Islamiści zniszczyli w Egipcie starożytny chrześcijański klasztor

Kategorie: 

Zdewastowane wnętrze koptyjskiego kościoła

Koptyjskie kościoły znowu płoną w Egipcie. Islamiści są rozwścieczeni po odsunięciu od władzy ich faworyta, prezydenta Mursiego. W wielu miejscach kraju dochodzi do prześladowań chrześcijan. W południowym Egipcie, w miejscowości Dalga, spalono starożytny klasztor koptyjski.

 

Klasztor Matki Boskiej i Abrahama znajduje się na wzgórzu nad miastem. Został spalony i splądrowany. Według jednego z mnichów płonął przez trzy dni, a grabieże trwały tydzień. Islamiści rozkradli też wszystko z podziemnej kaplicy, której wiek wynosi około 1600 lat.

 

Rabusie spodziewali się znaleźć tam skarby, ale odnaleźli tylko starożytne miejsce pochówku. Nie potrafili tego uszanować i zbezcześcili kaplicę a potem ukradli wszystko włącznie z wyłącznikami i kablami elektrycznymi. Mnisi zastali straszny widok, wiele szczątków ludzkich i relikwii przemieszanych i porozrzucanych w bezładzie.

 

Islamiści zaatakowali też 40 domów i sklepów należących do Koptów. Wiele chrześcijańskich rodzin uciekło z miasta. Arabski tłum rabował tez inne kościoły w tym anglikański i katolicki. Ich kaplice również zostały spalone.

 

Dalga to jedyne miasto w tej części kraju gdzie Islamiści mogą sobie na coś takiego pozwolić. Jest tam 120 tysięcy mieszkańców i 20 tysięcy Chrześcijan. W sumie aż 35 kościołów zostało zaatakowanych a 19 z nich spalono. Zniszczono też co najmniej 6 chrześcijańskich sierocińców i szkół. Eksperci nie ukrywają, że rosnące animozje między Islamistami i Chrześcijanami są bardzo niebezpieczne i mogą prowadzić nawet do kolejnego islamskiego powstania w tym kraju.

 

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika TUAN

jeszcze ze sto lat i to sie

jeszcze ze sto lat i to sie zmieni .cała ta święta wojna.u nas też jescze do niedawna palono na stosie niewiernych.młodzi ludzie pochodzący z krajów islamskich a wychowani od małego na zachodzie nie są już tacy zaślepieni całym tym dziadostwem.mochery dżichadu odejdą  do swego allacha i będzie wszystko git .szkoda że my tego nie zobaczymy

Portret użytkownika TUAN

jeszcze ze sto lat i to sie

jeszcze ze sto lat i to sie zmieni .cała ta święta wojna.u nas też jescze do niedawna palono na stosie niewiernych.młodzi ludzie pochodzący z krajów islamskich a wychowani od małego na zachodzie nie są już tacy zaślepieni całym tym dziadostwem.mochery dżichadu odejdą  do swego allacha i będzie wszystko git .szkoda że my tego nie zobaczymy

Portret użytkownika ozyrys

dokładnie ,to oni za tym

dokładnie ,to oni za tym stoja i napuszczaja jedną wielka sekte przeciw drugiej,a wszyscy dają się robić w balona.
Nic nie jest tym co widzicie ,nic nie jest tą prawdą ,które Wam sprzedają media.
Obudźcie się ,a nie powielajcie przygotowanych dla was schematów myślowych i emocjonalnych.
Nie dajcie sobie wmawiać ,że żaba ma sierść.

Portret użytkownika SurvivorMan

Ze szmatogłowymi w Polsce też

Ze szmatogłowymi w Polsce też będzie problem... Właściwie już jest problem, pomimo tego że stanowią na tą chwilę zaledwie 1% społeczeństwa... Dlaczego już jest problem? Bo szmatogłowym w naszym kraju (tak jak na Zachodzie) pomaga rząd i kodeks karny! Piękny przykład sprzed roku z Olsztyna... Dwóch mężczyzn naklejało wlepki z hasłem "WRACAJCIE DO DOMU ARABSCY TERRORYŚCI" w budynkach zamieszkiwanych przez muzułmańskich studentów... Sprawcom, 25-letniemu studentowi i 28-letniemu pomysłodawcy "przestępstwa" postawiono zarzut NAWOŁWANIA DO NIENAWIŚCI NA TLE NARODOWOŚCIOWYM, ETNICZNYM I RASOWYM... "Naklejkowym bandytom" groziło 2 lata pozbawienia wolności, ale wyszli za poręczeniem majątkowym...
Na podstawie analizy tego, co dzieje się dziś w Anglii czy Francji można wnioskować, że gdyby w Olsztynie było odwrotnie i muzułmanie przykleiliby wlepki z jakimś hasłem typu "Szariat dla Polski! Precz z niewiernymi", nie byłoby żadnego postępowania, żeby nie drażnić mniejszości religijnej!
W Europejskich krajach, w których już dziś dochodzi do spięć między muzułmanami a "niewiernymi" tubylcami, ci drudzy mają tak na prawdę dwóch wrogów: szmatogłowych i własny rząd! U nas jest to samo...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Xystos

