atakujący intruza.

 

Psucie polskiego prawa osiągnęło już taki poziom, że coraz więcej młody Polaków stwierdza, że szkoda czasu na życie w Polsce. Jeśli nie ma się majętnych rodziców, którzy mogą pomóc w życiowym starcie, to egzystencja w tym państwie staje się uciążliwa. Upadająca służba zdrowia, postępująca pauperyzacja społeczeństwa i gigantyczny eksodus Polaków za granicę to namacalny dowód, że w naszym kraju dzieje się bardzo źle.

 

Wystarczy popatrzyć dookoła. Urzędnicy poczuli władzę i to oni będą teraz decydować kto nadaje się na bycie rodzicem. Rośnie liczba przypadków, gdy system zabiera dzieci z rodzin i umieszcza je w domach dziecka. Coraz częściej dzieje się tak, że urzędnicy uznają, że rodzice są zbyt biedni, aby mieć dzieci. Oczywiście to socjalizm i horrendalne opodatkowanie spowodowało, że ludzie są tak bardzo biedni, ale ogólne zidiocenie powoduje, że na problemy wywoływane przez socjalizm jedyną odpowiedzią tych biurokratycznych chochołów może być tylko… więcej socjalizmu.

 

Gdy słucha się bełkotu lewicowych polityków, ( czyli w naszym kraju praktycznie wszystkich) można dojść do wniosku, że jedynym rozwiązaniem na problemy powodowane przez wszechobecny w Polsce socjalizm jest więcej socjalizmu. Ludzie są biedni? No to znaczy, że trzeba zabrać pieniądze tym, którzy jeszcze nie są biedni, zatrudnić dodatkowych darmozjadów pierdzistołków, którzy rozkradną 70% tego haraczu, a z 30% pozostałych gasić pożary w ogołoconych podatkami budżetach domowych nędzarzy, rozdając pańską ręką ochłapy kasy wyciągniętej bynajmniej nie ze swojej kieszeni.

 

Przecież nie trzeba być specjalnym geniuszem, aby zrozumieć, że jeśli kilka milionów ludzi, przeważnie młodszych, wyjechało z tego kraju, a pozostali raczej niechętnie mają dzieci, to upadek polskiego systemu emerytalnego jest tylko kwestią czasu i to niedługiego. Może wytrzyma jeszcze 10 lat, ale to jest nierealistyczne, żeby ZUS nie zbankrutował. To dlatego robi się te wszelkie świństwa w stylu ogałacania naszych oszczędności z Funduszu Rezerwy Demograficznej i z OFE. To już nie ma znaczenia co będziemy robili, bo system emerytalny na 100 % wkrótce zbankrutuje.

 

Jak można jednocześnie twierdzić, że jako rząd będzie się tworzyć nowe miejsca pracy (co jest oczywistym absurdem, chyba, że stworzą miejsca w urzędach) i na jednym wydechu stwierdzać, że trzeba zlikwidować te złe umowy „śmieciowe’, które są po prostu normalnymi umowami. Nasi rządzący albo są chyba w większości niepełnosprawni umysłowo, bo wygląda na to, że naprawdę wierzą w to, że dobrobyt powstaje od zwiększonego opodatkowania.

 

Pracodawcy śmieją się z idiotyzmu naszych władców, ale pomysły wedle których to urzędnik będzie decydował co jest kosztem dla prowadzącego działalność gospodarczą, mogą szybko zmyć uśmiech z twarz prawdziwych wytwórców polskiego PKB. Okazuje się, że nasi okupanci stwierdzili, że teraz nastąpi uznaniowość decyzji aparatu fiskalnego w kwestii co można traktować w kategorii unikania opodatkowania. Jak wiadomo według socjalistów podstawowym celem prowadzenia działalności gospodarczej nie jest zarabianie, tylko płacenie podatków, najlepiej jak najwyższych.

