Nowa teoria zakłada, że czas jest realnym bytem a nie złudzeniem

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Ogólnie uznawane teorie fizyczne zakładają, że czas i jego upływ jest tylko złudzeniem a rzeczywistość staje się poprzez interakcję z nią. Teoria, którą początkowo zaproponował Einstein została potem rozwinięta do postaci multiwersum i nieskończonej ilości strun rzeczywistości. Czasami jednak zamiast wprowadzać kolejne renormalizację i wymyślać fantastyczne cząstki robiące całą magię lepiej jest przemyśleć wszystko i postarać się zobaczyć to w inny sposób. Tak właśnie uczynił wybitny fizyk teoretyk, Lee Smolin ze słynnego Perimeter Institute. Według niego czas istnieje i jest jak najbardziej realny.

 

Ustalenia Smolina pojawiły się, jako konkluzja pracy zmierzającej do tego samego celu, który ma większość fizyków, ustalenia teorii wszystkiego. W najnowszej swojej książce, "Czas Odrodzony" postuluje on zupełnie inne spojrzenie na fizykę. Jeśli jego ustalenia uda się jakoś potwierdzić z pewnością zdobędzie nagrodę Nobla. Smolin od lat krytykuje, uznawaną przez społeczność naukową, teorię strun. Według niego nie istnieje coś takiego jak multiwersum, ponieważ żyjemy w jednym wszechświecie oraz w jednym czasie. Zdaniem naukowca konieczne jest bardziej fundamentalne podejście do nierozwiązywalnych problemów fizyki i zamiast brnąć w fantasmagorie należy sprawdzić, czy założenia stanowiące pryncypium tego, co wydaje nam się, że wiemy, nie są przypadkiem całkowicie błędne.

 

Według niego czas jest sprawą najwyższej wagi, a nasze doświadczenie z rzeczywistością chwili obecnej to nie jest złudzenie, ale kluczem do zrozumienia fundamentalnej natury rzeczywistości. Smolin twierdzi, że jego droga do tej konkluzji nie była łatwa. Podobnie jak większość fizyków, wierzył, że czas jest subiektywnym złudzeniem.  Zgodnie z ogólną teorią względności Alberta Einsteina - czas - to tylko jeden wymiar przestrzeni, gdzie można poruszać się w obu kierunkach, a nasza ludzka percepcja rzeczywistości istnieje tylko w naszej głowie. Ale z czasem, Smolin doszedł do wniosku, że czas jest nie tylko realny, ale nawet może być kluczem do zrozumienia praw natury.

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika Kazek12

Po prawdzie czas nie

Po prawdzie czas nie istnieje, bo to tylko umowny byt potrzebny do manipulacji spoleczenstwami, wprowadzony przez cesarza rzymskiego. W kosmosie i w przyrodzie czas jako taki nie istnieje, bo wszystko istnieje  równpoczesnie, a rozpatrywanie jako czas przeszły, teraźniejszy i  przyszły  nie ma znaczenia gdyz wszystko istnieje równoczesnie, bo to tylko nasze postrzeganie i  dlatego jest wykorzystywany do manuipulacji populacja.

Portret użytkownika Jimmyee

Czas... Hmm... Odmierzany na

Czas... Hmm... Odmierzany na podstawie ruchu wykonywanego w przestrzeni (wskazówka zegara wykonuje uporządkowany ruch) - a więc jest pewnym rodzajem miary; seria ruchów w przestrzeni to okres czasu... Zatem czas istnieje tylko dzięki ruchowi w przestrzeni. W zasadzie to można go nazwać kolejnym wymiarem - wymiarem szablonowym, który reprezentuje nieskończoną ilość ruchów wykonanych w przestrzeni, które uporządkowane są w stosie w kolejności, w jakiej zostały wykonane i każdy taki stos ruchów reprezentuje konkretny proces we wszechświecie - wszystko zależy od tego jakie szablony sobie zdefiniujemy, wtedy otrzymamy określony obraz rzeczywistości... No i jaki oczywisty wniosek z tego płynie - żeby spowolnić czas wystarczy się szybciej poruszać (jako , że czas też jest ruchem w przestrzeni, to większe wykorzystanie przestrzeni powoduje, że mamy mniej czasu do wykorzystania - a więc płynie on wolniej, bo jest go mniej)... A żeby spowolnić jego upływ do minimum należałoby poruszać się szybciej niż najszybciej poruszające się cząstki we wszechświecie (fotony?) - stąd hipoteza, że zużycie czasu spadnie dla danego obiektu do 1%, gdy będzie się on poruszał z prędkością równą 99% prędkości światła. Moim zdaniem w ten wymiar można zaliczyć wszystkie naturalne, powtarzalne procesy (zestawy ruchów w przestrzeni), które odbywają się we Wszechświecie - i oto jest rzeczywistość szablonowa lub jak kto woli czwarty wymiar.
Ale czy aby na pewno czas jest bytem? Na pewno jest pewną formą energii, która powstaje z ruchu.

