Rekordowy poziom skażenia w zakładzie Fukushima Daiichi

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Operator elektrowni jądrowej Fukushima Daiichi, firma TEPCO, wydała właśnie oświadczenie, z którego wynika, że odnotowano najwyższe poziomy radioaktywnych pierwiastków od czasu wystąpienia tragicznego tsunami i trzęsienia ziem w 2011 roku.

 

Tak jak informowano niedawno, poziomy radioaktywności wykrywanej w wodach gruntowych są bardzo duże. Oznacza to, że prawdopodobnie również Pacyfik jest stale zasilany źródełkiem radionuklidów wstrzykiwanych powoli do ekosystemu i zatruwających wszystkich jego mieszkańców.

 

Poziom radioaktywności strontem jest przekroczony tysiące razy. Próbki te pobierano zaledwie 25 metrów od morza. Poprzednie wyniki pochodziły z odwiertu technicznego wykonanego 30 metrów od morza, więc mówiąc o skażeniu wód gruntowych mówimy o skażeniu Pacyfiku. Wykryto tam skażenie strontem wynoszące aż 4000 bekereli na litr.

 

Japończycy, aby opanować sytuację w Fukushimie, planują budowę sztucznej wiecznej zmarzliny pod reaktorami, aby w ten sposób chronić wody gruntowe i lepiej izolować zagrożenia, jakie wywołuje uszkodzona elektrownia jądrowa. Jest jeszcze jeden ważny warunek uspokojenia tej sytuacji, spokój sejsmiczny w tej okolicy, a wiemy dobrze, że to się nie stanie i kolejne trzęsienia ziemi o sile 6 stopni i większej, mogą doprowadzić do kryzysu na jeszcze większą skalę.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika euklides

Ta bogusia, a jak zobaczą

Ta bogusia, a jak zobaczą zdjęcia z Syrii to pewnie przestaną dozbrajać bandytów, a jak przeczytają artykuł o Afganistanie to zaniechają wojen, a jak posłuchają wywiadu z dobrym ekonomistą to obniżą podatki, a jak obejrzą bajkę Disneya o jelonku Bambi to się rozpłaczą i przejdą na wegatrianizm.

Portret użytkownika pako1205

Jest kwestią czasu,jak

Jest kwestią czasu,jak sytuacja innych zakładów babrających się z "czystą"energią,będzie wyglądała mniej-więcej podobnie do tej opisywanej w artykule.Tępić ten nuklearny syf,a nie budować nowe źródła przyszłego skażenia na terenach,których te brudne łapy jeszcze nie zainfekowały.

Głosuj przeciw
-6
Portret użytkownika ARTUR

Dla przyszłych pokoleń to

Dla przyszłych pokoleń to będzie tragedia ekologiczna , ONZ już 3 razy w ciągu 2 lat podnosiła dopuszczalne dawki skażenia i wygląda na to że więcej norm już nie bedzie , będą wycofane jako niepotrzebne ze względu na totalne skażenie .Nie zapominajmy iż Miedwiediew dał Japończykom propozycję osiedlenia się w Rosji , prawdopodobnie nikt nie powiedział całej prawdy myśląc iż ziemia bardzo szybko pochłonie reaktor i będzie po problemie , wg. mnie Japonia jest zgubiona i odwlekanie ewakuacji tylko przysporzy problemów .

Portret użytkownika Ja

W mediach głównego ścieku

W mediach głównego ścieku cisza o sytacji w tamtejszym regionie, dobrze że ktoś tutaj nie zapomina i podaje co sie tam dzieje, osobiście nie mam ochoty jechać tam i się samemu przekonać jaktam jest.

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Skomentuj