Amerykańska armia postanowiła utajniać informacje na temat asteroid i komet

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Armia USA zapowiedziała właśnie, że zaprzestanie publikowania informacji na temat planetoid, asteroid, komet i innych obiektów kosmicznych wchodzących w atmosferę ziemską.

 

Danymi armia dzieliła się przez ostatnie 15 lat. Astronomowie mieli dzięki temu dostęp do tego, co wykryły satelity wojskowe. Ostatnia decyzja wojskowych spowodowała, że wszystko, co wykryją te satelity będzie niedostępne dla publiczności i opatrzone klauzulą poufne.

 

Społeczność naukowa jest zaskoczona takim obrotem sprawy. Liczne są głosy sprzeciwu i nawoływanie do porzucenia tej decyzji nazywając ją błędną. Stwierdzono też, że te zmiany są bardzo dziwne, ponieważ następują nagle. Ich wynikiem będzie utrata synergii naukowców i wojskowych w kwestii tak fundamentalnej jak obrona Ziemi przed kosmicznymi zagrożeniami.

 

Zwrócono też uwagę, że brak transparentności w tej dziedzinie będzie pożywką dla rozmaitych teorii spiskowych, których zwolennicy, tą jedną decyzją, uzyskali legitymizację do spekulacji i wzmagania strachu przed nieznanym.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Alaje

Przyjmując zupełnie inną

Przyjmując zupełnie inną teorię na temat pracy naszego układu słonecznego trzeba sobie uświadomić, że weszliśmy obecnie w nieznaną sferę nikomu, zamydlanie oczu ludziom już nie da upragnionych rezultatów. Zobacz film "Prawda! Ziemia nie obraca się wokół słońca PL"

Portret użytkownika Wiedźmin Kosmosu

Alaje napisał: Przyjmując

Alaje wrote:

Przyjmując zupełnie inną teorię na temat pracy naszego układu słonecznego trzeba sobie uświadomić, że weszliśmy obecnie w nieznaną sferę nikomu, zamydlanie oczu ludziom już nie da upragnionych rezultatów. Zobacz film "Prawda! Ziemia nie obraca się wokół słońca PL"

 jestes głupia do^n-tej

Portret użytkownika Cezar

Hakerzy beda gora i z hakuja

Hakerzy beda gora i z hakuja tych syjonskich ciuli do potegi entej,ale znajdzie sie taki nastepny Snowden i rozpierdzieli ich tajnosc az bedzie huczec.
Walic na tych USAowskich debili,sami we wlasnym smrodzie udusza sie,a prawda jest taka ze juz sie dusza.
Spokoj bedzie tez jak wszystko bedzie jawne i ogolno dostepne,a jak jest ogolno dostepne to i niema spiskow.

Portret użytkownika zibi

Najlepiej utajnić wszystko bo

Najlepiej utajnić wszystko bo po co mamy wiedzieć kiedy coś nam zląduje na dachu, wszystkie te niby meteoryty to są ci na zdięciach które zrobiłem z kamery co nagrałem,było ponat 1000 upadków tych  niby meteorytów czyli tej obcej cywilizacji, poprostu się tu zlatują dla czego nie wiem,ty radziu już nic nie odpowiadaj już się wypowiedziałeś po komentarzach widać twoją odpowiedz, może niech ocenią internauci http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d4918adaee20c8af.html                                                 

Portret użytkownika MarcinW

Zmiany te nie są bardzo

Zmiany te nie są bardzo dziwne, prawdopodobnie armie rozważają wykorzystanie asteroid jako broni, po uderzeniu meteora z czelabińska, armia rosyjska a teraz jak widać armia USA całkowicie zmieniły politykę odnośnie zagrożeń z kosmosu.  Być może już ktoś dysponuje taką technologią, wystarczy trochę zmienić orbitę obiektów które są na kursie kolizyjnym z ziemią by zniszczyć jakieś nielubiane miasto, możliwe nawet że Rosjanie w Czelabińsku zrobili pierwszy test takiej broni a przy okazji dali pretekst do zwiększenia funduszy i dalszego rozwijania "obrony" przed kosmicznymi obiektami.

Portret użytkownika Sebex

Dajcie już spokuj z tym

Dajcie już spokuj z tym straszeniem.
Nagle wszystkim dupy się palą, że coś pierdyknie w ziemię. Nie było sprzętu, satelit i pseudo naukowców ("amerykańskich" zwłaszcza) i był spokuj. Nagle wielkie hallo, że coś leci i spadnie. Walnie to walnie ludzie róbmy swoje i przestańmy zadzierać te nasze nosy, że my niby tacy ważni i powinniśmy przetrwać. Właśnie jedyne czego ta planeta potrzebuje to oczyścić się z tego wielkiego G jakim jest nasza przecudna i wszechwiedząca rasa baranów do kwadratu. Smile

Strony

Skomentuj