Minister obrony Korei Południowej otrzymał przesyłkę z białym proszkiem

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Minister obrony Kim Kwan-jin otrzymał we wtorek paczkę, w której był niezidentyfikowany biały proszek oraz list z pogróżkami. Władze Korei Południowej oświadczyły, że była to próba dokonania ataku terrorystycznego. Ministerstwo Obrony próbuje ustalić pochodzenie tajemniczego proszku.

 

Parę dni temu pod budynkiem ministerstwa znaleziono kilkaset ulotek, w których potępiano ostre stanowisko ministra w stosunku do Korei Północnej; znalazły się tam również groźby. Rząd Korei Południowej określił to jako próbę terroru. Na początku tego miesiąca południowokoreański Minister Zjednoczenia ostrzegał, że północny kraj przygotowuje się do uruchomienia rakiet. Natomiast Kim Kwan-jin próbował złagodzić napięcia międzynarodowe wyjaśniając, że w rzeczywistości w tym kraju nie dochodziło do żadnych wydarzeń, które wskazywałyby na testy jądrowe.

 

Warto również wspomnieć, iż po zamachach w Bostonie prezydent Barack Obama oraz jeden z senatorów również otrzymali tego typu przesyłkę. Znaleziono tam rycynę -  białko o silnych właściwościach toksycznych. Rycyna wywołuje gwałtowne wymioty i biegunkę, a także silne przekrwienie narządów układu pokarmowego i nerek. Toksyczność tej trucizny jest bardzo wysoka - porównywalna z sarinem. Zatrucie rycyną powoduje śmierć w ciągu kilkudziesięciu godzin, w przypadku zatrucia pokarmowego trucizna może się wchłaniać nawet do 5 dni.

 

W tym drugim przypadku oba listy zostały wysłane pocztą z Memphis i Tennessee, podpisane były następująco: "Jestem KC i ja wysłałem tą wiadomość". Agencja Secret Service współpracuje ściśle z policją i FBI w dochodzeniu.

 

 

Źródła:

http://rt.com/news/skorea-minister-threatening-letter-237/

http://www.independent.co.uk/news/world/americas/letter-laced-with-deadly-poison-ricin-sent-to-president-obama-8575890.html

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Skomentuj