Portret użytkownika Lofek44

Myślę że to kolejna teoria

Myślę że to kolejna teoria sklecona na potrzeby zatrzymania naszego światopoglądu w betonowych ryzach "materialnego istnienia". Jak widać komuś wyraznie zależy na tym, by człowiek wciąż postrzegał siebie jako biednego, uzależnionego od czasu i aktualnej sytuacji nieboraka, który MUSI zdać się na innych aby przeżyć i nie zgłupieć.
Jest jedna, fantastyczna i bodaj jedyna książka, z którą każdemu polecam się zapoznać. To TaoTe Ching. Od niedawna w polskim tłumaczeniu:
http://przewodnikduchowy.pl/tao-te-ching/

Portret użytkownika ZimaTysiąclecia

Taaa jasne, czas jest realnym

Taaa jasne, czas jest realnym bytem.
Proszę mi tylko wytłumaczyć dlaczego ten "realny byt" inaczej upływa dla kogoś słuchającego wykładu z zainteresowaniem a inaczej dla osoby która się na nim nudzi.
W dodatku ta "teoria" uniemożliwia podróże w czasie o których dzięki dowodom pośrednim wiemy że są możliwe.

Portret użytkownika Rasta4Peace

Czas jest jaknajbardziej

Czas jest jaknajbardziej realny tylko że wygląda on troche inaczej.
My jako świadome byty jesteśmy w nim jak i w samej rzeczywistości, jest to tzw. 4 wymiar, wiele się teraz słyszy "łap chwile", "żyj chwilą" "bądź świadom chwili", jest to sposób na wydostanie się z siatki czasowo-wymiarowej co skutkuje już 5 wymiarem i jak to wiele religii nazywa "niebem".
Z innej perspektywy wygląda to naprawde proscie wręcz liniowo, z perspektywy człowieka tak śpieszącego się na codzien od samego rana do pracy itd itd jest to poprostu brednia.
Wiele się działa aby ludzką świadomość na temat nas samych osłabiać i dalej zniewalać ale przypomnienie o korzeniach i tym kim naprawde jesteśmy nadchodzi jak fala tsunami, nikomu tego nie życze lecz przy większej katastrofie czy temu podobnemu zdarzeniu ludzie którzy są w tym letargu od lat doznają poprostu szoku i zobaczą w czym tkwili i jak nie miało to sensu.

