Nietypowe i silne trzęsienia ziemi w okolicach Falklandów

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Bardzo silne i płytkie trzęsienie ziemi wystąpiło dzisiaj w okolicy Falklandów, na południowym Atlantyku. Magnituda wstrząsów doszła do 7 stopni w skali Richtera.

 

Głębokość tego wstrząsu wyniosła tylko 10 kilometrów pod dnem morza. Epicentrum znajdowało się około 300 kilometrów od stolicy Falklandów.  W ciągu dwóch godzin od wystąpienia tego sporego wstrząsu doszło tez do czterech wstrząsów wtórnych, których magnitudy z łatwością przekraczały 5 stopni w skali Richtera.

Warto zwrócić uwagę, ze tego typu trzęsienia ziemi są bardzo rzadkie w okolicy Falklandów. W ciągu ostatnich 40 lat doszło tylko do 15 wstrząsów o magnitudach przekraczających 5 stopni w skali Richtera. Oznacza to, że tak znaczą aktywność na południowym Atlantyku można uznać za coś zdecydowanie niezwykłego.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika stanisław20

Iluminati Nibiru czy inne tam

Iluminati Nibiru czy inne tam bajki to było jasne że się nie sprawdza. Natomiast FEMA to nie jest podworkowa agencja Pcimia Dolnego i na próżno nie wydaje Miliardy dolarów na jakieś pancerne samochodziki zabawki czy na 2 mld sztuk amunicji. Zagrożenie dopiero nadejdzie a najgorsze jest to że nikt nie wie skąd nadejdzie i kiedy.

Portret użytkownika wefal

3 dni do wyczekiwanego

3 dni do wyczekiwanego przelotu ISON a tu cisza jak makiem zasiał!!!.... czyżby admini nie mieli żadnych waznych newsów ??? ...a może to już takie chyłkiem wycofywanie sie na wypadek jak znowu nic sie stało ???.... i za parę tygodni,miesięcy kolejny jakiś "ważny" temat sie pojawi ... i tak w kólko. ...No to co z tym ISON???? nagle wyparował ?....

Strony

Skomentuj