 

Jednak mam złe wieści dla siepaczy obecnego reżimu, to już nie te czasy co kiedyś. Jeśli fiskus będzie zbyt agresywny w stosunku do przedsiębiorców, a na to się zanosi, to znacznie się nasili i tak już poważny wypływ firm z Polski. Obecnie nie jest dużym problemem, aby mieszkać w Polsce, a firmę mieć zarejestrowaną w Hong Kongu, albo nawet w Londynie. Na przykład na Wyspach Brytyjskich urzędnicy są po to, aby pomagać w funkcjonowania biznesu, a nie po to aby go zniszczyć, co przyświeca fiskusowi polskiemu.

 

Po co zatem się męczyć i denerwować, że pazerne i bankrutujące państwo nie chcąc iść na dno spróbuje w niegodziwy sposób okraść swoich obywateli? Lepiej od razu pomyśleć i założyć firmę gdzieś gdzie jest i kwota wolna od podatków na normalnym poziomie i nieopresyjny aparat państwowy. Postawa rządzących względem pracodawców przypomina tę jaką prezentowali średniowieczni feudałowie w stosunku do swoich chłopów pańszczyźnianych. Różnica polega tylko na tym, że coraz więcej osób rozumie, to w jakiej znalazło się pozycji i duża część z nich może podjąć jakieś kroki, których nie mogli wykonać chłopi pańszczyźniani, czyli wyjechać do normalnego kraju.

 

Już wkrótce do mieszkańców Polski dotrze, że cudowne fundusze unijne doprowadziły do katastrofalnego zadłużenia państwa. Z systemu emerytalnego już nie będzie co ukraść. Oba te czynniki wkrótce się skumulują i wybuchną nam w twarz poważnym kryzysem. Rządzący już dawno to zrozumieli i jeszcze udają, uśmiechają się do złej gry, ale pokerowe „sprawdzam” jest coraz bliżej i nie wystarczy zaklinać, że jest dobrze mimo, gdy się doprowadziło do takiego stanu w jakim jest obecnie nasz nieszczęsny kraj.

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika takeSe

i o to chodzi. polaczki na

i o to chodzi. polaczki na roboty i wreszcie będzie się mogła rozpocząć osławiona rejudaizacja Polski. wtedy i prawo i ekonomia wrócą do normalności, bo dla swoich tżeba zapewnić normalne podstawy egzystencji. Proste, no nie?

Portret użytkownika aden

Kto naprawdę nami rządzi? 

Kto naprawdę nami rządzi?  oto link:   http://www.arkadia-polania.pl/skutek-uboczny-smierc.php
 
Koniec naszego kraju w takiej postaci jaki on jest, na szczęście się wkrótce.  Niestety dla nas młodych nie ma szans w najbliższej przyszłości na zmiany dzięki którym moglibysmy tutaj normalnie żyć.  Dlatego lepiej wyjechać za granicę.   u nas w Polsce mozliwe że będzie lepiej ale dopiero około roku 2030 tj po znacjonalizowaniu wszystkich gałęzi przemysłu i odebraniu ich kroporacjom i wszystkim firmom zagranicznym które produkuja w Polsce.
W tym roku z tego co udalo mi sie znalźć na necie, to coś się zacznie dziać, ale nie będzie to zmiana spektakularna.  N pewno wszystko sie zawali pod koniec roku jak trzeba będzie uzgadniać nowy budżet, bo rząd juz nie będzie miał skąd brac pieniędzy...
 
