Kozły ofiarne zamachów w Bostonie już są, nadal jednak brakuje motywów

Kategorie: 

Źródło: kadr z Youtube

Od początku, gdy doszło do ataku terrorystycznego w Bostonie wydawało się, że jest to dosyć podejrzane wydarzenie. Bomby nie były zbyt duże, nikt się do jego przeprowadzenia nie przyznał i jedynym widocznym jego efektem było spotęgowanie strachu Amerykanów. Jasne było też, że bez względu na to, czy była to operacja typu "false flag" czy też akt działania szaleńca konieczne jest wskazanie winnych, aby Obama mógł wyjść i powiedzieć, że państwo zdało egzamin.

 

Wczoraj ujawniono, że według służb USA za zamachem w Bostonie stoją Tamerlan i Dżochar Cernajewowie. W mediach od razu nazwani zostali Czeczeńcami mimo, że obaj posiadali amerykańskie obywatelstwo. Biorąc pod uwagę fakt, że po równie dziwacznym ataku w Nowym Jorku i Waszyngtonie, do którego doszło w 2001 roku armia amerykańska pojechała niszczyć Afganistan powinniśmy się spodziewać inwazji na Czeczenię.

 

Wiadomo, że raczej do tego nie dojdzie, ale fakt pochodzenia z Kaukazu z pewnością spowoduje, że wszelkie zbrodnie rosyjskie, do jakich doszło w trakcie dwóch wojen czeczeńskich automatycznie stały się prawe i uzasadnione. To kolejny triumf polityki Władimira Putina.

Od razu po informacji, że 19 letni Dżochar Cernajew został schwytany telewizje zaczęły pokazywać wiwatujących na ulicach ludzi. Większość twarzy pokazanych w ujęciach wideo nie wskazywała na zbyt wysoki poziom inteligencji wiwatujących. Gdyby się chwilę zastanowili powinni raczej zadać pytanie o motyw działań rzekomych sprawców zamachu. Nadal go nie znamy, chociaż wielkie medialne strzałeczki zdają się wskazywać na to, że bracia Cernajewowie byli, lub stali się radykalnymi islamistami.

 

Prowadzi to do konkluzji, że zestawienie słów Islam i Zamach wystarczy odmóżdżonemu społeczeństwu amerykańskiemu. Prawdziwym zwycięzcą po tym zamachu jest Barack Obama, który mógł wyjść przed kamery i z troską w głosie objaśnić, że teraz on już się wszystkimi zajmie i ich obroni, bo państwo zdało egzamin. Tłuszcza lubi takie zapewnienia, a ponieważ głównym czynnikiem kontroli społeczeństwa jest strach, dlatego trudno sobie wyobrazić zdarzenie o niewielkiej sile rażenia, jeśli chodzi o zniszczenia, ale o ogromnej sile oddziaływania psychologicznego.

 

Prawdopodobnie teraz dużo łatwiej będzie przeforsować kolejne totalitarne ustawy, które mogą przybliżyć Obamę do wytyczonego celu, jakim jest rozbrojenie amerykańskiego społeczeństwa. Jego ostatnia porażka w Kongresie może być uważana za jeden z motywów. Innych nie znamy, a skojarzenie islamista=terrorysta wystarcza tylko ludziom o niezbyt lotnych umysłach. Gdy okaże się jeszcze, że Dżochar Cernajew umrze w szpitalu będzie to oznaczało, że obaj bracia stali się kozłami ofiarnymi, bardzo wygodnymi, bo martwymi. Dopóki jednak żyje poczekajmy, co będzie mówił.

 

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: admin
Portret użytkownika admin

Redaktor naczelny i założyciel portalu zmianynaziemi.pl a także innemedium.pl oraz wielu innych. Specjalizuje się w tematyce naukowej ze szczególnym uwzględnieniem zagrożeń dla świata. Zwolennik libertarianizmu co często wprost wynika z jego felietonów na tematy bieżące. Admina można również czytać na Twitterze   @lecterro


