Ograniczenie emisji gazów cieplarnianych jest zupełnie bezcelowe

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Ideolodzy opowiadający historie na temat globalnego ocieplenia wywoływanego rzekomo przez działalność człowieka powinni się odnieść do ostatnich badań naukowców z Princeton University. Według specjalistów nawet zupełne zaprzestanie emisji gazów cieplarnianych nie spowoduje odwrócenia trendu temperatury.

 

Według uczonych ilość skumulowanych gazów cieplarnianych w atmosferze jest tak duża, że procesy prowadzące do wzrostu temperatury na świecie mogą zachodzić przez następne 1000 lat i to nawet, jeśli zatrzymamy zupełnie emisje przemysłowe dwutlenku węgla.

 

Naukowcy stwierdzili, że nawet zmniejszenie stężenia dwutlenku węgla w atmosferze o 80% spowoduje, że ochłodzenie nastąpi dopiero za 1000 lat. Odkrycie to po prostu przeczy propagandzie klimatycznej, wedle której ograniczenie emisji gazów cieplarnianych może cokolwiek dać poza destrukcją gospodarki, zwłaszcza polskiej, bo opartej na węglu.

 

Odkrycia uczonych z Princeton zostaną zapewne zignorowane przez propagandystów z IPCC, bo osłabiają plan opodatkowania ludzkości wskazując na bezcelowość takich działań, przynajmniej w krótkim horyzoncie czasowym. Naukowcy powinni też zmienić modele i zacząć brac pod uwagę takie zjawiska przyrody kształtujące globalny klimat jak wulkanizm, magnetyzm słoneczny i przede wszystkim nieantropogeniczne emisje metanu w Arktyce.

 

 

 

Ocena: 

4
Średnio: 4 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika zeus52

Asdf  Masz rację...lasy

Asdf  Masz rację...lasy tropikalne mają bilans tlenowy=zero,a niektóre nawet ujemny,czyli dostarczaja netto dwutlenek wegla,a nie tlen.Zwykłe pola uprawne(powstale na terenie tych lasów)dostarczaja o wiele wiecej tlenu. Tlen głównie,jak napisałeś,produkują oceany i morza...ale także wielkie obszary trawiaste(w tym zboża).   Co do agencji IPCC...poczytajcie na temat oszustw,jakich się dopusciła...wystarczy wejść w google i wpisać  CLIMATEGATE Wikipedia... Tam sobie poczytacie o fałszerstwach...A co ciekawe,mimo udowodnienia IPCC fałszerstw...wszyscy jakby o tym zapomnieli...media nadal tłuką wszystkim do głowy,że działalność człowieka ma wpływ na efekt cieplarniany...ot,co znaczą duże pieniądze....są w stanie spowodować,że tysiąc razy powtarzane kłamstwo IPCC staje się prawdą...niejaki dr.Goebbels to odkrył dawno temu.

Portret użytkownika wito

Ilość emisji CO2 z paliw

Ilość emisji CO2 z paliw kopalnych wystarcza do zachwiania równowagi w przyrodzie (owszem przyroda emituje dużo CO2, ale do rozpoczęcia rewolucji przemysłowej taka sama ilość [email protected] była pochłaniania przez naturę). Wyemitowane CO2 pozostaje w atmosferze przez około 1000 lat. Tak więc jeśli dzisiaj zaprzestano by emisji CO2, to globalne ocieplenie i tak by się rozwijało. Jak dalej będziemy dokładać CO2 i metan do atmosfery, to globalne ocieplenie tylko przyspieszy

Głosuj przeciw
-12

Zanim cokolwiek napiszesz  na temat unii najpierw dowiedz sie czegos o niej jesli nic nie wiesz lepiej nie pisz.!

Portret użytkownika asdf

Lasy tropikalne zyja same dla

Lasy tropikalne zyja same dla siebie z tlen i dwutlenkiem.
Tlen i dwutlenek węgla absorbują - nazwijmy to - wokół własnej osi - nic więcej tylko pod/dla  siebie.. Tlen dla informacji  produkują oceany i morza a nie lasy tropikalne.

Strony

Skomentuj