Posiedzenie izraelskiego Knesetu w Polsce

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dnia 27 stycznia zaplanowano w Polsce niezwykłe wydarzenie. Do naszego kraju przyjedzie ponad 60 członków izraelskiego parlamentu, Knesetu. Zbiorą się oni na sesji plenarnej w Krakowie.

 

Sesja wyjazdowa żydowskiego parlamentu odbędzie się w 69 rocznicę wyzwolenia terenu obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Z okazji kolejnej rocznicy politycy izraelscy upamiętnią ofiary niemieckich zbrodni.

 

Żydzi podkreślają, że będzie podjęta specjalna rezolucja potępiająca wykorzystanie zwrotu "polskie obozy śmierci". Zamiast tego zaproponowane zostanie, aby używać zwrotu "niemieckie nazistowskie obozy na terytorium Polski".  Na spotkanie w Krakowie przybędzie największa w historii delegacja członków izraelskiego.

 

Oprócz tego podczas spotkania będzie omawiana kwestia antysemityzmu w Europie. Zwraca się uwagę przede wszystkim na komentarze na forach i portalach społecznościowych, na których przeważają opinie, że „Izraelczycy zachowują się jak naziści wobec Palestyńczyków”, czy też, że „Żydzi mają zbyt wiele władzy w gospodarce, polityce i mediach”.

 

Żydowscy aktywiści zauważają, że tego typu przejawy antysemityzmu w Internecie są powszechne. Politycy izraelscy zaproponują specjalne prawo, aby „rozszerzyć podstawę prawną do ścigania przestępstw z nienawiści i przestępstw popełnionych z pobudek antysemickich w Internecie”.

 

Oczywiście wyjazdowe spotkanie Knesetu to też problem dla mieszkańców Krakowa. Można się spodziewać paraliżu kilku newralgicznych punktów miasta. Po ulicach może przechadzać się wielu agentów służb w tym agenci izraelscy z karabinami maszynowymi gotowymi do strzału.

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Klaus

Słowa pełne emocji, ale są

Słowa pełne emocji, ale są inne sposoby na działania niż maczeta i otwarta rewolucja. Rewolucja to krwawy przewrót rządu. Obecna konstytucja daje man ogromne możliwości w działaniu, lecz kto z was zna konstytucję swojego kraju? Czy ktoś nauczył nas jak kożystać z praw zawartych w niej? Nie. Jest konstytucja i koniec. Druga strona jest wyposażona w biura prawnicze, ma na swoje usługi jednostki policji uzbrojone po zęby ( śmiech, że takie jednostki w prawdziwym demokratycznym państwie są ) , żeby pałą i gazem ćwiczyć domagających się swoich konstytucyjnych praw. A wystarczy przypomnieć sobie bajkę jak pokonano bazyliszka. Nie na darmo jest mowa o mieczu, od którego ginie ten co nim wojuje. Jest tylu młodych ludzi, też prawników, też polityków etc. po studiach...to w ich rękach leży przyszłość narodu. Wystarczy się zjednoczyć i przemówić jednym głosem. Pójść do urn i wybrać swoich, młodych ludzi. Dlaczego partie zakłądają tylko jacyś starsi "bosowie"...a nie młodzi ludzie? Jest młodych sporo, miliony...i nie potrafią się zjednoczyć mając pod ręką największe dobro informacyjne - internet.
Nie trzeba maczet, tylko załatwić wszystko zgodnie z prawem. Trzeba tylko chcieć.

Portret użytkownika koszerr umysłów

Co ci daje konstytucja w tym

Co ci daje konstytucja w tym pseudo demokratycznym państwie? Kto pytał cię o zdanie, gdy wprowadzano 6-latki do szkół? A gdy głosowano ustawę pozwalającą doprowadzić nieszczepionych siłą do punktów szczepień to kto o tym słyszał? A referendum w sprawie waluty Euro odbędzie się twoim zdaniem? I tak można jeszcze długo wymieniać. Jak długo chcesz "politykować" i z kim? Z tymi SZUMOWINAMI sprzedającymi Polskę koczownikom za marne grosze i profity dla siebie?

Kogo chcesz wybierać? Jakie urny? Gdzie masz godnych kandydatów o polskich korzeniach? My nawet na Korwina nie umiemy zagłosować i wprowadzić go do sejmu, choć ma 100% racji i jest uczciwym człowiekiem, który grosza nie ukradł nikomu i od 20 lat konsekwentnie pokazuje co jest złe.

Z tej sytuacji nie ma prostego wyjścia. Ale jedno jest pewne: dość już obcokrajowców i rozpieprzaczy różnego rodzaju, dość sprzedawania Polski w podejrzanych okolicznościach i dość koczowników, których nikt tutaj nie zapraszał, a pchają się jak sępy i najgorsze pasożyty.

