Upały na Alasce wystąpiły w wyniku zaburzeń prądów strumieniowych w atmosferze

Kategorie: 

Bezchmurna Alaska - Fot. NASA / Jeff Schmaltz Lance MODIS/ GSFC

Satelitarne zdjęcie, które pokazują bezchmurną Alaskę, wywołały gorącą debatę na temat przyczyn tego rzadkiego zjawiska. Wiele osób od razu uznało, że to dowód na zmiany klimatu i topnienie arktycznego lodu morskiego. Jednak może to być dużo bardziej skomplikowane niż się może wydawać.

 

Dokładnie 17 czerwca w Anchorage zapanował straszny upał (36 ° C). Oprócz tego przynajmniej trzy inne miasta na Alasce odnotowały rekordowo wysoką temperaturę. Mimo to meteorolodzy z National Oceanic and Atmospheric Administration oświadczyli w zeszłym tygodniu, że na wiązanie kaprysów pogody na Alasce ze zmianami klimatu jest jeszcze zbyt wcześnie.


Eugene Petrescu z oddziału NOAA w Anchorage powiedział w wywiadzie dla magazynu New Scientist, że zarówno zimno, jak ocieplenie na Alasce może wywoływać nietypowe zablokowanie i wahania atmosferycznych prądów. Powoduje to szybki przepływ powietrza z zachodu na wschód na półkuli północnej.

Jeśli taki strumień skręca ostro na południe, Alaska jest uwięziona w strefie zimnego powietrza z Syberii i Arktyki. A ostatnio, nagle skręcił na północ, i Alaskę ogarnęły tropikalne masy powietrza. Według eksperta w najbliższym czasie wszystko powinno wrócić z czasem do normy. Może to właśnie globalne ocieplenie powoduje, że prądy strumieniowe zbaczają z kursu?Petrescu uważa, że ​​na odpowiedź na to pytanie nadal mamy za mało danych.

 
Niemniej jednak według niego globalne ocieplenie i szybkie topnienie lodu w Arktyce zdecydowanie wpływa na pokrywę lodową na Alasce, zwłaszcza na północy, gdzie od 2000 do 2010 średnia roczna temperatura wzrosła o 1,7 ° C. Na dodatek każdego roku zwiększa się obszar roztapiającej się pokrywy lodowej w Arktyce i procesy te zdają się wręcz przyspieszać, co może spowodować, że już za kilka lat może dojść do sytuacji, gdy w pewnym momencie lata lodu po prostu chwilowo nie będzie.


Dla Alaski oznacza to, że lodu, który znajduje się na jej północnej granicy przez większość roku, latem będzie brakowało dłużej niż zwykle. W wyniku tego, temperatura powierzchni morza zwiększa się z oczywistych skutków. Nie może to pozostawać bez wpływu na ten obszar. Niepewność naukowców, co do przyczyn zaburzeń prądów strumieniowych sugeruje jednak, że przyczyny tych anomalii pozostają na razie tajemnicą.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika xxxx

Nic nie wróci do żadnej

Nic nie wróci do żadnej normy! - normy nie ma! uspakajanie, zamydlanie oczu, bo ludziska muszą tyrać - tylko po co??? Zwariowane to wszystko jest na maksa. Jedyny pozytyw to, że ludzie faktycznie przecierają oczy. Kiedyś gdzieś ktoś o tym pisał, że właśnie  wtym czasie ludzie zaczną się przebudzać. Może nareszcie to się dzieje. Nie wiadomo tylko jacy będą obudzeni. Mam nadzieję, że nie gorsi od śpiących:)

Portret użytkownika euklides

Ku...wa żyjemy w dynamicznym

Ku...wa żyjemy w dynamicznym środowisku i chyba logiczne, że wszystko się zmienia. Raz się ociepla, raz oziębia i trzeba się do tych zmian umieć dostosować. Ci co chcą to stabilizować klimat są stuknięci i powinni wyginąć nie pociągając za sobą reszty wykazującej zdolności adaptacyjne.

Portret użytkownika Bedzio

Tak a koniec epoki lodowcowej

Tak a koniec epoki lodowcowej 10000tys lat temu to też była nasza wina bo już wtedy nasi pradziadowie w tych trzech plemionach palili ogniska no i to stąd C02 trafiało do atmosfery i BUM lodowce zaczeły sie cofac NAPEWNO!

Portret użytkownika Trisagion

Za stosowanie terminu

Za stosowanie terminu GLOBALNE OCIEPLENIE powinni zadzać do paki!!Nie ma czegoś takiego.Teraz jak przyjdzie epoka lodowcowa to też będą wyć ,że to efekt ocieplenia.D.py im odmarzną a oni nadal ocieplenie i ocieplenie.Popatrzcie sobie na Golfsztrom.Praktycznie już go przy Europie nie ma.Oczywiście przyczłapy tego nie widzą .To prądy oceaniczne zmieniają klimat !!Tylko nie na cieplejszy!!!!

Portret użytkownika Juszka1980OGL

Temperatura odchylenie od

Temperatura odchylenie od długoterminowej średniej, średnia z 20 stacji pierwszego rzędu. Alaska 1949-2010wyróżniał się jako jedyna stacja wykazując trend ocieplenia,co było istotne z 1,7 ° C na dekadę. Inne extreme był King Salmon, który dał silne chłodzenie Tendencja do tej samej dekadzie 2,9 ° C. Jak Barrow był tylko Stacja, która wykazała trend ocieplenia, chcieliśmy sprawdzić, jej wartości. Dlatego przyjrzeliśmy się dwóch dodatkowych stacji (nie 1st order) na wybrzeżu Morza Beauforta (Deadhorse i Barter Island), zarówno East of Barrow. Te stacje potwierdziła, że trend ocieplenia na Stoku Północnym nie jest ograniczone do Barro
 
 
taki tekst jest wyróżniony czerwonym kolorem przed 1,7 co oznacza że artykuł jest zmanipulowany, sami sprawdźcie
 
aaa i coś takiego, jak to ma się do tego artykułu??? http://krolowa-superstar.blog.pl/2013/01/04/na-alasce-tez-robi-sie-coraz-zimniej-koniec-globalnego-ocieplenia/

Portret użytkownika Redi

Hahaha!!!, pieprzenie

Hahaha!!!, pieprzenie naukowców co do przyczyn, mnie rozwala  -przyczyny tych anomalii pozostają narazie tajemnicą- , a katastrofa w Zatoce Meksykańskiej w 2010? , przecierz to zdarzenie przyczyniło się do zaburzenia prądu zatokowego golfsztrom a w efekcie do zaburzenia klimatu na całej półkuli północnej. No tak, tylko że to nie był wypadek tylko zaplanowane działanie, a że coraz więcej ludzi "otwiera oczy" to lepiej w mediach pomijać to zdarzenie.
 Chazarsko-Syjońsko-Masońska swołocz, i tak przyjdzie na nich koniec.

Strony

Skomentuj