Ponad 37% ludzi na świecie ma niewystarczające ilości witaminy D

Kategorie: 

Źródło: www.dreamstime.com
Jak donoszą naukowcy w najnowszym badaniu, ponad jedna trzecia światowej populacji posiada niedobór witaminy D, która ma kluczowe znaczenie dla zdrowia człowieka. Wyniki zostały opublikowane w British Journal of Nutrition.

 

Badanie zostało przeprowadzone przez zespół naukowców z Heidelberg University’s Mannheim Institute of Public Health (MIPH) na grupie 200 osób z 44 krajów. Dr. Kristina Hoffmann, która przewodziła zespołem powiedziała, że wśród 37.3% osób odnotowano niewystarczające ilości witaminy D. Jej najwyższy poziom stwierdzono u mieszkańców Ameryki Północnej.

 

Zaobserwowano również różnice dotyczące wieku w Azji-Pacyfiku i regionach Bliskiego Wschodu a znaczne zróżnicowanie między badaniami w każdym z tych terenów uniemożliwiło naukowcom podjęcie wniosków, dotyczących poziomu witaminy D na poziomie populacji. Powyższe badanie należy do pierwszych tego typu, które skupiają się na ilości tejże witaminy wśród ludzi na całym świecie oraz głównych podgrup populacji.

 

Międzynarodowa Fundacja Osteoporozy (IOF) wyjaśnia, że niski poziom witaminy D ma potencjalny wpływ na zdrowie a w szczególności na mięśnie i kości. Jej niedobory mogą prowadzić do krzywicy wśród dzieci, osteomalacji, osteopenii, osteoporozy oraz zwiększają ryzyko złamań u osób dorosłych. Ponadto, badania wykazały również powiązanie między zwiększonym ryzykiem zachorowania na raka i chorobami układu krążenia a niskim poziomem witaminy D.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Cosiek

Sezonowe zaburzenia afektywne

Sezonowe zaburzenia afektywne (SAD)

Szacuje się, że 35 milionów amerykanów cierpi na SAD, którym światło słoneczne lub terapia pełnym spektrum światła od listopada do kwietnia często poprawiała ich stan psychiczny. Objawy SAD to: ograniczenie kontaktów społecznych, utrata energii, depresja, obniżenie zainteresowania seksem, przybieranie na wadze, przysypianie i cofnięcia. Zdarza się to najczęściej w zimie.
SAD został skutecznie leczony ekspozycją na jasne światło sztuczne o wyższym natężeniu niż występuje zwykle w domu lub w miejscu pracy. Wiele osób, które nie cierpią na SAD mogą mieć jednak sezonowe zmiany, które mogły być wspomagane przez suplementację środowiskiem światła.
 
----------
Liczne badania dowodzą, że płodność i popęd seksualny rosną, gdy światło słoneczne jest najbardziej intensywne. Poziom testosteronu u mężczyzn jest wyższy w lecie. Studia w Boston State Hospital Dr. Abrahama Myerson’a dowodzą, że promieniowanie ultrafioletowe sprawia, że wzrasta poziom męskich hormonów o 120%. Światło ultrafioletowe zwiększa także poziom hormonów żeńskich. Więcej dzieci rodzi się wiosną i więcej preparatów antykoncepcyjnych zakupywanych jest w miesiącach letnich.
---------
Niepłodność jest problemem, który wydaje się, że w ostatnich latach wzrósł. Badania nad terapią światłem sugerują, że ekspozycja na naturalnym świetle zmniejszyła się, a co za tym idzie zmniejszyła się płodność. Średnia oświetleń biur jest znacznie niższa niż intensywność promieni słonecznych i brak pełnego spektrum światła słonecznego.

Portret użytkownika Ja

Bo ludzie to niewolnicy

Bo ludzie to niewolnicy którzy mają siedzieć za biurkami i w innych ciemnych miejscach i być nieszczęsliwi... witamina D zwana jest witaminą słoneczną ;] "choć wielu ekspertów od propagandy uważa że ze słońca to się czerpie znikoma jej ilość nie mającą wpływu na nasze zdrowie ;]"
 
P.S. Słoneczko wytwarza w nas ponadto hormony szczęścia endorfiny oraz "i tu trzeba zanzaczyć szczególony wpływ witaminy z rodziny D - D3" witaminę D3 z D2 "ergocalciferolu" oraz z dehydrocholesterolu, poprawiającą między innymi samopoczucie i regulującą gospodarkę fosforowo - wapniową, a co niektórzy eksperci ignoruja lub wręcz marginalizują na rzecz suplementów produkowanych przez koncerny farmacetyczne które mogą być niebezpieczne ;]

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Strony

Skomentuj