Portret użytkownika jj

koszer, widzisz przez to ze

koszer, widzisz przez to ze niemal wszyscy maja totalny metlik w bani, nie kumaja co sie dzieje, jak sam wiesz, to zasluga naszej publicznej edukacji.
konstytucja to nie jest zaden papier dajacy rdzennym mieszkancom tej ziemi jakiekolwiek prawa, twoje, moje prawa nie pochodza z kawalka papieru, podpisanego dawno temu, przez ludzi ktorych ani ty ani ja na oczy nie widzialem, to jest dokument ktory dotyczy WYLACZNIE rzadu i jego pracownikow, rzad to zarejestrowana korporacja-poszukaj sam-znajdziesz na pewno. taki uklad jest we WSZYSTKICH krajach bloku IMF. od 1933 roku po oficjalnym bankructwie wiekszosci krajow zachodnich powstal system ktory mamy do dzis. wszystkie kraje gdzie kazdy ma akt urodzenia dzialaja w ten sam sposob. tego jest za duzo zeby tu pisac. jezeli mowisz po ang, zajrzyj na youtube: DEAN CLIFFORD, TRUST LAW, albo na jego strone: www.deanclifford.info. dowiesz sie bardzo duzo. 
a demokracja do ktorej tak daza ludzie to jest doslownie przeciwienstwo republiki-te dwa systemy nie maja ze soba nic wspolnego! polska to republika-prawa jednostki wg kazdej definicji-musza byc zachowane! to znaczy ze mozesz w kazdej chwili olac ten system i zrobic tzw."opt out", w demokracji- gowno masz do powiedzenia, bo liczy sie wiekszy tlum-a czy ma racje to juz nie jest wazne. a juz najlepszym systemem-jaki zachod promoje dywanowymi nalotami jest tzw: "corporate democracy", czyli nic innego jak pieprzony faszyzm. tam lobbisci narzucaja sprzedajnym rzadowym szmatom interesy, a ci pozniej narzucaja ten szajs wszystkim ludziom za pomoca armi debili ktorzy sa tak niedouczeni ze rece opadaja. wystarczy zapytac jednego: dlaczego to prawo mnie ma dotyczyc-odpowie ci to: "bo prawo tak mowi". debil pogania debila, i o to chodzi. nie bez powodu takich glabow zatrudnia sie do urzedow-masz odbic sie jak pilka od sciany jakbys chcial kogos wyzej upie....c za cos, biegac od okienka do okienka, pani zosia na kawie, jadzia ma cie w dupie i tak bez konca. 
trzeba z tym zrobic porzadek bo wku......a mnie to do czerwonosci. out

Portret użytkownika labrador

naszego Hymnu uczono w szkole

naszego Hymnu uczono w szkole jako pierwszej rzeczy,a i tak dzieciaki znały go juz z domu,dzis jest to starannie unikane,a wiekszośc dzieciaków nawet nie wie co to za melopdia,nie wie jaką postawe trzeba przyjąc gdy grany jest hymn,a "kto ty jestes-Polak mały,jaki znak Twój Orzeł biały"to juz znało kazde dziecko.Jest to celowe zatracanie tozsamosci narodowej

Portret użytkownika Klaus

Nie trzeba być "komunistą"

Nie trzeba być "komunistą" żeby by c patriotą. Patriotyzm był cechą naszego kraju za demokracji socjalistycznej. Pochód 1 Majowy nie był świętem komunistów, został przyjęty jako święto gdyż to dzięki robotnikom a dokłądnie rzeźnikom amerykańskikm udało się uzyskać 8 godzinny dzień pracy, który teraz ponownie jest robotnikom odbierany. W ustowowo wolne soboty dzieci chodzą do szkoły i nic z tym nikt nie robi. Zwiazki zawodowe nie mają już takiej siły jak kiedyś, gdyż nazwa Solidarność, pieczołowicie i systematycznie jest podważana i niszczopna przez obecnych "solidaruchów", którzy są przy władzy. Popatrzmy na Chiny. Tak jest twarda komuna, ale nikt nie narzeka. Kraj stał się potęgą militarną i gospodarczą. Stawia warunki i nie boi się żadnego innego państwa.Jeszcze musi trochę wody upłynać w Wiśle, żeby ludzie odczuli co stracili.

Portret użytkownika Janczar

Wiadomości tych nie chciał

Wiadomości tych nie chciał komentować rzecznik Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. Mimo to izraelski serwis Ynetnews przytaczał pod koniec września słowa dyrektora muzeum, prof. Piotra Cywińskiego: - Decyzja Knesetu o zwołaniu posiedzenia w Auschwitz, w dniu wyzwolenia obozu, jest niezwykła, niemal niemożliwa i oczywiście bardzo pozytywna oraz ważna dla nas wszystkich - Izraela, Polski, Żydów i nie-Żydów.

Ynetnews podał wówczas także, że wydarzenie będzie finansowane przez anonimowego milionera, który przeżył Holokaust.

Za pomysłem projektu stoi organizacja izraelska "From the Depths" - informują z kolei Times of Israel oraz tvn24.pl

Strony

Skomentuj