Życie rozpoczęło się na Marsie, twierdzą naukowcy

Kategorie: 

Źródło: sdnet.ru

Naukowcy już wielokrotnie ogłaszali, że w dalekiej przeszłości na Czerwonej Planecie mogły znajdować się znacznie lepsze warunki do życia niż obecnie. Twierdzono również wprost, że Mars mógł być bardzo podobny do obecnej Ziemi. Teraz jeden z naukowców zdaje się popierać teorię panspermii twierdząc, że życie zostało przyniesione na naszą Błękitną Planetę z zewnątrz, a dokładniej z Marsa.

 

W trakcie konferencji, która odbyła się w środę we Włoszech, biochemik Steven Benner powiedział, że życie z Marsa mogło dotrzeć na Ziemię dzięki pyłowi lub cząsteczkom skał, które mogły znaleźć się w przestrzeni międzyplanetarnej na przykład poprzez gwałtowne erupcje wulkaniczne. Zdaniem Bennera, elementy niezbędne do powstania życia były obecne na Czerwonej Planecie - tylko silnie utleniony molibden mógł wpłynąć na powstanie pierwszych organizmów żywych. Taki pierwiastek nie istniał na naszej planecie przed powstaniem życia, ponieważ trzy miliardy temu było niewiele tlenu.

 

Steven Benner twierdzi, że w dalekiej przeszłości na Czerwonej Planecie był tlen, co ma udowadniać, że powstanie tam życia oraz "przeniesienie go" na naszą planetę było o wiele bardziej prawdopodobne, niż gdyby miało dojść do tego procesu na Ziemi. Drugą sprawą jest woda, która trzy miliardy lat temu występowała na Ziemi w nadmiarze. Według Bennera, Mars posiadał odpowiednie ilości wody, która przyczyniła się do powstania życia. Dwa powyższe argumenty mają przemawiać za tym, że życie powstało najpierw na Czerwonej Planecie, a co za tym idzie, życie na Ziemi pochodzi z Marsa.

 

 

 

Źródło: http://news.discovery.com/space/alien-life-exoplanets/did-life-start-on-mars-130828.htm

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Jubiler7521

Pierwsze było życie na

Pierwsze było życie na planecie Tiamat, były tam mięczaki i płazy. Były też stworzenia takie które posiadały rybi ogon, zredukowane kończyny górne i paszczę podobną do krokodylej. Potrafiły w wodzie utrzymać pozycję wyprostowaną. Zredukowane kończyny górne świadczyły o wcześniejszym lądowym trybie życia.
Już na Tiamat (piątej planecie od Słońca) istniały Perły, planeta została zniszczona w celu zasiania życia w tym ramieniu galaktyki.
Później był Mars, w międzyczasie Układ Słoneczny złapał Wenus, na której w innym Układzie Słonecznym było życie. Na Marsie życie zostało zniszczone przez planetoidę, która zerwała atmosferę. Ziemia jest masywniejsza i dlatego atmosfera jest bardziej stabilna.

Portret użytkownika Rod

życie na ziemi skąd sie

życie na ziemi skąd sie wzieło czy to istotne, istotne jest skąd sie wzieli ludzie na ziemi i tu mamy wiele możliwości np . jest  nacja chytra przebiegła mściwa ta  może pochodzić od małpy konkretnie szympansa . można też w swych poszukiwaniach posiłkować sie biblią z niej dowiemy sie że człowiek powstał z prochu i w proch sie obróci i takie tam ble ble ble . natomias jeżeli chcemy poznać prawde czytamy słowiańsko-aryjskie WEDY i już wiemy skąd wzieli sie ludzie na ziemi , proste nie

Portret użytkownika Juszka1980OGL

słowiańskie wedy nie

słowiańskie wedy nie istnieją, jedynie szczątkowe przekazy z których dowiadujemy się o "bóstwach" porach roku życiu codziennym ale nie ma nic na temat "tajnej wiedzy" to są głupowate wymysły niemiaszków którzy stworzyli ideologie do nibywed a teraz to jest powielane i rozszerzana "ta tajna wiedza" 

Portret użytkownika Jubiler7521

Każda zmiana w genomie

Każda zmiana w genomie wiązała się z tworzeniem panteonu bogów, w ten sposób wiedza rezonowała z wiarą. Opiekunem polskiej hologrupy R1a1a7 jest Bóg Perun, to na Y a na Xie Artemida. Cywilizacja Grecka wywodzi się ze Złotej Ery Ludzkości, na Atlantydzie. Słowianie są bezpośrednimi potomkami Atlantów.
Trochę wiem, ale mam problemy z chronologią wydarzeń.

Portret użytkownika AMRŚP

Przekornie zapytam... A skąd

Przekornie zapytam... A skąd się wzięło życie na Marsie...?
"Panspermia"... co za idiotyzm.. Wypuszczę moje plemniki w kosmos puszkując je w jakieś dobrej skałce i poczekajmy na dzieci Angelusa...
Albo włos... włos mi sie jeży jak o tym pomyślę... hehehhhee
 Ja myślę, że zwykłe pomyje ( rozbełtane aminokwasy) pod wpływem katalizy  wyrosną na jaszczurki i takie tam...
W to moge uwierzyć pod warunkiem, że katalizą będzie... myśl Projektanta...

Strony

Skomentuj