Odkryto nowy gaz cieplarniany, znacznie groźniejszy od CO2

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com
Najnowsze odkrycie tylko potwierdza, że dwutlenek węgla wcale nie jest tak groźny jak nam się to wmawia. Nowo odkryty gaz cieplarniany nawet nie może się równać z CO2 jeśli chodzi o jego wpływ na ziemski klimat a naukowcy już uznali go za najbardziej niebezpieczny.

 

Kanadyjscy uczeni, którzy opublikowali wyniki badań w czasopiśmie Geophysical Research Letters twierdzą, że nowo odkryty gaz, zidentyfikowany jako perfluorotributyloamina (PFTBA), potrafi ocieplić ziemski klimat ponad 7 tysięcy razy bardziej niż znienawidzony dwutlenek węgla. PFTBA jest sztucznym związkiem, wytwarzanym przez ludzkość a dokładniej, jest w użyciu od połowy 20 wieku. Ma swoje zastosowanie w sprzęcie elektrycznym i jest obecnie stosowany w badaniach nad elektroniką oraz jako środek do przenoszenia ciepła.

 

Co gorsza, ludzkość nie zna żadnego procesu dzięki któremu można będzie usunąć PFTBA z dolnych partii atmosfery. Żywotność tego gazu wynosi prawdopodobnie kilkaset lat i jest niszczony w sposób naturalny w wyższych partiach atmosfery. Naukowcy jednak uspokajają, że jego stężenie jest znacznie niższe niż w przypadku CO2. Mimo tego już uznano ten gaz za najbardziej niebezpieczny dla klimatu.

 

Teraz z pewnością świat naukowy uzna, że ludzkość jest winna globalnemu ociepleniu w 100% - poprzednie szacunki IPCC wynosiły 95%. Nowo odkryty gaz cieplarniany PFTBA produkowany w fabrykach powinien znaleźć się w centrum uwagi naukowców. Już teraz pojawiają się pomysły aby utworzyć nową politykę klimatyczną, która zajęłaby się tym problemem.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

Ocena: 

1
Średnio: 1 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika wyzdro

Czytajcie między wierszami

Czytajcie między wierszami .
Ponieważ gaz jest stosowany przy produkcji elektroniki jest to najlepszy pretekst aby podatek klimatyczny wprowadzić do sprzedarzy sprzętu elektronicznego.Jest to ogromna kasa więc pewnie jest to "odkrycie na zamówienie"

Portret użytkownika Adam Swansea

Tak jest będzie reglamentacja

Tak jest będzie reglamentacja pierdow. Dwa pierdy dziennie na osobę inaczej będziemy płacić tax. Powołają tez biuro ds. Pierdow i inspektorów o wrażliwych nosach. Żaden ponadnormatywny pierd im nie umknie. Za trzeciego i kolejnego pierda £100.
P.S. Mój pies ociepla klimat najmocniej z całej rodziny.

Portret użytkownika JD

Czegoż to nie wymyślą, by

Czegoż to nie wymyślą, by wyłudzić od ludzi pieniądze.
 
Trafnie ktoś tu napisał, że jeśli to odkrycie jest prawdziwe, to znakomicie się przyda przy uzdatnianiu Marsa do życia.
Ale nim się to nawet stanie, to olbrzymie bandy pasożytów będą ciągnęły renty z tego odkrycia do końca życia na koszt naiwniaków, a byle czego nie zjedzą ani nie wypiją.

Portret użytkownika Pio'76

Jest cały katalog substancji

Jest cały katalog substancji tworzących efekt cieplarniany. Ta jest syntetyczna, zatem droga. Kolejne pytanie to w jaki sposób i jakim kosztem można dostarczyć na Marsa odpowiednią ilość PFTBA. Obecny koszt wysłania na Marsa 1 kg to 309 000 $. Ilość gazu potrzebna do zmiany klimatu Marsa szedł by w grube tysiące albo miliony ton. Do tego przedsięwzięcia nie wystarczyłby ziemskich zasobów energii. Zatem zastosowanie PFTBA do ocieplania Masa jest jeszcze przez wiele, wiele lat bzdurą. Wprowadzanie zmian globalnych na innych planetach musi się odbywać poprzez zapoczątkowanie procesów, które następnie będą działy się "same" lub przynajmniej będą mogły wykorzystać zasoby lokalne i energię dostępną na miejscu. Takie procesy są bardzo długotrwałe, więc żadne państwo opierające swój system rządów na wyborach nie "zmarnuje" pieniędzy w ten sposób.

Portret użytkownika Pantałyk

Jeszcze chwila i kolejnym

Jeszcze chwila i kolejnym najgrozniejszym będzie...gaz z dupy.
Opodatkują pierdzenie wszelakie. Otwarte i pokątne, gdyż zainwestują w specjalne czujniki i pod sankcją wykluczenia ze społeczeństwa umieszczą go nam w gaciach.
Szaleństwa zatem i robienia z ludzi debili ciąg dalszy...
 

Portret użytkownika Pio'76

To nie jest tak, że można

To nie jest tak, że można łatwo porównywać CO2 do perfluorotributyloaminy i stwierdzić, że CO nie jest problemem. Nieależnie od poglądu na wpływ CO2 na klimat, wyciągnięte wnioski w tym artykule opieraja sie na błędach w rozumowaniu. Wprawdzie wpółczynnik GWP dla PFTBA wynosi 7000 w porónaniu do GWP dla CO2 na poziomie 1, jednak różnica jest w nieporównywalnie większej masie CO2 dostającej się do środowiska. Emisję CO2 liczy się w dziesiatkach mld. ton rocznie. CO2 jest odpadem z uzyskiwania energii z paliw kopalnych. PFTBA jest produktem syntetycznym o ściśle celowym zastosowaniu. Jednak rekordzistą jest Hexafluorek siarki SF6 stosowany w energetyce. Jego GWP przekracza 22 000.

Portret użytkownika euklides

No to trzeba wynaleźć

No to trzeba wynaleźć toksyczny, powodujący raka, najlepiej radioaktywny, zawierający metale ciężkie, wybuchowy, dewastujący środowisko, drogi w produkcji, ekologiczny zamiennik, nie powodujący ocieplenia klimatu. To jest ideał gazu przemysłowego, który Unia będzie z radością dotować.

Strony

Skomentuj