HISTORYCZNA

HISTORYCZNA SPRAWIEDLIWOSC
 
to Koptowie wymordowali Egipskich Kaplanow (de facto uczonych)
spalili zwoje zawierajace wiedze do ktorej dopiero teraz chwiejnym
krokiem zdobywamy,zniszczyli Egipskie Swiatynie ktore byly owczesnymi
osrodkami nauki
a teraz mielibysmy ich zalowac?ze Muzulmanie postepuja z Koptami
podobnie ?
 
wszystko co wiemy o grekach i ich kulturze i nauce-wiemy z arabskich
tlumaczen tychze
 
pozatem Egipscy Koptowie sa w identyczny sposob zezwierzeceni w stosunku
do swych kobiet jak ich Muzulmanscy ziomkowie
 
JA KOPTÓW NIEZALUJE !

Portret użytkownika aaaaaa

Nie no to juz przesada, czyli

Nie no to juz przesada, czyli teraz katolików powinni wymordować poganie w odwecie za przymusowe chrześcijaństwo?.  I pierdolisz głupoty o zezwierzeceniu koptystów w stosunku do swoich kobiet.  Wiesz tyle ile twoj ciapaty stary wbił całej waszej 15 osobowej gromadce do głów gwałcąc  swoja 5 żone i siedzac na zasilku. Bo tylko tyle potraficie, dla was Koran to pancerfaust i kałach które kupujecie de facto od niewierych bo sami to potraficie owce tylko pokroic i opierdolic w bułce ewentualnie pokrecic sie w kolo kamienia raz w zyciu. Według was cały swiat to zło - a wy kurwa samo dobro dajecie?? 

Portret użytkownika Baari

  PROGRAM MINIMUM DLA

 
PROGRAM MINIMUM DLA PRZECIWSTAWIENIA SIĘ ISLAMISTYCZNEJ ZARAZIE W EUROPIE:

1. WYZNAWCOM ISLAMU ZAPEWNIĆ TAKI POZIOM SWOBÓD RELIGIJNYCH JAKI CHRZEŚCIJANIE MAJĄ W ARABII SAUDYJSKIEJ

2. ZDELEGALIZOWAĆ W EUROPIE WSZELKIE ORGANIZACJE ISLAMISTYCZNE.

3. ZAKAZAĆ FUNKCJONOWANIA SZKÓŁ KORANICZNYCH PRZY MECZETACH.

4. OBJĄĆ ŚCISŁYM OFICJALNYM NADZOREM WSZELKĄ AKTYWNOŚĆ ISLAMISTÓW ORAZ FUNKCJONOWANIE MECZETÓW.

5. W PRZYPADKU STWIERDZENIA JAKIEJKOLWIEK DZIAŁALNOŚCI ANTYPAŃSTWOWEJ - MECZETY ZAMYKAĆ ZAŚ OSOBY WINNE ALBO DEPORTOWAĆ DO KRAJU POCHODZENIA ALBO SKAZYWAĆ NA DŁUGOLETNIE (MINIMUM 25 LAT) WYROKI WIĘZIENIA BEZ PRAWA DO PRZEDTERMINOWEGO ZWOLNIENIA.

Portret użytkownika lelek

W zupełności się zgadzam.

W zupełności się zgadzam. Kilka miesięcy temu dwóch islamistów mieszkających w Francji pobili młodego francuza tylko dlatego, że jadł przy nich kanapkę z szynką. Jak to uzasadnili godziło to w ich wiarę. Francja jednak nic nie może zrobić z obaw na zamieszki. Tak islamiści dziękują Franuzą za możliwość mieszkania w ich kraju. Dla mnie ten naród nic nie potrafi zrobić nie wprowadził żadnych rowiązań technologicznych. Nie rozwijają się chyba, że rozwojem można nazwać religię i ich fanatyzm. Powinni miec ograniczenia w każdym Państwie a jak się nie podoba to deportacja. to oni mieszają u nas nie my unich.

Portret użytkownika Krzysztof Piotr

  Islamiści sami zaczęli

 

Islamiści sami zaczęli walkę na tle religijnym, a przyznam szczerze nic mnie tak nie ucieszy jak wyrzucenie tego tałatajstwa z Polski na znak sprzeciwu wobec całego żydo-świata. Przykładem będzie czy to Komorowski czy Kaczyński, a to tylko wierzchołek góry lodowej. Najpierw chcą grzecznie się wprosić na krzywy ryj, a jak ich nie chcą to pokazują prawdziwe oblicze. Nie w tym kraju! Najgorszym jest to, iż znam żydów, którym wstyd za takie zachowanie.

Strony

Skomentuj