Polacy wkrótce stracą część oszczędności, rząd rozważa wariant cypryjski?

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Pojawiają się pierwsze przecieki na temat nowych planów Ministerstwa Finansów. Jak można się było spodziewać podwyżki podatków i kosztów pracy zaaplikowane przez aktualnie rządzących w Polsce, doprowadziły do zmniejszenia konsumpcji, oraz wpływów podatkowych. Budżet idzie na dno, a w takiej sytuacji pojawiają się najdziksze pomysły, aby wyrwać pieniądze obywatelom. Nasi władcy pracują już podobno nad wariantem cypryjskim.

 

Jak wiadomo od 2007 roku Polska zadłużyła się na ponad 350 miliardów złotych. To według dzisiejszego kursu więcej niż 100 miliardów dolarów. Gdzie są te pieniądze? Na dodatek trwa wyprzedaż majątku należącego do skarbu państwa. Już praktycznie dochodzimy do takiej sytuacji, że właściwe nie ma, co sprzedać i pozostały tylko przedsiębiorstwa strategiczne. Potrzeby podatkowe rosną, bo rośnie armia biurokracji, a szeregi urzędników rozrastają się w niekontrolowanym tempie. To właśnie ta bezproduktywna kasta społeczna jest bezpośrednio odpowiedzialna za bezrobocie. Zatrudnienie jednego urzędnika to likwidacja dwóch etatów w normalnej gospodarce.

 

Wszystko wskazuje na to, że sytuacja będzie się tylko pogarszać. Rocznie do samego ZUS-u trzeba dopłacać 50 miliardów złotych a to dopiero początek. Gdy do tego doda się dziurę budżetową, która oficjalnie już sięga 24 miliardów złotych zaledwie po pół roku to widzimy, że finanse tego państwa są w wielkim kłopocie.

 

To dlatego pojawiają się pomysły, aby ukraść pieniądze z OFE, czyli kupić sobie trochę czasu. Prawdopodobnie pod koniec roku 2013 dowiemy się o wzroście podatku VAT, do 25%, co będzie tłumaczone przekroczeniem progu ostrożnościowego. To jeszcze bardziej zdusi konsumpcję i jeszcze bardziej zmniejszy przychody budżetowe. Trudno to jednak wytłumaczyć człowiekowi, który rządzi polskimi finansami i coraz częściej można odnieść wrażenie, że jest to namiestnik obcego kapitału i realizator planu, jaki zagraniczne instytucje finansowe mają dla Polski.

Celem jest zaciąganie długu, który idzie nie wiadomo, na co, bo chyba nie na inwestycje, skoro na to daje nam podobno pieniądze Unia Europejska (nasze zresztą własne składkowe). Wszędzie przecież widać wiele reklam twierdzących, że dzięki funduszom europejskim może się nawet byk ocielić.  Społeczeństwo wierzy w to, że UE coś nam daje, ale UE może tez być motorem wielkiej grabieży, co widzieliśmy na Cyprze. Wiele wskazuje, że nasi rządzący przewidują i taki scenariusz.

 

Plotka, o której można przeczytać w najnowszym wydaniu tygodnika "Do Rzeczy", głosi, że w Ministerstwie Finansów są już złożone projekty ustaw, które zakładają wprowadzenie jednorazowego "podatku" od lokat bankowych oraz tak zwanego "podatku kryzysowego". Jeśli ta informacja się sprawdzi, oznacza to, że wariant cypryjski jest rozważany również dla Polski. Wskazuje to na wzrastające ryzyko, jakie niesie za sobą trzymanie pieniędzy w banku.

 

Fiskus zaczyna się robić coraz bardziej opresyjny z powodu spadku przychodów podatkowych. Zamiast pomyśleć o krzywej Laffera, nasi władcy stosują metodę wyciskania gąbki. Tak należy odbierać zapowiedzi kontroli podatkowych na dużą skalę oraz dziwaczne plany, wedle których to urzędnicy a nie przedsiębiorcy będą decydować, które zakupy w firmach są kosztem a które nie są ich zdaniem potrzebne i służą unikaniu opodatkowania. Gdy do tych pomysłów dodamy planowanie "skoku cypryjskiego" na pieniądze Polaków to objawia nam się sytuacja jakby nasz kraj była pod jakąś okupacją, której istnienia większość społeczeństwa nawet nie podejrzewa.

 

 

 

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika marion7

Zresztą każdy może sprawdzić

Zresztą każdy może sprawdzić "na żywo" w Google Street View. Przypomniałem sobie adres, Wiślna 5, Kraków. Na prawo od Rossmanna, obok drzwi. Proponuję założyć taki wątek, gdzie każdy będzie mógł opisać miejsce, pomnik, tablicę na której w wyraźny sposób można znaleźć informację o takich sekretnych organizacjach jak Grupa Bilderberg czy podobne. Niekoniecznie tylko w Polsce.  

Portret użytkownika Ed

Byłem  przed stanem wojennym

Byłem  przed stanem wojennym szefem solidarności jednego z najwiekszych zakładów w naszym mieście i z tego względu chciałby przeprościc tych , którzy mi wierzyli kiedy mówiłem  że czsy w któryc żyliśmy były złe że jak będziemy walczyć z ze złem które na wtedy otaczło i zwyciężymy będziemy żyli lepiej w wolnm od nieuczcwości kraju, niestety stało się inaczej teraz widzę że władza deprawuje ludzi. Najważniejsze dla poliyków jest to, aby się jak to mówi neładnie nachapać  i dbać o swój wizerunek w mediach.
Znam wielu posłów z naszego okręgu ale żaden z nich nie jest godny zaufania. To jest przykre ale prawdziwe. A jak przyjdzie krach to jak kiedyś powiedział rzecznik rządu  Jerzy Urba oni się wyżywią.
Masa nieudolnych polityków i urzędników to obraz klasy rządzącej w naszym kraju.
Przykre ale prawdziwe.
 

Portret użytkownika Adam88

Dlaczego Polacy, żyją jakby

Dlaczego Polacy, żyją jakby nic się nie działo?, i tak jest k*$%a zawsze, jak trzeba wyjść na ulicę w obronie jakichś debilnych spraw to zaraz jest zadyma a tutaj?. ale nieee, wy wolicie po prostu wyjechać albo zadowalać się ochłapami i żyć chwilą lol. Ale ok, co ja się unoszę, jeszcze Polska nie zginęła....

Jst asertywny. Więc nie oczekuję od  świata moralnści, po prostu zmieniam go sobą. Świat i otaczająca nas rzeczywistość jest taka jaką kreujemy ,więc nie należy oczekiwać czegoś innego niz nasze poglądy.

Portret użytkownika Rodrygo

gwiezdnywendrowca

gwiezdnywendrowca wrote:

Przeciez to zrozumiałe ,że będą Polakom drenowć kieszenie ,Az staną się puste. A wy śpijcie dalej śpijcie miejcie na wszystko wyj…  a już wkrótce pobudka wasza będzie bardzo bolesna. A Rostowski przyjechał do polski na życzenie Her. Tuska nie po to aby Bronic naszych interesów lecz po to aby nas potwornie zadłużyć. I to obecnie widać jak na dłoni. Ewidentnie widać , że jest w Polsce po to aby pilnować interesów zachodnich banksterów. 
http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=52020
http://hej-kto-polak.pl/wp/?p=74867#more-74867
i wy na to pozwalacie

Strony

Skomentuj