to moze byc początek zmian, ale na pewno nie na lepsze tylko na gorsze (przynajmniej w krotkim okresie).   Dopiero jak społeczeństwo zostanie uświadomione co do sytuacji i otrząśnie sie , i sprzeciwi to coś może się zmienić.
PAMIĘTAJMY ŻE DOBRE ZMIANY NIE PRZYJDA Z GÓRY... TO JUZ WIEMY... MOGĄ ONE PRZYJŚĆ TYLKO OD DOŁU... I TYLKO WTEDY GDY SPOŁECZEŃSTWO BEDZIE ŚWIADOME SYTUACJI I KIERUNKU ZMIAN...   I ZACZNIE DZIAŁAĆ!!
DLATEGO... USWIADAMIAJMY LUDZI!!! UŚWIADAMIAJMY!! UŚWIADAMIAJMY!!  NA CHWILĘ OBECNĄ TO JEDYNA RZECZ JAKĄ MOŻEMY ZROBIĆ, BO JEST NAS WCIĄŻ ZA MAŁO UŚWIADOMIONYCH...
 

Portret użytkownika Impuls

Tak wygląda prawda o bogatych

Tak wygląda prawda o bogatych i "postępowych" krajach:
http://www.youtube.com/watch?v=EFIwFnrNX1M
W Szwecji robi się wodę z mózgu ludziom. Właśnie tego Polska musi uniknąć. Zauważcie jaki znak jest na kościele, tam gdzie wypowiadała się ta pastorka (Cześć 3). Tamten kraj nie ma przyszłości poprostu, społeczeństwo chore i rozwalone po całości, nawet pastorzy nie mają nic przeciwko homo, a nawet popierają. Najlepsze jest to że dzieciak, jak rodzice nie spełnią jego zachcianki, może pozwać swoich rodziców do sądu o przemoc, bez podstaw. Rodzice mogą siedzieć 10 lat za niewinność. Do czegoś takiego właśnie dąży Polska.

Kiedyś ZXCVBNM

 

Portret użytkownika koszerr umysłów

A moim zdaniem homo powinni

A moim zdaniem homo powinni się zorganizować i urządzić tam paradę równości i pojednania z bohaterami syjonistycznymi.

Strój obowiązkowy dla geja: listek figowy i różowe skarpetki oraz tęcza na czole. Lesby w kostiumach kąpielowych, kowbojskich kapeluszach, kaloszach i z goździkami w zębach.

Nie zabroniłbym także przyprowadzić osób towarzyszących. Zoofile mogą przyjść ze swoim zaręczonym stworzeniem, a pedofile z dziećmi obojga płci.

Portret użytkownika Słone frytki

JAKI KRAJ  TACY RZĄDZĄCY!  A

JAKI KRAJ  TACY RZĄDZĄCY!  A skąd wzięły się te pazerne świnie przy korycie na wiejskiej? Wiecie skąd? To ja wam powiem, z waszego podwórka. Jacy ludzie taki kraj. PRzecież te ciołki nie spadły z kosmosu, oni wyszli z waszych (naszych) podwórek, uliczek. Taaak, tacy jesteśmy, polacy to głupi naród, który nie potrafił i nie potrafi się jednoczyć. Ludzie sie nie szanują na wzajem, każdy na każdego wilkiem patrzy. Gdzie nie pójdziesz to musisz uważać aby ciebie nie oszukali... Winna jest w nas samych... jak sie nie zmienią ludzie to sięnie zmieni system, Raczej wszystko idzie w łym kierunku niż dobrym. Przykro pisać, i to w XXI wieku....

Portret użytkownika koszerr umysłów

Stąd się wzięły, że zostały

Stąd się wzięły, że zostały podrzucone na listy wyborcze. Na tym polega ta zasrana demokracja, że jedni głosują, a inni podsuwają takie a nie inne kandydatury i liczą głosy.

I co pierdzielisz, że to wina ludzi? Takie trollowanie też jest wliczone w mechanizm demokracji - jak się okazuje, że owca była wilkiem to zawsze można powiedzieć, że przecież sami ją ludzie wybrali.

Tylko jeszcze mi odpowiedz na pytanie czemu "niezależna" telewizja nie pokazuje Korwina-Mikke albo jak już musi to robi wszystko, żeby wyglądał jak błazen za każdym razem? Co zresztą kiepsko im wychodzi.

Strony

Skomentuj