W Chinach nasilają się ataki szerszeni na ludzi, jest już 18 ofiar

Kategorie: 

Źródło: kadr z Youtube

Aż 18 osób zginęło po licznych atakach szerszeni, do których doszło w środkowych Chinach. Są też setki rannych. Świadkowie donoszą o dantejskich scenach, jakie rozgrywały się na ulicach chińskich miast.

 

Według doniesień osób poszkodowanych owady atakowały zaciekle bez większego powodu a nawet goniły ofiary przez setki metrów. Niektórzy zostali ukąszeni nawet 200 razy. Wszystkie przypadki śmierci w wyniku ukąszeń, o których wiemy miały miejsce w mieście Ankang.

 

Szerszenie to bardzo niebezpieczne owady, których toksyczny jad, wstrzykiwany podczas użądlenia, wywołuje wstrząs anafilaktyczny i niewydolność nerek. Specjaliści apelują, żeby każdy, kto doznał przynajmniej 10 użądleń powinien zgłosić się do lekarza.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Ja

Nic dziwnego, szerszenie

Nic dziwnego, szerszenie żywią się owadami, owocami, itp. a skoro Chinczycy wytłukli pszczoły "które równiez stanowią pozywienie dla szerszeni" to postanowiły odwdzięczyć się tym którzy pozbawili ich jednego z rodzajów pokarmu ;]

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika Olo

W Chinach od lat dążą do

W Chinach od lat dążą do depopulacji. Już nawet pomjam fakt że rodzina tam może mieć jedno dziecko. Jakimś dziwnym trafem co chwilą jakąś katastrofa czy to powódź trzęsienie lawiny blotne osuniecia ziemi a teraz ataki zmutowanych owadów. I zawsze pełno ofiar.

Strony

Skomentuj