Europejscy ornitolodzy twierdzą, że ptaki nie odlatują na zimę

Kategorie: 

Źródło: dreamstime.com

Jak donoszą litewscy ornitolodzy, ptaki nie odlatują na zimę jak w latach poprzednich. Specjaliści ze stacji ornitologicznej Vente są zaniepokojeni, bo nie widziano takiego zjawiska od 90 lat pracy ich jednostki.

 

Naukowcy obawiają się, że nieprzystosowane do zimna ptaki po prostu zginą. Może też dojść do sytuacji, gdy w końcu zdecydują się na odlot, ale będzie już za późno i nie przetrwają tego ze względu na ochłodzenie, którego się najwyraźniej nie spodziewają.

 

Litewscy specjaliści twierdzą, że ptaki są zdezorientowane z powodu zmian klimatycznych. Bardzo możliwe, że późna wiosna i ciepła jesień spowodowała, że ich zegary biologiczne reagują odmiennie niż zwykle. Przesunięcie pór roku skutkuje zmianami w terminie lęgu tych zwierząt. Innymi słowy później wykluły się pisklęta, więc później niż zwykle rozpoczną się migracje.

 

Uczeni twierdzą, że doszło też do znacznej redukcji populacji ptaków. W zeszłym roku w obrębie wspomnianej litewskiej stacji ornitologicznej policzono 73 tysiące ptaków a w tym tylko 40 tysięcy. Rok temu zaobrączkowano 20 tysięcy osobników a teraz tylko 8 tysięcy.

 

Nikt nie potrafi powiedzieć, co się dzieje, ale ewidentnie obserwujemy jakiś dramatyczny spadek populacji tych stworzeń. Specjaliści spekulują, że może to być skutek zmian składu powietrza. Niewątpliwie dziwne zachowanie ptaków wskazuje na jakieś fundamentalne zmiany w otoczeniu, których jeszcze nie dostrzegamy, ale kłopoty tych zwierząt mogą się odbić również na ludziach, tylko na razie tego nie sposób powiedzieć jak.

 

 

Źródło: Life.ru

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika zak33

Witam ! Tak sie dziwnie

Witam !
Tak sie dziwnie złożyło ,że własnie wczoraj przyleciał do gniazda które znajduje się przy naszym płocie bocian .Mieszkam tu kilkanascie lat ale nigdy się nie zdarzyło ,żeby ponownie i to w drugiej połowie października zjawił się taki gość . Dzisiaj rano już go nie było , zobaczymy wieczorem . Nadmienię ,że mieszkamy nad samym morzem - środkowe wybrzeże .

Portret użytkownika MOBIS1

Czy mozesz napisac o jaki

Czy mozesz napisac o jaki kataklizm chodzi ,czy ma cos wpólnego kometa? Wiem ,ze komety zawsze cos ze soba niosły. Moze powiem tak ,ze jestem tez ciekawy co bedzie. wydaje mi się ,że ma to coś wpólnego z proroctwami ,że one się wypełnią na naszych oczach.

Portret użytkownika pedros

Proponuję układ - jeśli nie

Proponuję układ - jeśli nie będzie zimą żadnego kataklizmu, przyznasz publicznie, że to jednak Ty jesteś idiotą i uległeś podstawowemu biasowi o własnej ponadprzeciętności. Jeśli będzie kataklizm - ja się do tego przyznam. 
 
Oczywiście ptaki nie odlatują, bo jak sami naukowcy stwierdzili, ich zegar biologiczny został zaburzony przez nieistniejące w waszym ograniczonym mniemaniu globalne ocieplenie. 

Głosuj przeciw
-3
Portret użytkownika dr.oz

Debilu juz raz popisales sie

Debilu juz raz popisales sie z tym tekstem o zonie i bmw,znowu zaczynasz swe kretynskie wywody,zmien portal bo najzwyczajniej ludzi obrazasz,rozumny czlowiek zrozumie za pierwszym razem ,przyglupowi trzeba tlumaczyc to recznie

Strony

Skomentuj