Komentarze

Portret użytkownika syriues

Nie chcialbym upierac sie

Nie chcialbym upierac sie przy swoim stwierdzeniu ,ale widze tu wyraznie pozwolenie rzadu Usa na atak Rosji na Czeczenie.
Nie jestem do konca przekonany,aby te dwie osoby mogly zrobic cos takiego lecz tego nie wykluczam.
Jedynym ciekawym watkiem jest tu Czeczenia i dawny konflikt z Rosja.Prezydent Usa jak stwierdzono porozumial sie z prez,Rosji i pewnie chodzi tu tylko o Czeczenie.Oni nie beda sie wtracac w sprawy Rosji a Usa zaatakuje Iran.
To tylko kwestia czasu i pare dobrych biznesow miedzy krajami.Rosja ma chec nie tylko na Czeczenie.Chiny nie tylko maja chec na pobliskie rejony.A Korea wlasciwie jest tam po to by straszyc Usa w razie agresji na Iran.Takze dopoki nie ustala miedzy soba swoich potrzeb ,to nie bedzie wojny na wschodzie.Mozemy przyjac ,ze jak sie juz zacznie ,to sie to tak latwo nie skonczy.Od 2001 Usa zaczelo atak na Azje mniejsza i rejony roponosne.Tak samo jak polnocna Afryka.Powoli widzimy tu ladna polityke prowojenna.Ja jestemy w stanie wojny ,a Islam nie jest zlem czy diablem wcielonym.Jest tylko religia ,ktora zbliza do Boga.A ze sa na swiecie fanatycy ,lub przeszkoleni agenci itd to mamy to cale zamieszanie.
Mozna tez przyjac,ze z biedy czlowiek tez moze zaczerpnac nienawisc.
Beda walczyc o ta rope,poumieraja ludzie niewinni.Ropa sie pewnego dnia skonczy i czlowiek spojzy w historie i powie ,ale bylem glupi.

Portret użytkownika Juszka1980OGL

chyba nie wiesz jak wyglada

chyba nie wiesz jak wyglada sytuacja w czeczeni aktualnie w groznym ruscy budują 7 wiezowców a miasto w przeciągu 2 lat całkowicie zostanie odbudowane, co więcej czeczeni juz dawno sie dogadali z ruskimi. poogladaj filmy zdjecia jak wygladaja drogi w czeczeni to my jestesmy 100 lat za nimi. wojna kilka lat temuy sie skonczyla

Portret użytkownika Ulmus

Juszka - co sądzisz odnośnie

Juszka - co sądzisz odnośnie tego, że Dżochar Carnajew będzie przesłuchiwany w USA bez obecności adwokata i bez respektowania jego praw? Raczej nie będzie mógł nawet mówić, ciekawe, czy pisać mu pozwolą. Po 11 września 2001 mogą w USA bezterminowo przetrzymywać takich więźniów bez postawienia im zarzutów - jak się na to zapatrujesz Juszka?

Portret użytkownika Lofek44

-No to co robimy Zbig.

-No to co robimy Zbig. Przecież społeczeństwo wymaga znalezienia winnych?
-Dobra Barack. Damy im to. A potem opowiemy historyjkę w którą muszą uwierzyć. Bedziemy powtarzać ją tysiąc razy aż "stanie się prawdą" i w końcu w nią uwierzą. A potem będą nasi. Zarządamy od nich odpowiednich ruchów- a oni to zrobią.
-Myślisz Zbig, że po raz kolejny to przejdzie?
-Oczywiście. Przecież Tobie uwierzą. Jesteś wiarygodny. A jak coś się nie uda zawsze może gdzieś wybuchnąć koeljna bombka...
-Ok. zrobię jak mówisz. Już mam potencjalnych leszczy na celowniku. Służby zajmą się nimi.
-Dobrze Barack. Liczymy na Ciebie...
 
(rozmawiali B.Obama i Z.Brzeziński)

Portret użytkownika Dr Piotr

Obejrzyjcie ten film,

Obejrzyjcie ten film, mówiono o 3 zabitych i ponad 170 rannych, w tym około kilkudziesięciu cieżko, a tak patrząc na ten film, a jest dobrej jakości, to ciężko dopatrzeć się może 20-30 rannych, usłużna TV jak zwykle nadmuchała z tego mega aferę, ale oceńcie sami, tam niewiele się stało tak naprawdę, czyli jak zwykle, jak tanim kosztem przerabiać publikę
 
 
http://www.youtube.com/watch?v=7l447UT3rtM

Strony

Skomentuj