Dramatyczny spadek wartości złota to atak spekulacyjny banków?

Kategorie: 

źródło: dreamstime.com

Trudno uwierzyć w to, że dramatyczny spadek wartości metali szlachetnych, w tym przede wszystkim złota to jedynie przypadek. Ucieczka inwestorów w kierunku rynku metali szlachetnych była tak powszechna a wzrost wartości kruszcu tak szybki, że korekta wydawała się być tylko formalnością. Jednak to, co zaczęło się dziać w tym tygodniu gdy złoto przewartościowało się aż o 9% to nie zdrowa korekta tylko atak spekulacyjny.

 

Media głównego nurtu twierdzą, że spadki spowodowała sprzedaż złota przez Cypr. Transakcja miała wielkość 650 milionów dolarów i naprawdę trudno uwierzyć, że ten dramatyczny spadek cen złota wywołała taka niewielka transakcja. Aby uzyskać wspomnianą powyżej kwotę Cypr sprzedał mniej niż 14 ton złota a potrzebuje 23 miliardy dolarów. Sprzedaż ich złota raczej nie mogła zachwiać rynkiem a tym bardziej rozwiązać cypryjskich problemów.  Najwyraźniej jest to okruch i mniej niż trzy procent kwoty, które muszą zbierać.

 

Rezerwa Federalna tworzy z powietrza, co miesiąc 85 miliardów dolarów lub około 3 miliardów dolarów dziennie. Całe złoto Cypru to tylko jedna piąta tego, co Fed drukuje każdego dnia!!!  Całe złoto Cypru jest tylko jedną siódmą tego, co Stany Zjednoczone biorą codziennie.  Ostatni ego miesiąca, Chiny importowały  97 ton, czyli około siedmiu razy więcej złota niż wszystkich rezerw Cyprze.  A 14 ton to tylko ułamek jednego procenta rocznej światowej produkcji tego kruszcu.

 

Mimo tych oczywistych faktów wmawia się nam, że sprzedaż złota za 650 milionów dolarów spowodowała tak znaczny spadek jego wartości oraz ponad 5 procent spadku wartości srebra.  To jest po prostu nie do wyjaśnienia w ten sposób, że kilkanaście ton złota sprzedanego na rynku zachwiało cenami nie tylko tego cennego kruszcu, ale także srebra, platyny, palladu a nawet miedzi, co boleśnie odczuwa nasz rodzimy KGHM.

 

To prowadzi do konkluzji, że biliony dolarów bez pokrycia są pompowane do systemu finansowego, a spadek wartości złota to celowy atak na rynek metali stanowiący ucieczkę od zdominowanych przez bankierów-gangsterów rynków finansowych. Do ludzi dociera też informacja, że ciągu ostatnich 20 lat kupiono więcej fizycznego złota niż istnieje. Po prostu przekręt na wzór Amber Gold odbywa się na dużo większą skalę niż nam się może wydawać.

 

Podważenie zaufania do prawdziwych pieniędzy, jakimi są metale szlachetne ma na celu skanalizowanie naszych pieniędzy na powrót do oszukańczych banków. Ma to przede wszystkim ograniczyć ucieczkę kapitału z banków i zniechęcić do kupowania złota, jako zabezpieczenia swoich oszczędności.

 

 

 

Ocena: 

Nie ma jeszcze ocen
Opublikował: lecterro
Portret użytkownika lecterro

Komentarze

Portret użytkownika The Son of the Sun

Lauro ten proces miał

Lauro ten proces miał wytważać substancje którą w materialny człowiek nie wytwoży. W jaki celu? w celu uwolninia się o materii i skierowania się w obszary nieograniczonych możliwości. Nie ma pewności ze im się udało ale na pewno znali nie które tajniki. Teraz nie ma powodu ukrywania tego co kiedyś musiało być ukryte i zniekształcone.

Portret użytkownika The son of the Sun

Nie wiem czy to co napisałem

Nie wiem czy to co napisałem się pojawi... spróbuje inaczej  Tak masz racje zbyt niski poziom prezentujemy, zbyt pewni i patrzący w jednym kierunku, ale wszystko się zmienia i nie da zachować się obecnego stanu.

Portret użytkownika The son of the Sun

Tak stnieje w np. w

Tak stnieje w np. w kościołach np. Rzym i w dodatku przekrecają prawdę którą była głoszona i z takim ogromnym wysiłkiem wprowadzana 2000 lat temu . Ale czasy się zmieniją i w końcu może przyjśc czas ze cały ten miły czas się skończy i cierpiwość Tych na górze się skończy albo ludzkość stanie na wysokośc zadania i zda egzamin albo.... Dlatego przyjdzie czas gdzie wszystko bedzie musiało być wyjawine: kłamstwa i Prawdy. Zresztą i ten prces chyba się zaczoł. Pozdrawiam

Strony

Skomentuj