Thrive - Wzrost napisy PL - 
ViP  ~~ Victoria is Peace ~~

Portret użytkownika Altumsecessum

Czym jest czas? Wszystko

Czym jest czas?
Wszystko wskazuje na to, że czas uzależniony jest od energetycznego stanu danego obszaru przestrzeni lub jednostki.Wiadomo nam, że w trakcje zapadania w "sen" dochodzi do zwolnienia procesów metabolicznych organizmu oraz obniżenia częstotliwości fal pracy mózgu - temu towarzyszy obniżenie poziomu energetycznego, a to prowadzi do zwalniania czasu ( jednostka czasu wydłuża się). W wydłużonej jednostce czasu można zrobić dużo więcej niż normalnie, zawiera ona bowiem kilka lub kilkadziesiąt jednostek czasowych zwykłych, można powiedzieć ... minęło 10 godzin, a sen mógł trwać góra 30 minPodczas snu trafiamy do odmiennej strefy czasowej, można ją rozumieć jako "przestrzeń" oderwaną od rzeczywistości zarówno pod względem czasu jak i miejsca występowania. Do takiego zjawiska dochodzi moim zdaniem podczas transformacji - przeniesienia bytu z "domu " materialnego do samodzielnej postaci energetycznej oraz skierowania jej w określony rejon.Masa (materia) i jej kształt jest to geometryczna forma skoncentrowanej energii, ona przemieszcza się w przestrzeni podobnie jak to robi energia - poprzez indukcję, co oznacza że jest jeszcze tu a jednocześnie już tam i jeszcze dalej. http://foorumfooto.republika.pl/grawitacja_pliki/o_indukcja.jpg- przemieszczanie się energii poprzez indukcję (foto: Dawid Gliński)Materia jako postać energetyczna występuje równocześnie w różnych fazach i wielu miejscach w przestrzeni, na kierunku przemieszczania się. Wynika z tego, że byt naszej planety w formie energetycznej będzie wyglądał jak pasmo równolegle istniejących planet, każda w innej fazie indukcji. Zgodnie z tą koncepcją istnieje możliwość zajrzenia do przodu jak również cofnięcia się do tyłu w czasie.Postacie energetyczne bytu naszego globu, znajdujące się na przedzie w kierunku przemieszczania się planety zawierają przyszłość, te które są z tyłu to historia.Z tej koncepcji i naszej obserwacji przepowiedni wynika, że nasz świat nie znajduje się na samym początku realizowanych wcieleń planety, wynikających z jej indukowania się - widać z tego mamy pilotów prowadzących, które znajdują się we wcześniejszych fazach indukcji, tam "układa" się nasza przyszłość. Wspomniane pasmo ewolucji indukcyjnej jest postacią energetyczną, jego elementy znajdują się w różnych fazach (polaryzacji) indukcji - stąd też nie jest ono dla nas widzialne okiem, lecz o jego istnieniu dowiadujemy się podczas podróży w postaci astralnej.
image149.png@01CCCDF8.E79ECFB0Nasza przyszłość powstaje dzisiaj - teraz, powstaje ona na drodze wyboru najbardziej prawdopodobnego scenariusza rozwoju wydarzeń lecz do czasu zakończenia się jego realizacji - wszystko zależy od nas, stąd też słuszne jest przekonanie o potrzebie trwania przy dobrej wierze do samego końca.Zastanówmy się dlaczego taki pogląd jest słuszny, jak to się dzieje że cuda są możliwe. Nasz sposób widzenia i rozumienia świata zmieni sie diametralnie, kiedy uzmysłowimy sobie że wszystko co trwa i ma się wydarzyć zależy od przekształceń energetycznych, a człowiek dysponuje naturalną możliwością oddziaływania energetycznego poprzez myśl zakotwiczoną w świadomości. Poprzez myśl jesteśmy w stanie sięgać do indukujących się wcieleń naszej przyszłości, jak również wpływając energetycznie na sytuację obecną - wymuszamy odmienną podstawę do indukcji sytuacji jaka ma zaistnieć w przyszłości.http://foorumfooto.republika.pl/grawitacja_pliki/s_en_ma.jpg- zestawienie przemieszczającego się obiektu z obiektem w czasie postoju   (foto - http://extraordinary.biz.ly/day26_pl.htm)Podobnie jak hitem naszych czasów stała się inżynieria genetyczna - podobnie w najbliższej przyszłości powstanie nowa gałąź wiedzy, która będzie zajmowała się inżynierią indukcji kolejnych wcieleń materii. Poznanie tajników indukcji i przemieszczania się tą drogą materii otworzy przed nami niesamowite możliwości zarówno pod względem tworzenia naszej przyszłości, jak również w zakresie nowej możliwości podróżowania we wszechświecie - jest to technologia wykorzystywana przez bardziej zaawansowane