Naukowcy twierdzą, że geoinżynieria jest szkodliwa dla klimatu

Kategorie: 

Ślady po dużych statkach oceanicznych

Ludzie często wierzą w to, że posiedli wiedze ostateczną i absolutną, po czym pojawia się coś nowego, co powoduje, że cały system wierzeń naukowych wydaje się śmieszny. Mimo to nie brakuje śmiałków, którzy na przykład roszczą sobie prawo do twierdzenia, jaka powinna być średnia temperatura na Ziemi.

 

Takich maniaków niestety nie brakuje, a zdobycze nauki takie jak geoinżynieria pokazują, że człowiek może się porywać na próbę kształtowania klimatu. Co więcej człowiek próbuje to robić poprzez narzucanie na niektóre narody głupich ograniczeń, których przestrzeganie przez Polskę można nazwać tylko frajerstwem.

 

Teraz okazuje się, że geoinżynieria może mieć poważny wpływ na opady deszczu na całym świecie. Zwraca na to uwagę organizacja National Center for Atmospheric Research (NCAR).  Specjaliści NCAR twierdzą, że geoinżynieria, która jest nierzadko postulowana w celu zmniejszenia ilości promieni słonecznych docierających do powierzchni Ziemi jest niebezpieczna dla klimatu.

 

Niektórzy postulują stworzenie specjalnych centrów, w których będzie dochodziło do emisji związków siarki do atmosfery, na przykład za pomocą ogromnych "sztucznych wulkanów" składających się z wytwórni związków siarki i rury podwieszonej do balonu stratosferycznego. Inni maniacy proponowali, aby do atmosfery wprowadzać aerozole za pomocą statków oceanicznych, których ogromne kominy zostawiają siatkę smug, która potem mogłaby dać początek większemu zachmurzeniu a więc też obniżeniu temperatury.

 

Najbardziej popularną teorią geoinżynieryjną jest wykorzystanie do tego celu lotnictwa. Praktykują to od dawna Rosjanie, którzy opryskują niebo nad Moskwą jodkiem srebra, który zapewnia błękit nad głowami podczas defilad. Tutaj jednak mówimy o opryskach na większa skalę. Oficjalnie nic takiego nie ma miejsca, ale nieoficjalnie wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „chemtrails” i nagle może się okazać, że wiele osób wierzy w to, iż opryski rzeczywiście są wykonywane.

 

Naukowcy z NCAR odkryli jednak, że tego typu emisje dodatkowych aerozoli do atmosfery mogą pogorszyć tylko sytuacje wywołując dodatkowo wyjątkowo nieprzyjemne efekty uboczne. Z modeli matematycznych wynika, że problem polega na zmianie wielkości opadów. Geoinżynieria wysusza atmosferę redukując poziom parowania.

 

Jak wiadomo podstawowym gazem cieplarnianym jest para wodna, więc efekt ochłodzenia taki jak po wybuchu Pinatubo w 1991 roku polega też na tym, że zdławiona została cyrkulacja termohalinowa. Tylko, że erupcje wulkaniczne oddziałują w atmosferze tylko przez określony czas, a tu mowa jest o stałych działaniach polegających na emisji aerozoli do wyższych partii atmosfery. Celem tych działań będzie chyba uzyskanie globalnej temperatury zatwierdzonej przez jakąś komisję. Zaiste w dziwnym świecie przyszło nam żyć.

 

 

 

Źródło: http://www.naturalnews.com/042875_geoengineering_climate_change_decreased_rainfall.html#

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika AMRAAM

kizia napisał: zaraz pojawi

kizia wrote:

zaraz pojawi sie kilku ludzi wysmiewając ten fakt... maja nicki kostek venture i paru innych niezarejestrowanych...

A ty gości widzę, że co artykuł zmieniasz nicka. Boisz się czegoś czy wstydzisz?

Portret użytkownika PROROK

AMRAAM napisał: kizia

AMRAAM wrote:

kizia wrote:

zaraz pojawi sie kilku ludzi wysmiewając ten fakt...maja nicki kostek venture i paru innych niezarejestrowanych...

A ty gości widzę, że co artykuł zmieniasz nicka. Boisz się czegoś czy wstydzisz?

wstydzę się za... ciebie papugo...
 

Portret użytkownika zxcvbnm

Cyklon Bałtycki który już

Cyklon Bałtycki który już przepowiadam trochę czasu, przeszkodzi Geoinżynieri i bardzo dobrze.
Mam nowe wiadomości na temat Cyklonu Bałtyckiego. Na 45 % zaczyna już się formować. Oczywiste jest że media nic nie powiedzą bo kto mi by uwiezył. Obecnie nad Polską i Skandynawią są dwa niże które nad bałtykiem zaczynają się mieszać. Jeżeli to się teraz utworzy to będą dobre warunki do obserwacji komety ISON, odrazu na przynajmniej dwa tygodnie napłynie ciepłe PPk, będzie to również oznaczać brak stratusów (Hura!)
Oprócz tego mam dwie daty: 23-26 oraz 1.XII - 7.XII 

Portret użytkownika Mojeimię44

Powiedz mi dlaczego marsz w

Powiedz mi dlaczego marsz w święto niepodległości zorganizowany przez narodowców jest zawsze najliczniejszy i zawsze oczerniany przez main-media? Ja ci odpowiem. Nikomu z władzy nie zależy na patriotach i na patriotycznych zachowaniach bo trzeba wyprzedać masonom do końca nasz dobytek narodowy! Najlepsza wogóle jest ta reklama z "Ryśkiem"  cyt.  "... bo kiedyś to było państwowe tzn. niczyje". To jest szczyt zakłamania bo państwowe tzn. nasze wspólne i pytanie do was. Ile z tego dostaliście po prywatyzacji? Podwyższone podatki, czy wyciagnięte fundusze z OFE....... ? Niezła wypłata za pracę po wojenna naszych dziadków i rodziców ^^. Nasze czyli ich!

Portret użytkownika zxcvbnm

Ludzie się w końcu biorą za

Ludzie się w końcu biorą za rząd. To co robi PO to zamach na polskę. Wszyscy wiemy że TV kłamie i to bardzo dużo.
Nasz pan i władca ukochany Kim Ch.. Tusk wspierany przez Związek Socialistycznych Państw Europejskich chce by żyło się lepiej... NWO. Najgorsze że niema normalnych parti/ludzi do władzy w polsce (Może oprócz JKM i Cejrowskiego). Wysługujcie się KC PZPR PO-PIS-PSL-SLD-TR obcemu kapitałowi bo przecierz jesteście tylko marionetkami w rękach "onych".

Skomentuj