Czechy zalegalizowały medyczną marihuanę, znajdzie się w aptekach

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Czeski Senat większością głosów opowiedział się za legalizacją marihuany dla celów medycznych.  Oznacza to, że będzie ona sprzedawana na receptę w aptekach. Biorąc pod uwagę doświadczenie niektórych stanów USA, które wykonały ten krok, oznacza to praktycznie legalizację obrotu suszem konopi indyjskich u naszego południowego sąsiada.

 

Według agencji ITAR-TASS , za przyjęciem tej ustawy głosowało 67 z 74 senatorów, przeciw było tylko dwóch z nich.  Zatem czeski ustawodawca zamierza położyć kres długiej dyskusji nad ustawą zezwalającą do wykorzystania marihuany w leczeniu niektórych chorób, takich jak egzema czy drgawki.  Zgodnie z decyzją, pierwsze dostawy marihuany do Czech zostaną zorganizowane z Holandii i Izraela, a następnie kraj zacznie rozwijać własne zakłady produkcyjne. 

 

Aby zacząć produkcję konopi indyjskich, lokalni rolnicy będą musieli uzyskać specjalne zezwolenie od państwa. Szacunkowy koszt takie koncesji na przemysłową uprawę wyniesie nieco ponad sto dolarów. Senatorowie podkreślają, że pomimo tej decyzji, nielicencjonowana uprawa marihuany w domach nadal będzie zakazana.  Zatwierdzone przez czeski Senat ustawy wejdą w życie po podpisaniu przez obecnego jeszcze prezydenta Czech Vaclava Klausa.

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika normalny?!

Sam fakt przyznania się do

Sam fakt przyznania się do świrowatej natury jest,moim skromnym zdaniem, godny conajmniej uwagi i szacunku - o ile nie poświęceń !!! ;) 
W tym konkretnym przypadku stwierdzam,że mam do czynienia z osobą szczerą,otwartą i inteligentną - co w połączeniu z Twoim wiekiem i zdjęciem czyni Cię naprawdę atrakcyjną kobietą KATHY - aż chciałoby się z Tobą chociaż przez chwilkę pogadać "live" by potwierdzić Twoją autentyczność  Język
PS.Do słodzenia ulubionej używki polecam miód - jeżeli nie używasz mleka,w efekcie powstanie naprawdę miodzio herbatka !!! :D  pzdr.

Portret użytkownika browarnik

Problem w tym, że ten kto

Problem w tym, że ten kto uzależniony jest od tego, nie potrafi normalnie myśleć. Dla takiej osoby nie ma imprezy bez "skręta". Dzień bez tego też jest dniem zmarnowanym.
Kiedyś tego spróbowałem z ciekawości, kiwnąłem głową, jakiś czas temu znowu spróbowałm. Zapytałem się osoby co stała obok mnie, co ty w tym widzisz fajnego?
Wolałbym palić suszoną trawe niż to...Pozostaje przy papieroskach i browarku.

Portret użytkownika k

Idioci... Mam nadzieję że w

Idioci... Mam nadzieję że w Polsce nikomu mózgu nie spali na tyle, żeby legalizować to świństwo. Mam też nadzieję, że granica z Czechami zostanie uszczelniona i na zorganizowane działania policji w celu walki z tym syfem. 

Portret użytkownika boulibrat

idiotą to jesteś ty. Ja sam

idiotą to jesteś ty. Ja sam nie pale ale znam ludzi którzy palą i idiotami nie są! Poza tym  przez takich idiotów jak ty na czarnym rynku traci się przez to miliardy złotych które można wydawać zamiast np. pieniędzy z fotoradarów. więc się ogarnij głąbie i spójrz racjonalnie. moim zdaniem to około 25% obywateli paliło albo pali konpie. skutki uboczne (co jest naukowo udowodnione) są miejsze niż po papierosach czy alkocholu. Poza tym konopia nie uzałeżnia a żeby zacząć brać twarde dragi nie trzeba wcale palić blanta ale skąd taki debil jak Ty może o tym wiedzieć prawda?
Więc nie mów, idioci na tych co myślą bo dzięki tym idiotom Czesi wyprzedzili nas tak drastycznie w procedurach Europejskich oraz w stanie bogactwa narodowego.

Portret użytkownika b@ron

boulibrat...i tu cię boli

boulibrat...i tu cię boli ...strata na podatkach ,idiotą to ty jesteś i to do potęgi...twój post jest prymitywnie głupi ...badania naukowe zapewne zlecał i opłacał ten kto tym handluje a więc wyniki są optymistyczne a już tekst "Czesi wyprzedzili nas tak drastycznie w procedurach Europejskich oraz w stanie bogactwa narodowego" świadczy że rzadko używasz mózgu...bardzo specyficzne bogactwo narodowe

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Portret użytkownika normalny?!

Zerknij kolego na jakie cele

Zerknij kolego na jakie cele przeznaczane są nasze podatki i zastanów się spokojnie,czy te pieniadze o których mówisz nie przydałyby się w budżecie ?!
MAFIA zlecałaby badania używki,żeby ją legalnie opodatkowaną sprzedawać  ??? Co Ty "ćpiesz" kolego "[email protected]" ???  To Twój post wygląda w tym momencie prymitywnie i głupio,żeby nie powiedzieć IDIOTYCZNIE !!!
Po Twoich wypowiedziach zaczynam rozumieć co miałeś na myśli,stwierdzając że MÓZG to coraz bardziej specyficzne bogactwo narodowe !!!  :D 

Portret użytkownika b@ron

...nienormalny...w sumie to

...nienormalny...w sumie to zanim zaczniesz tu ,czy gdzie indziej pisać ,powinieneś poczekać aż ci minie jazda po koksie,czy czego tam używasz...bo nie rozumiesz o czym napisałem ...oczywiście nie bedę się tu z tobą rozwodził bo już sam początek twojego postu świadczy o tym że jesteś z tych co to by swoje dziecko sprzedał i zapłacił podatek by załatać dziure budżetową i twierdziłbyś że to cel szlachetny...w sumie to zdziwiłbyś się na co idą podatki ,z jednym masz racje ...przydały by się im te pieniądze...jak każde inne zdzierane skąd sie da...co do badań zlecanych przez "MAFIE" to już sie nie wypowiem bo to wypucha z twojej strony ,możesz sobie przecież poczytać gdyby cię to interesowało ale to już poza tematem ,co do ćpania, to jestem czysty a tobie szczerze życze ...wyjdź z tego chłopie

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Strony

Skomentuj