Rosjanie ćwiczą naloty na Szwecję, NATO nie reaguje

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Media poinformowały wczoraj o incydencie w postaci przelotu rosyjskich bombowców strategicznych Tu-22 nad terytorium Szwecji. Do zdarzenia doszło pod koniec marca tego roku, ale dopiero teraz o sprawie poinformowały szwedzkie gazety.

 

Dwa bombowce Tu-22M3 nazywane w nomenklaturze NATO jako Backfire, wystartowały z bazy w Sankt Petersburgu. Podczas lotu towarzyszyły im samoloty myśliwskie Su-27 stanowiące ich obstawę. Zwykle takie loty odbywają się nad Obwodem Kaliningradzkim. Lotnictwo rosyjskie ćwiczy w ten sposób bombardowania Polski, Litwy i innych krajów frontowych, do których zalicza się również Szwecja.

 

Przelot nastąpił w nocy 29 marca 2013 a bombowce znalazły się nad niezamieszkałą bałtycką wyspą Gotska Sandon, która należy do Szwecji. Według armii tego kraju Rosjanie symulowali nalot na Sztokholm. Szwedzkie siły powietrzne potwierdziły incydent. Według oficjalnych informacji samoloty Gripen nie zostały poderwane, ale wiadomo, że rosyjskie samoloty wojskowe były śledzone przez pary dyżurne z Danii i z Litwy.

 

Wszystko wskazuje na to, że Rosja szykuje się do wojny. Szwedzka minister obrony, Karin Enstrom już jakiś czas temu zwracała uwagę, że trzeba być ciągle przygotowanym na różnego rodzaju nieprzewidywalne sytuacje. Gdy weźmie się pod uwagę, że Rosjanie ostatnio trenują ataki na zachód można starać się o tym nie myśleć, co nie oddala bynajmniej zagrożenia, albo wręcz przeciwnie przygotować się na to, co najwyraźniej prędzej czy później nadejdzie i między innymi nasz kraj może na tym mocno ucierpieć.

 

Sytuacja międzynarodowa coraz bardziej przypomina tą, jaka istniała przed drugą wojną światową. Kiedyś Polska miała nic niewarte gwarancje ze strony Francji i Anglii a teraz ich miejsce zajęło NATO. Nikt nie ma chyba jednak wątpliwości, że nasi rzekomi sojusznicy bez mrugnięcia okiem oddadzą Polskę na pożarcie gdyby doszło do jakiegoś zagrożenia dla naszego kraju. Rosjanie zachowują się coraz bardziej agresywnie a oddanie Polski przez Baracka Obamę, w strefę wpływów Moskwy jest bardziej niż zauważalne. Miejmy jednak nadzieje, że ćwiczenia bombardowania Szwecji czy ataku jądrowego na Warszawę są rzeczywiście nieistotnymi grami wojennymi, bo „armia musi ćwiczyć” jak twierdzi generał Koziej z BBN, czy też wręcz przeciwnie.

 

 

Ocena: 

5
Średnio: 5 (1 vote)
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika SurvivorMan

Nie rozumiem tytułu... To

Nie rozumiem tytułu... To właśnie samoloty NATO, startując z Litwy zareagowały i to pomimo tego, że Szwecja nie jest w NATO...
To nie jest pierwszy taki wybryk kacapów i z pewnością będą kolejne "ćwiczenia"...  Internetowa społeczność regularnie szuka sobie wroga za Oceanem, tymczasem trzeba patrzeć się na wroga za miedzą... I to potężnego, prowokującego realny konflikt...
Ostatnia część artykułu, jakoś tak trąci hipokryzją... Z jednej strony Obama to wróg i terrorysta, a z drugiej, wielu by chciało  aby w razie czego pomógł...  Dziwny jest ten Świat...

DBAJ O SWÓJ NÓŻ! Nigdy nie wiadomo kiedy uratuje Ci życie!

Portret użytkownika polyp

A czyim my jestesmy

A czyim my jestesmy przedpolem jak nie zachodu albo rosji, zalezy tylko z ktorej strony wjada pierwsi.  Nasi bohaterowie to sie w grobach przewracaja jak widza co robia te menty z ul. Wiejskiej, skorumpowana banda miernot.

Portret użytkownika Ja

A więc jednak, ccyżby zbliżał

A więc jednak, ccyżby zbliżał się kolejny rozbiór Polski pomiędzy Niemcy i Rosję? Zainteresowanie rosjan Tarnowskimi Azotami, ćwiczenia ataków Nuklearnych na nasz kraj "pewnie w razie nie wywiązania się niemiec z umowy". Czyżby Rostowski miał rację co do groźby wybuchu wojny???

Kochane pieniążki cóż by głupcy robili gdybyście nie istniały ;]

Portret użytkownika barra barra

Rosjanie raz ćwiczą nalot na

Rosjanie raz ćwiczą nalot na Szwecję a raz atak na jądrowy na Polskę. Prężenie muskuł w taki sposób a nie na poligodnie to dość duże prawdopodowbieństwo, że jakiekolwiek zapowiedziane ćwiczenia będą zwykłym atakiem. Tak można znieczulić narody. Kolejnym razem ktoś może powiedzieć, a znowu ćwiczenia, a jednak może to być coś innego. Poligon służy do ćwiczenia a nie podgraniczne wk..nie narodów. Jak osa lata dokoła głowy to nie po to aby polatać. Na coś ma ochotę, a jak machniesz łapą to upie...li. Później osa powie, że ją zaatakowali, to nie ona, ona tylko latała! Czy się mylę?

Nadzwyczajne twierdzenia wymagają nadzwyczajnych dowodów

Portret użytkownika OLI

POLSKA to byl i jest

POLSKA to byl i jest chlopak do bicia . UE, Rosja i Ameryka ROZGRYWAla i wykorzystywala Polske dla wlasnych celow.Tak bylo w czasie 2-giej wojny sw. a po wojnie wsadzili nas do wora  ruskiego.Historia kolem sie toczy. Jesli chcemy odwrocic bieg wydarzen to utworzmy UE plus z przyjaznymi nam panstwami a nie z wrogami.

Strony

Skomentuj