Silne trzęsienie ziemi w okolicy Fukushimy

Kategorie: 

Model 3D elektrowni w Fukushimie - Źródło: 123rf.com

Jak zapewne wiedzą czytelnicy ZnZ sytuacja w uszkodzonej elektrowni jądrowej w Fukushimie jest daleka od dobrej. Operator siłowni zmaga się z ogromną ilością odpadów radioaktywnych, których ciągle przybywa. Doszło do wielu wycieków a dzisiaj na dodatek wydarzyło się trzęsienie ziemi o sile niemal 6 stopni w skali Richtera.

 

Specjaliści pracujący w Fukushimie już dawno przestrzegali, że prędzej czy później dojdzie do kolejnego trzęsienia ziemi, które pogorszy sytuację w Fukushima Daiichi. Wygląda na to, że trzęsienie nie wywołało problemów w zakładzie. Epicentrum znajdowało się około 50 km od japońskiego wybrzeża Pacyfiku a jego głębokość to około 48 km pod dnem morskim. Około 200 kilometrów dalej znajduje się Tokio, gdzie również wystąpiły wstrząsy.

Trzęsienie było też odczuwalne w prefekturze Miyagi, ale nie ma informacji o ewentualnych rannych. Pojawiła się za to nota wydana przez Tohoku Electric Power Co. , że znajdująca się w tej okolicy elektrownia atomowa Onagawa działa bez przerw i problemów. Nie wystosowano również ostrzeżenia przed tsunami.

 

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika kolo21

Będzie się brało przykład z

Będzie się brało przykład z Polski jak to kraj może spaść na same dno he he.478 milionerów w Polsce których majątek według zachodniej gazety, wyceniany jest na 100 milionów dolarów każdy.Większość z nich to prywatni przedsiębiorcy.Dla nich to sytułacja w Polsce jest bajeczna.Pewnie na tym zgnitym mięsie i towarze ze zwrotów z Unijnych marketów się dorobili.Korupcja i jeszcze raz korupcja jest w naszym kraju wśród urzędników.CBA nawet jak coś odkryje to po dupie dostaje np zwolnienie szefa CBA że śmieli taką sprawę namierzyć.Jedynie spekulanci i żydostwo jest zadowolone.No i trolle bo mają co pisać.

kolo21

Portret użytkownika euklides

A mnie ciekawi dlaczego

A mnie ciekawi dlaczego zawsze w rozmowach na temat korupcji pojawiają się tylko dwie opcje: karać tych co biorą łapówki albo tych co dają. Bardzo rzadko zaś pada propozycja by karać tych co uchwalają korpucjogenne prawo.

Portret użytkownika euklides

Pod czujnym okiem ich

Pod czujnym okiem ich "rodaka" Sorosa, to prędzej mi kaktus na ręce wyrośnie niż uzależnią się od finansjery. Uzależnienie od finansjery zasadza się w systemie monetarnym, a nie w przemyśle. Tymczasem fragment konkluzji z tego artykułu brzmi:
"...i nawet bardzo krytyczna do tej pory wobec tego kraju KE zaczyna je dostrzegać, a wielkie banki pozytywnie oceniają i pokazują go jako bardzo perspektywiczny, wielkie banki pozytywnie oceniają i pokazują go jako bardzo perspektywiczny..."
To jak to, banki pochwalają uniezależnienie się od finansjery? KE nagle chodzi o pomyślność i niezależność Węgrów? Czy niektórym już zupełnie wyłączyło się myślenie po kilkunastu latach spędzonych w państwowych szkołach.

Strony

Skomentuj