Amerykańska armia postanowiła utajniać informacje na temat asteroid i komet

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Armia USA zapowiedziała właśnie, że zaprzestanie publikowania informacji na temat planetoid, asteroid, komet i innych obiektów kosmicznych wchodzących w atmosferę ziemską.

 

Danymi armia dzieliła się przez ostatnie 15 lat. Astronomowie mieli dzięki temu dostęp do tego, co wykryły satelity wojskowe. Ostatnia decyzja wojskowych spowodowała, że wszystko, co wykryją te satelity będzie niedostępne dla publiczności i opatrzone klauzulą poufne.

 

Społeczność naukowa jest zaskoczona takim obrotem sprawy. Liczne są głosy sprzeciwu i nawoływanie do porzucenia tej decyzji nazywając ją błędną. Stwierdzono też, że te zmiany są bardzo dziwne, ponieważ następują nagle. Ich wynikiem będzie utrata synergii naukowców i wojskowych w kwestii tak fundamentalnej jak obrona Ziemi przed kosmicznymi zagrożeniami.

 

Zwrócono też uwagę, że brak transparentności w tej dziedzinie będzie pożywką dla rozmaitych teorii spiskowych, których zwolennicy, tą jedną decyzją, uzyskali legitymizację do spekulacji i wzmagania strachu przed nieznanym.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kamilak

Utajnjają bo sobie nie radzą

Utajnjają bo sobie nie radzą z obiektami spadającymi na Ziemie, najlepszym przykładem jest Czelebańsk. Okazali się za mało kompetentni żeby odkryć że tak duże ciało leci w stronę ziemi a potem mieli z tego względu problemy że nie poinformowali ludzi o takim niebezpieczeństwie. Teraz mają takie problemy z głowy.

Portret użytkownika Mojeimię44

Dziwne, że robią to teraz

Dziwne, że robią to teraz kiedy 3 obiekty latające (tzw. komety) są zaledwie o włos od ziemi (w rozmiarze wszechświata) i zbliżają się do niej .  Wy myślcie swoje a ja wiem swoje! NASA to też instytucja wojskowa i od niej zależna więc cichosza będzie nawet od niej.  Poczekamy, zobaczymy do końca tego roku myślę, że wiele się zmieni! Nic więcej nie zobaczycie i nie usłyszycie bo by wam włosy dęba stanęły. ludzie zbyt dużo już i tak wiedzą więc lepjej ich nie informować o nowych wydarzeniach. Anarchia i strach na ulicach to rzecz najgorsza dla władzy i być może dla społeczeństwa.

Portret użytkownika qmaty

Nie napisałeś nic nowego i

Nie napisałeś nic nowego i odkrywczego. Każdy będący na bieżąco w temacie wie o co chodzi. Jest kilka mocnych poszlak wskazujących na to, że w ciągu najbliższych 3 miechów, będzie boom. Cieszmy się że mieszkamy w Europie i nie nad oceanem.

Portret użytkownika zibi1973

Ej excar widocznie musi być

Ej excar widocznie musi być inaczej że wierzą nawet obcy i pokazują znaki krzyża widziałeś jedno z moich zdięć,jesteś w błędzie ale masz też swoje słowo chcesz wierzyć nie chcesz twoja sprawa,uważaj żebyś z tej swojej wiary w nic nie prześmiergnoł bo się możesz popsuć

Strony

Skomentuj