Nieudany zamach na prezydenta Wenezueli, wśród oskarżonych jest były agent CIA

Kategorie: 

Foto: www.octavodia.mx
Minister spraw wewnętrznych Wenezueli Miguel Rodriguez Torres poinformował w krajowej telewizji TeleSUR, że prezydent Nicolás Maduro miał zostać zastrzelony 24 lipca przez snajpera. Wśród oskarżonych o próbę dokonania morderstwa jest lider opozycji Henrique Capriles, były prezydent Kolumbii Álvaro Uribe, honduraski polityk Roberto Micheletti oraz był agent CIA Luis Posada Carriles, kubański rewolucjonista który mieszka w USA.

 

Cała operacja została nazwana "Baby" a po zabójstwie Nicolása Maduro planowane było wysłanie 400 najemników, którzy dostaliby się z Kolumbii do wenezuelskiego stanu Zulia. Ich zadaniem miało być dokonanie ataku na obiekty wojskowe i polityczne. W sumie na całą akcję przeznaczono około 2.5 miliona dolarów. Warto przypomnieć, że Nicolás Maduro już wielokrotnie ogłaszał iż jego przeciwnicy będą chcieli zrobić wszystko, aby odsunąć go od władzy, wliczając w to również morderstwo.

 

Jest to już druga próba zamachu na Maduro, który jest prezydentem Wenezueli od prawie czterech miesięcy a poprzednia sytuacja miała miejsce w połowie czerwca, kiedy to aresztwano 9 uzbrojonych kolumbijskich bojówkarzy. Wenezuela i Kuba domagają się od Stanów Zjednoczonych ekstradycji byłego agenta CIA Luisa Posada Carrilesa, który dokonał zamachów terrorystycznych w 1976 i 1997 roku na Kubie.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Nie wierzę ani jednej ani

Nie wierzę ani jednej ani drugiej stronie. Pomimo różnic jakie dzielą dwie główne opcje polityczne zabiegające o władzę w Wenezueli, strony zgadzają się co do tego, że lud trzeba dusić podatkami, zabrać to co posiada w nadmiarze, trzymać na łańcuchu stukniętego, jednostronnie ustalonego prawa oraz zamkknąć mordę jak za bardzo szczeka.

Skomentuj