Południowy Izrael zmaga się z wielką plagą szarańczy

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Trwa inwazja szarańczy w zachodniej części pustyni Negew. Według lokalnych władz Ministerstwo Ochrony Środowiska Izraela zupełnie straciło kontrolę nad tym, co się dzieje w dotkniętym plagą regionie.

 

Kilka miliardów osobników szarańczy wyleciało jakiś czas temu z okolic Sudanu. Następnie owady przeleciały przez Egipt docierając do popularnego kurortu Hurghada. Ścieżka szarańczy na jakiś czas zatrzymała się w Izraelu gdzie owady szczególnie upodobały sobie wioski w rejonie pustyni Negew. Aktualnie powstaje nowe pokolenie owadów, co wzmaga zagrożenie.

Władze lokalne zwracają uwagę, że sytuacja zupełnie wymknęła się spod kontroli. Według nich w rozwiązywanie kryzysu powinno się zaangażować nie tylko Ministerstwo Środowiska, ale też Departament Obrony i armię. Konieczne są działania, które mogą zminimalizować rozmiary katastrofy ekologicznej.

 

Miejscowi rolnicy przyznają, że są zupełnie bezradni. Szarańcza zniszczyła całą dziką roślinność.  Poważnie uszkodzone są gaje oliwne i owocowe. Niebezpieczeństwo czyha również na kierowców.  Na drodze jest tak wiele szarańczy, że kierowcy nie widzą drogi. Jadą często po dywanie z owadów a brak orientacji gdzie zaczyna się pobocze prowadzi do wielu niebezpiecznych sytuacji.

 

 

 

Ocena: 

3
Średnio: 3 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika aaaaaa

 A może warto zajrzeć jednak

 A może warto zajrzeć jednak w plagi egipskie 
Kolejność plag według Biblii:

  1. (Wj 7,14-25) przemiana wód Nilu i całej wody w Egipcie w krew (דָם 'dam') .
  2. (Wj 7,26-8.11) żaby (w innych wersjach przypuszcza się iż to były gady) (צְּפַרְדֵּעַ 'cfardea') .
  3. (Wj 8,12-15) komary (כִּנִּים 'kinim') .
  4. (Wj 8,16-28) muchy (עָרוֹב 'arow') — pierwsza, która nie dotknęła Izraelitów mieszkających w Goszen.
  5. (Wj 9,1-7) pomór bydła (דֶּבֶר 'dewer') .
  6. (Wj 9,8-12) wrzody (שְׁחִין 'szchin') .
  7. (Wj 9,13-35) grad (בָּרָד 'barad') .
  8. (Wj 10,1-20) szarańcza (אַרְבֶּה 'arbe') .
  9. (Wj 10,21-29) ciemność (חוֹשֶך 'choszech') .
  10. (Wj 11,1-12.36) śmierć pierworodnych (מַכַּת בְּכוֹרוֹת 'makat bechorot') .

A teraz mała analiza- Przemiana wód w krew- co jakiś czas widać kwitnące morza na czerwono, żaby- AUSTRALIA nadal sobie nie radzi z ropuchą, Komarów od cholery od kilku lat, muchy - 2 lata temu w Polsce masakrycznie dużo, Pomór bydla- jakiś czas temu - wirusy, wrzody- ?(promieniowanie), grad- i latem spadał ostatnio w wielu miejscach (chyba nawet w Niemczech), szarańcza-j.w., i kilka tu artykułów aktualniejszych gdzie... Ciemność- czekamy:) śmierć pierworodnych ... oby nigdy. 
Czy to koniec? czy NATURA i cykl:) Natura lubi się powtarzać... 

Portret użytkownika SurvivorMan

Ale mnie rozkładają na

Ale mnie rozkładają na łopatki teksty typu "kara Boska":)  ...Kara? ...Boska? ...A jaki Bóg niby zesłał tą karę? Albo zapytam inaczej: Czyj? A może to zmowa kilku Bogów?
Ludzie ogarnijcie się...
Kara to dopiero będzie... Nałożona na ludzi przez Matkę Naturę!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika Stara Baba

SurvivorMan napisał: Ale mnie

SurvivorMan wrote:

Ale mnie rozkładają na łopatki teksty typu "kara Boska":)  ...Kara? ...Boska? ...A jaki Bóg niby zesłał tą karę? Albo zapytam inaczej: Czyj? A może to zmowa kilku Bogów?
Ludzie ogarnijcie się...
Kara to dopiero będzie... Nałożona na ludzi przez Matkę Naturę!

A mnie rozkałdają na łopatki teksty Matka Natura, a może to jest Ojciec Natur? Smile
Kto Ci powiedział że to ma być matka?
Czy umysł wyklucza Boga? Czy umysł wie wszystko i rozumie co go otacza?
Czy umysł to jedyny organ kontrolny na Świecie?
Umysł, który zadał tyle cierpienia i bólu innym jest tym najdoskonalszym?
Umysł do dziś nie rozumie wody i jej właściwości, tej podstawowej dla niego materii, a umysł chce decydować o innych zagadnieniach?
Jest to organ ograniczony w swoich możliwościach, jest to organ techniczny potrafiący dopasować do siebie dwie śrubki lub dwa klocki, więc reszta niech pozostanie dla Boga.
Kolego, ogarnij się i nie ubliżaj temu czego nie rozumiesz!
 
 
 

Portret użytkownika SurvivorMan

Natura to w Słowniku Języka

Natura to w Słowniku Języka Polskiego słowo rodzaju żeńskiego i stąd użycie słowa Matka, więc nie filozofuj!!!
Nie chodzi mi o to czy Bóg istnieje czy nie... Pytam CZYJ BÓG ZESŁAŁ KARĘ W POSTACI SZARAŃCZY NA IZRAEL???
Ty mi powiesz że ten jeden jedyny... Bóg wszystkich ludzi... I ok... Ja jestem tolerancyjny... Gdyby jednak to usłyszeli przedstawiciele co poniektórych religii, ścięli by Cię tępym narzędziem i przerobili na kompost za bluźnierstwo!
P.S. Rozumiem istnienie Stwórcy bardziej niż Ty!!! Ty w Boga po prostu wierzysz, bo tak Cię nauczyli rodzice i ksiądz... Ja Stwórcę czuję, za każdym razem gdy przy trzasku rozpalonego ogniska, delektuję się obserwacją tętniącego życia na łonie MATKI NATURY!!!

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika tosia

Zgadza się! Od siebie

Zgadza się!
Od siebie dodam.
 
Bóg, opatrzność, przeznaczenie czy diabli wiedzą co jest odczuwalne bardzo głęboko, podświadomie, intuicyjnie. Niestety, ci co tylko wierzą (a często wiara zmienną jest w zależności od siły przekonywania danego kościoła) lub są nauczeni tej „prostej czynności” są ograniczeni w sferze odczuwalności i głębokich doznań. Wiara to właśnie chęć doświadczenia odczuwania i nadzieja na odczucie kiedyś tego nieogarniętego.

Strony

Skomentuj