Silne trzęsienie ziemi nawiedziło Chiny

Kategorie: 

Źródło: 123rf.com

Dokładnie o godzinie 00:02 czasu uniwersalnego doszło do silnego trzęsienia ziemi o magnitudzie 6.6 w skali Richtera. Komunistyczna Partia Chin powiedziała, że spowodowało to śmierć co najmniej 32 osób a rannych jest ponad 600. Główny wstrząs wywołał jak dotąd kilkanaście wstrząsów wtórnych o magnitudzie od 4.6 do 5.1

 

Według Krajowego Biura Sejsmologicznego trzęsienie wystąpiło w górzystym regionie Lushan w mieście Ya'an na głębokości 19 kilometrów. W mieście Chengdu, 115 kilometrów od epicentrum, niektóre budynki się zawaliły a woda i prąd zostały odcięte.

 

12 maja w 2008 roku w tym samym miejscu miało miejsce zabójcze trzęsienie ziemi o magnitudzie 8.0 w skali Richtera. Głębokość w tamtym wypadku również wynosiła 19 kilometrów. Szacuje się, że zmarło wtedy 68 tysięcy ludzi, rannych było około 374 tysięcy a prawie 5 milionów straciło swoje domy.

 

 

 

Źródła:

http://geofon.gfz-potsdam.de/eqinfo/event.php?id=gfz2013hrdy

http://www.usatoday.com/story/news/world/2013/04/19/chinas-sichuan-earthquake/2098249/

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: John Moll
Portret użytkownika John Moll

Redaktor współpracujący z portalem zmianynaziemi.pl niemal od samego początku jego istnienia. Specjalizuje się w wiadomościach naukowych oraz w problematyce Bliskiego Wschodu


Komentarze

Portret użytkownika Sceptyk1

czekam na wpisy młodych

czekam na wpisy młodych zapaleńców, którzy napiszą, że to "HAARP" :-(. Osoby te zachęcam do zapoznania się z powszechnie dostępną literaturą wskazującą, jaka energia jest wyzwalana przy trzęsieniu o magnitydzie rzędzu 7-8 stopni w skali Richtera i zweryfikowania swoich twierdzeń. Przypomnę tylko, że olbrzymi wybuch, który ostatnio zdmuchnął amerykańskie miasteczko wywołał trzęsienei o magnitudze 2. Trzęsienie o magnitudzie 7-8 jest 10000 -100000 razy mocniejsze.

W DYSKUSJI WYRAŻAM WŁASNE POGLĄDY KTÓRE NIE MAJĄ NA CELU NIKOGO OBRAZIĆ ,TYM NIEMNIEJ OBRAŻALSKIM WSTĘP DO DYSKUSJI SUROWO ZABRONIONY !!!

Skomentuj