Izrael jest zagrożony poważnym trzęsieniem ziemi, a nawet tsunami

Kategorie: 

Źródło: sxc.hu

Eksperci sugerują, że Izraelowi nie zagrażają jedynie nieprzychylni jego istnieniu Arabowie, ale przede wszystkim aktywność sejsmiczna, której do tej pory nikt nie traktował, jako coś groźnego. Naukowcy ustalili jednak, że kraj ten, a w szczególności jego północna cześć, jest poważnie zagrożony trzęsieniem ziemi, które może wywołać skutki gorsze od wojny. 

 

Zagrożenie jest na tyle być poważne, że służby izraelskie zaplanowały na przyszły tydzień specjalne ćwiczenia, które maja pomóc przygotować się na wystąpienie takiego niekorzystnego zjawiska sejsmicznego.

 

Sejsmolodzy ustalili, że może dojść nawet do trzęsienia ziemi o magnitudzie przekraczającej 7 stopni w skali Richtera. Ich zdaniem do takiego wstrząsu w okolicy syryjsko-afrykańskiego uskoku tektonicznego dochodzi, co 80-90 lat. Ostatnie duże trzęsienie wystąpiło tam w 1927 roku i wtedy zginęło 300 osób.

 

Żydowscy naukowcy twierdzą, że takie zjawisko współcześnie wywołałoby skutki bardziej destrukcyjne niż wojna. Ich zdaniem nie powinno się pytać czy do tego dojdzie, tylko kiedy i dodają, że jest to kwestią czasu. Wstrząsy, o ile wystąpią na wybrzeżu, mogą też wywołać tsunami, które nawiedziłoby gęsto zaludnione wybrzeże Morza Śródziemnego. Uczeni podkreślają z całą mocą, ze nie jest to wyimaginowane zagrożenie.

 

W przyszłym tygodniu w Izraelu rozpoczną się ćwiczenia na duża skalę, których celem będzie przetestowanie sposobów radzenia sobie z tak dużymi katastrofami naturalnymi. Według scenariusza służby ratunkowe muszą sobie poradzić z 7 tysiącami ofiar, 70 tysiącami rannych i 170 tysiącami osób bez dachu nad głową.

 

 

 

Ocena: 

2
Średnio: 2 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika AMRŚP

Nie ma linka... Nie ma

Nie ma linka... Nie ma informacji, To tajne operacje dla tych co zostali wygnani ze wzgórz Golan w wyniku porozuminia z palestyńczykami.. Jak myslisz dlaczego był w latach 2004 do 2007 "buum" budowlany? Nie sadzisz chyba, że przesiedlono ich do Tel Avivu...
 OCzywiście, że dostali nie tylko kredyty na zagospodarowanie się ale równiez w Agencjach rzadowych m.in. w ARIMR pojawiło się full młodziezy po studiach i bez..,  takiej ... czarnookiej i ciemnowłosej rasy z specyficznym kształtem oczu i nosa... Znam ich i bylismy zdziwieni skąd taka ilośc tych osób nagle sie zatrudniła.. 2004 rok to uruchomienie wielu programów wsparcia przez agencje rolnicze etc..
 Linków nie ma, jest kojarzenie faktów..
 Teraz nie ma Buuum.. bo programy się wyczerpały i USA ma debet...
 Szacuję, że ok. 2 mln dwupaszportowców, o podwójnym obywatelstwie pojawiło sie w Polsce w ostatnich 10-ciu latach...
 No i zaczęło się bardzo.. h****wo..

Portret użytkownika jaa

Widzę, że wielu lubi narzekać

Widzę, że wielu lubi narzekać na Żydów, że tacy owacy i tak dalej. Tylko dziwne czemu Polacy hołdują czyli nie tylko popierają ale wręcz wspierają religię pochodzenia żydowskiego. A do tego oddają cześć ich sposobowi postrzegania świata. Skoro to robicie to nie dziwcie się, że jesteście od nich zależni. Chcecie się od nich odzależnić to musicie wypracować własny dostęp do energii sprawczej. Niezależny od każdej innej wiary czy religii. To jest takie proste, że tylko uzależnieni od innych nie potrafią na to wpaść.

Portret użytkownika Zenek

1. Nie płakałem po gieremku

1. Nie płakałem po gieremku po reszcie satanistów też płakać nie będę. Diabeł yahwe was przygarnie po swojej "prawicy" w kociołku pełnych ochydy i obrzydliwości.
 
2. Zapowiedziane jest w Bibli iż każdego żyda czy filosemite pochłonie piekło i jak widac ten dzień się zbliża. Dzień Kary Boskiej i Sądu nad przeklętymi "wybrańcami".

Strony

Skomentuj