cywilizacje, nam znana z obserwacji ufo, jest to technologia na drodze naturalnej już od dawna wykorzystywana przez znachorów, którzy potrafią ręką (w sposób bezoperacyjny) wnikać do wnętrza organizmu pacjenta.Koncepcja indukujących się równolegle, w tym samym czasie, kolejnych wcieleń materii wyjaśnia zarówno jasnowidzenie, możliwość odtwarzania wydarzeń z przeszłości, jak i proroctwa jako odczytywanie najbardziej prawdopodobnego scenariusza rozwoju wydarzeń indukującego się we wcieleniu naszej przyszłości, wyjaśnia również możliwość zaistnienia sytuacji zwanych przez nas cudami. Koncepcja ta potwierdza również poprawność filozofii wschodu, według której nie ma przyszłości, nie ma przeszłości - jedyne co jest to teraźniejszość, bowiem to wszystko co było i ma być ma miejsce w tym samym czasie, obecnie.Zastanówmy sie w jaki sposób możliwe jest doprowadzenie do zaistnienia cudu, rozumianego jako cofnięcie niepożądanego rozwoju sytuacji, jak również spowodowanie w przyszłości sytuacji wydawałoby się niemożliwej. Okazuje się, że w tej koncepcji rozumienia świata jest to możliwe. Poprzez oddziaływanie energetyczne na zaistniałą we wcześniejszych wcieleniach podstawę do indukcji przyszłości można doprowadzić do zmiany energetycznej tej podstawy, a ona poprzez połączenie energetyczne z teraźniejszością i przyszłością, jako odmieniona powinna spowodować zmianę sytuacji niepożądanej, indukującej się we wcieleniach przyszłości.Korzystnym dla możliwości występowania lub powodowania zaistnienia zjawisk zwanych cudami, jest fakt przemieszczania się naszej planety w przestrzeni, dzięki niemu indukujące się równocześnie wcielenia materii są słabo utrwalone poprzez występowanie obok siebie, są bardziej skore na odmianę. Przeszłość, teraźniejszość oraz przyszłość pomimo że występują równocześnie nie pokrywają się przestrzennie, występują obok siebie na kierunku przemieszczania się planety. W tym momencie aż się prosi pytanie o czas, w jakim można spodziewać się zaistnienia cudu - w jakim okresie od zaistnienia negatywnego zdarzenia można spowodować przywrócenie pożądanej sytuacji ? Lekarze powiadają, że krytyczny okres dla pacjenta to 24-48 godz., religia chrześcijańska powiada, że zmartwychwstanie Jesusa nastąpiło dnia trzeciego. Kiedy ludzkość nauczy się kontrolować niepożądane procesy starzenia się poprzez regenerację materii indukującej się we wcieleniach przyszłości nie wiadomo.Tymczasem chciałem zauważyć, że temat ten ma ścisły związek z omawianą w dziale "szklanej cywilizacji" zagadką naszej ufo-cywilizacji z poziomu szatana bowiem nie da się wykluczyć, że cywilizacja ta zajęła sąsiadujące z naszym wcielenie energetyczne planety, dlatego są dla nas niewidoczni, dlatego są w stanie oddziaływać energetycznie na nasz świat materialny poprzez piktogramy. Skoro ich cywilizacja jest bardziej zaawansowana od naszej - prawdopodobnie jest starsza, a poziom energetyczny indukującej się planety korzystniejszy od naszego.Rozumując analogicznie w zakresie bardziej odległych wcieleń naszej planety, znalazłoby się wyjaśnienie dla pochodzenia pozostałych odwiedzających nas cywilizacji, znalazłaby też potwierdzenie teoria mówiąca o możliwości podróżowania w czasie.
 

Portret użytkownika 0__0

Oj, Admin, Admin ... Raz

Oj, Admin, Admin ... Raz krytykujesz wszelakie nagrody naukowe, NOBLA przede wszystkim, a teraz się "zachwycasz", że facio dostanie (NOBLA) jeżeli uda się potwierdzić (jego) teorię.
Oczywiście zaraz od rzeszy zapatrzonych w Ciebie wlazotyłków dostanę sporo minusów, a tzw. (pożal się Boże) "moderatorzy" usuną mój wpis, a później moje konto ... jak zwykle, gdy coś nie jest "prawomyślne".
Już czekam na krytykę ... hehehehe

Portret użytkownika 0__0

Ani myślę zmieniać

Ani myślę zmieniać ... 
Prawomyślenie !! - nigdy w życiu.
Banuj sobie - i tak nie masz do tego podstaw ... podczas rejestracji nie było żadnego "regulaminu", więc tak jak napisałem - nie masz podstaw prawnych ... a że strona jest ogólnodostępna nie możesz ot tak sobie usuwać konta "użytkowników" - poczytaj odpowiednie kodeksy ... 
A to, że nie mam zamiaru myśleć tak jak Ty ... cóż - Świat jest brutalny - oswój się z tym.
 

Strony

Skomentuj