Współczesna medycyna pozwala na wskrzeszanie ludzi nawet po kilku godzinach od śmierci

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Jak twierdzą naukowcy, granica pomiędzy życiem a śmiercią nie jest tak wyraźna jak mogłoby się to wydawać. Wygląda na to, że człowiek może zostać uratowany nawet kilka godzin po jego śmierci, a sama śmierć jest tylko procesem możliwym do zatrzymania.

 

Dr. Sam Parnia ze Stanowego Uniwersytetu w Nowym Jorku z działu intensywnej terapii i opieki powiedział, że gdy dana osoba przestała oddychać a jej serce przestało bić, zawsze oznaczało to śmierć której nie da się już cofnąć. Wychodzi jednak na to iż takie rozumowanie było nieprawdziwe. Śmierć człowieka, jak się okazuje, nie następuje nagle a jest jedynie procesem, który trwa godzinami. Mało tego, proces ten może zostać nawet zatrzymany.

 

Gdy dochodzi do zatrzymania akcji serca a człowiek przestaje oddychać, następuje faza obumierania komórek. Dr. Stephan Mayer, profesor neurologii w Columbia University stwierdził, że proces ten jest tak na prawdę dopiero początkiem śmierci, a uszkodzenie mózgu ze względu na brak tlenu następuje stopniowo. Przywrócenie do życia człowieka jest możliwe dzięki obniżeniu temperatury ciała do 32 stopni Celsjusza. W ten sposób mózg zmniejsza swoje zapotrzebowanie na tlen oraz zatrzymuje proces wymierania komórek.

 

Zdarzały się już przypadki uratowania osób na kilka godzin po wstrzymaniu akcji serca i aktywności mózgu. Ogromne znaczenie ma jednak to jak pacjent będzie leczony po przywróceniu do życia. Nagły przypływ krwi oraz zbyt duża ilość tlenu przedostającego się do mózgu może tak na prawdę pogorszyć stan neurologiczny.

 

 

Wiadomość pochodzi z portalu tylkonauka.pl

 

 

Źródło: http://tylkonauka.pl/wiadomosc/czlowiek-moze-zostac-przywrocony-zycia-nawet-kilka-godzin-po-smierci

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Krzychu

Znowu te pierdoly. Czy na

Znowu te pierdoly. Czy na uniwerkach za takie bzdety daja tez duze granty??
 
Widać dają bo zamaist brac sie do roboty i zrobic cos, pi...szą trzy po trzy!!
 Z glupim rakiem nie potrafia sobie poradzić a poiep...sza coś i jakiś Fankensteinach, banda kuglarzy darmozjadow.
 

Głosuj przeciw
-9
Portret użytkownika Roni Tornado

Rak jest całkowicie

Rak jest całkowicie wyleczalny, ale wcale się nie podejmuje się działań uzdrawiających po to, by chodować populację ludzi wiecznie chorych aby mieć z nich nieprzerwalne krociowe zyski.

Portret użytkownika Pulsar

@Roni Tornado Co Ty za bzdury

@Roni Tornado
Co Ty za bzdury wypisujesz !
Rak nigdy nie był i nie jest wyleczalny !!!!!
Jak by istniało niezawodne lekarstwo na raka, to by przedewszystkim ludzie "władzy" wpierw się na nie leczyli a jakoś nasz rządowy minister zdrowia Pan Zbigniew Religa sobie z tego "cudu" nie skorzystał !!!
Pogłoski o terapii Gersona i amigdalinie (vit B17) powstały przed II wojną światową, gdzie sporo hochsztaplerów i oszustów bawiło się w pseudomedycynę, szczególnie w okresie Wielkiego Kryzysu, gdzie ludzie z biedy imali się każdego zajęcia, a wiadomo, dla cwaniaka i oszusta najłatwiej zarobić na zdrowiu bo na to zawsze jest zbyt. Legenda o lekach antyrakowych przetrwała jednak do dziś i mimo iż nie ma ona podstaw naukowych ma nadal wielu zwolleników.

Portret użytkownika Maleniak

NIe psiocz tylko się

NIe psiocz tylko się dokształć. Z rakiem (każdą odmianą) poradzono sobie już w pierwszej połowie XX wieku. Niestety na wyleczeniu nie zarabia się tak dobrze jak na "leczeniu".
 
PS. Hasła dla google: "terapia Gersona" i "Amigdalina" na początek Smile

Portret użytkownika ArDoR

Słuszna uwaga... i bardzo

Słuszna uwaga... i bardzo doniosła konkluzja z niej płynie.
A kto powiedział że do ciała wraca ta sama dusza?
Czy nie jest to dziwne że po przeżyciu śmierci klinicznej, większość osób się zmienia, zaczyna się interesować czymś innym, pisać książki.
To działa w ten sposób że ciało jest tylko pojazdem, którym może w ciągu jednego zycia podróżować kilka dusz nawet.
Każda wcielona dusza ma dostęp do mózgu, więc ma pamięć i może całkiem nieźle udawać pierwotnego właściciela...
 

Strony

Skomentuj