Drukarki 3D znajdują coraz większe zainteresowanie w przemyśle modowym

Kategorie: 

Buty wydrukowane na drukarce 3D - źródło:www.dezeen.com

Już wkrótce najnowsze kolekcje ubrań tworzonych przez uznanych projektantów mody, będą powstawały za pomocą drukarek 3D. Tempo rozwoju technologicznego jest tak szybkie, że nawet teraz powstają w ten sposób sukienki, buty i biżuteria.

 

Już obecnie powstają niesamowite kreacje z wykorzystaniem technologii druku 3D. Projektantka mody, Iris van Herpen i projektant obuwia, Rem D Koolhaas stworzyli buty, które wyglądają jak korzenie drzewa. To tylko jeden z przykładów wskazujący na to, że w tej branży obecnie już tylko wyobraźnia jest jakimś ograniczeniem.

Niedawno zaprezentowano też pierwszą na świecie wydrukowaną na drukarce 3D sukienkę zaprojektowaną przez projektanta Michael Schmidt i Francisa Bitonti.  Poniżej można zobaczyć film dokumentalny o tworzeniu tej sukienki. Jak twierdza, jej projektanci przy jej tworzeniu wykorzystano ciąg Fibonacciego. Ta konkretna sukienka powstawała na dokładne wymiary modelki, Dity Von Teese.

Rewolucja związana z upowszechnieniem druku 3D może zmienić nasz świat i spowodować, że tworzenie przedmiotów nawet o skomplikowanej strukturze stanie się bardzo proste. Obecnie potrzebne jest jeszcze udoskonalenie tej technologii tak, aby dało się wykorzystywać rozmaite tworzywa, co w zdecydowany sposób poszerzy możliwości tworzenia przedmiotów, butów czy ubrań.

 

 

 

Źródła:

http://designplaygrounds.com/deviants/3d-print-gown-by-by-michael-schmidt-and-francis-bitonti/

http://www.dezeen.com/2013/07/02/3d-printed-shoes-by-iris-van-herpen-and-rem-d-koolhaas/

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika rise31

i będa drukować rodzice takie

i będa drukować rodzice takie butki z drukarek i nabawiać dzieci wadami stóp. Już teraz co czwarte dziecko ma wady a jak wejda drukarki to będzie już co drugie. Obuwie dla dzieci musi być odpowiednie jak buty profilaktyczne dla dzieci a nie jakieś plastikowe butki z drukarki.

Portret użytkownika Poko

Wymienie 2 maszyny krawieckie

Wymienie 2 maszyny krawieckie i jedna dziewiarska na jedna 3kd. Wink
A mnie sie wydaje, ze ktos sobie skroil kolejny monopol.
Moze w koncu ludzkosc zalapie, ze nie musi pracowac po 8 h (albo wiecej).
Teraz musza wymyslic material, ktory mozna przetwarzac kilka razy. Tzn. znudzila mi sie kiecka, wkladam do niszczarki, pozniej do 3D i mam eleganckie gacie na wacie. Wink

Portret użytkownika dąb

Dziwię się , że tak mało jest

Dziwię się , że tak mało jest komentarzy . czy ktoś się zastanawiał , co będzie jak drukarki bedą tak rozwinięte , że będzie można sobie wydrukować co dusza zapragnie ? Co się wtedy stanie ze światem , z przemysłem , gospodarką . Zysk będzie tylko dla programitów , bo nawet drukarki nie trzeba będzie kupować tylko wystarczy jedna która wydrukuje inne drukarki. Zależy też jaki surowiec będzie się wprowadzać do drukarki . Jakaą fajną książkę fantastyczno-naukową można napisać.  Niczym Lem. Ludzkośc np. produkuje ze wszystkiego i zaśmieca Ziemię wszelkimi dobrami bo drukuje bez opamiętania.

Skomentuj