Dwugłowa świnia dowodem na tragiczny stan środowiska w Chinach

Kategorie: 

Mutacja genetyczna w Chinach

Jak wiadomo w dzisiejszych czasach wszystko robi się w Chinach. Produkuje się tam również wiele żywności. Często jednak przemysł nie idzie w parze z czystym środowiskiem. Zatrucie w chińskiej prowincji Jiangxi spowodowało ostatnio anomalię. Urodziła się tam niesamowita dwugłowa świnia.

 

Pomimo oczywistej mutacji genetycznej świnia ma dwa sprawne pyski, dwoje uszu i oczu. Kiedy jej właściciel, farmer Bai Xuejin pomagał przy urodzeniu prosiaczka, myślał, że urodzi się świnia z dużą głową.  Gdy ją zobaczył nie wierzył własnym oczom.  Niezwykły prosiaczek miał iść do rzeźni, ale właściciele zdecydowali, żeby pozostał.

Stwierdzili po prostu, że świnka jest zbyt niezwykła, aby zakończyć życie w tak prozaiczny sposób. Rolnik poświęca się nawet karmiąc zwierzę z butelki, ponieważ anatomiczna anomalia uniemożliwia dostanie się do brodawki matki. Jak mówią weterynarze, jest to bardzo rzadki przypadek, ale jest mało prawdopodobne żeby świnia żyła długo.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika ojciec

Artykuł skrajnie tendencyjny.

Artykuł skrajnie tendencyjny. Przypadki tego typu anomalii genetycznych znaleźć można praktycznie w każdym kraju. Włącznie z Polską. Nie bardzo rozumiem czego ma dowodzić jeden na milion przypadek dwugłowej świnki? Jakby co druga albo co setna nawet taka się rodziła to można mówić o wielkim skażeniu.
Nie przesadzajmy. Aż nie wierzę, że to admin ten artykuł napisał. Spójrz na smog nad Nowym Yorkiem, Londynem czy Buenos Aires albo nad zagłębiem przemysłowym w Niemczech. Pokazywanie paluszkiem na Chiny w taki bezczelny sposób to odwracanie uwagi od problemów lokalnych w środowisku.
Ciekawe co u nas będzie się rodzić po 10 latach żarcia soli wypadowej. Jednak to pokolenie jeszcze musi trochę podrosnąć zanim zacznie kopulować.
Porusz lepiej problem skarmiania trzody w Europie i USA mączkami kostnymi czyli wytworzonymi ze świńskiej i krowiej padliny. O innych przysmakach nie wspomnę. I my to wszystko jemy.
Ostatnio wziąłem do ręki kawałek łopatki wieprzowej. Powąchałem. Zważyłem w ręce. I co zrobiłem? Wyrzuciłem! To normalnie śmierdziało chemią. Więcej nie dotykam czerwonego mięsa.

Portret użytkownika Takitam

Ja nie twierdzę, że w Chinach

Ja nie twierdzę, że w Chinach jest wesoło ze stanem środowiska. Ale ta dwugłowa świnia wcale nie musi być tego dowodem. Co jakiś czas zdarzają się takie rzeczy i wśród zwierząt i wśród ludzi. Zdarzają się teraz, i zdarzały się w zamierzchłych czasach - co było opisywane przez wielu kronikarzy. Kiks genetyczny i tyle.

Portret użytkownika Lofek44

Co to za tytuł??? Sugeruje

Co to za tytuł??? Sugeruje skażenie środowiska w jednym państwie, a tymczasem na całej Ziemi mamy sytuację delikatnie mówiąc niefajną. I jeszcze jedno. Dobrze ktoś zwrócił uwagę na eksperymenty genetyczne. Od wielu lat na tzw. Zachodzie trwają prace nad mieszaniem różnej maści bydła, co w konsekwencji doprowadza do powstania różnych hybryd i potworków o wiele gorszych niż ta ze zdjęcia. No ale o tym sza, bo przecież szanownemu "zachodowi" takie rzeczy wolno, nie?

Strony

Skomentuj