Kolejne silne trzęsienie ziemi w Pakistanie

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Liczba ofiar trzęsienia ziemi w pakistańskim Beludżystanie przekroczyła już 500 osób a tymczasem w tej samej okolicy doszło do kolejnego silnego trzęsienia ziemi o magnitudzie zbliżonej do 7 stopni w skali Richtera.

 

Dzisiejszy wstrząs wystąpił o godzinie 7:34 czasu uniwersalnego a jego magnitudę zależnie od instytutu szacuje się na 6,7 do 7,2 w skali Richtera. W tej chwili jest jeszcze za wcześnie, aby mówić o ofiarach tego nowego trzęsienia ziemi, ale biorąc pod uwagę, że zjawisko sejsmiczne z 24 września spowodowało, że ponad 100 tysięcy osób straciło dach nad głową można się spodziewać powtórki nieszczęścia, zwłaszcza, że wstrząsy były dosyć płytkie.

 

Sejsmolodzy zastanawiają się co takiego dzieje się w południowym Pakistanie, że wyzwalane są tak silne i płytkie wstrząsy. Nie wyklucza się, że może za tym stać jakaś nieznana dotychczas aktywność wulkaniczna. Wskazuje na to również zdumiewające zjawisko jakie towarzyszyło pierwszemu silnemu wstrząsowi w tej okolicy, do którego doszło w ciągi ostatniego tygodnia. Chodzi oczywiście o wyspę, która nagle pojawiła się na Morzu Arabskim.

Dzisiejszy wstrząs wskazuje na to, że aktywność sejsmiczna w tym rejonie nie ulega rozproszeniu, a wręcz nasila się, co może powodować kolejne problemy dla mieszkańców tej okolicy.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika zibi1973

A harrp w stanach huragan

A harrp w stanach huragan  katrine też  wywołali w chinach trzęsienia wywołują i na całym świecie daj spokój człowieku skąd ty to wziołeś, stany by sami się chcieli ugotować,a wulkany te od 3 lat w stecz co wysadziły te 381 to też harrp wrzuć na luz i poczytaj wsteczne strony zmiany na ziemi i sobie wmawiaj że to harrp

Skomentuj